پیروزی هیلاری کلینتون در کارولینای جنوبی

وکیل ملت: هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز شنبه به یک پیروزی بزرگ بر برنی ساندرز در انتخابات درون حزبی در ایالت کارولینای جنوبی دست یافت.

تاریخ انتشار: 9اسفند1394|10:40

پیروزی هیلاری کلینتون در کارولینای جنوبی
| کد خبر: 109066

به گزارش وکیل ملت این پیروزی موقعیت کلینتون را به عنوان نامزد پیشتاز حزبش در انتخابات ریاست جمهوری و برگزیده شدن به عنوان نخستین رئیس جمهوری زن امریکا تحکیم بخشید.

اکنون وی باید خود را برای رقابت در یازده ایالت امریکا در سه شنبه پیش رو آماده کند که ' سوپر سه شنبه ' خوانده می شود.

شبکه های تلویزیونی به محض پایان رای گیری از پیروزی بزرگ وی خبر دادند. ارزیابی های اولیه حکایت از آن دارد که هیلاری در بسیاری از مناطق با یک اختلاف دو رقمی به پیروزی رسیده است.
وزیر امورخارجه پیشین امریکا جایگاه خود را در بین رای دهندگان سیاهپوست در کارولینای جنوبی یک حوزه انتخابیه تعیین کننده برای دمکرات ها تقویت کرده است.

این نتیجه سومین پیروزی کلینتون در چهار رقابت اولیه دمکراتها را رقم زد و این سوال را مطرح کرده است که آیا ساندرز سناتور سوسیال دمکرات ایالت ورمون قادر به گسترش دامنه حمایت از خود در خارج از پایگاهش در بین لیبرال های سفید پوست خواهد بود یا نه .

کلینتون در پیامی خطاب به هوادارانش که وی را تشویق می کردند، گفت :' در کنار هم بودن باعث رفع هرنوع موانع از سرراه خواهد شد. '

ساندرز در همان اوایل شب شکست خود را پذیرفت .

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top