اقدام قابل تقدیر زاکانی در تمکین به رای مردم

افشین محمدی

وکیل ملت: رای سرنوشت ساز و پر معنای مردم تهران به دولیست خبرگان ملت و لیست امید در اعتماد کامل به کاندیداهای اصلاح طلب و نیز رای بیش از50 درصدی به آنها در کل کشور،هر چند برای برخی اصولگرایان و رسانه های آنها غیرقابل باور است،اما علیرضا زاکانی نماینده فعلی مجلس و از چهره های فعال وابسته به طیف تندروی جبهه پایداری ،پس از یک روز از اعلام نتایج تهران در گفتگویی با فارس در اقدامی قابل تقدیر با پذیرش رای ملت اظهار امیدواری کرد که مجلس جدید مطالبات مردم را برآورده سازد.

تاریخ انتشار: 9اسفند1394|12:40

اقدام قابل تقدیر زاکانی در تمکین به رای مردم
| کد خبر: 109112

به گزارش وکیل ملت، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در خصوص نتیجه انتخابات دهمین دوره از مجلس با توصیه بر تمکین از قانون، اظهار داشت: نتیجه انتخابات هر چه بود پس از تأیید مجاری قانونی حتماً خیر و برکتی برای جامعه خواهد داشت و باید مورد احترام واقع شود.

وی مردم‌سالاری دینی را یکی از ویژگی‌های ممتاز نظام اسلامی دانست که فارغ از الگوهای دروغین غربی و دموکراسی القایی غرب، رأی مردم را محترم می‌داند و به عنوان حق‌الناس از آن صیانت و دفاع خواهند کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: اصولگرایان با رعایت اخلاق انتخاباتی منعکس در تمکین از قانون و ارج نهادن به رأی مردم و کمک به منتخبان مردم برای خدمت شایسته براساس منافع ملی و مصالح انقلابی، آن را مکلف می‌دانند، از همه کسانی که رأی دادند (چه کسانی که به ما رأی دادند یا عزیزانی که به رقبای ما رأی دادند) تشکر می‌کنم و اذعان بدارم که رأی مردم ارزشمند بوده و مجاری قانونی فصل‌الخطاب خواهد بود.

زاکانی در ادامه فرق اصولگرایان به عنوان عناصر قانونمدار با کسانی که تمکین از رأی مردم و قانون در فتنه 88 نکردند را در معتبر دانستن رأی مردم و تمکین از قانون دانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ما رأی مردم را به خوب و بد تقسیم نمی‌کنیم و قانون را نیز به نفع خود تفسیر نمی‌کنیم و معتقدیم آنچه مهم است، حرکت جامعه به سمت خیر و صلاح، آبادی معنوی و مادی و همچنین رفع موانع رشد و پیشرفت آن است، لذا امیدواریم مجلس دهم رسالت خود را در گره‌گشایی از زندگی مردم و تسریع در ساخت ایران اسلامی و اهداف انقلاب بنماید و رسالت خود را انجام دهد.

نماینده مردم تهران همچنین عنوان کرد: به هر حال حضور پرشکوه مردم تاکیدی مجدد بر آرمان‌های امام و شهدا و مقوم نظام اسلامی است و رهبری معظم انقلاب که با تدبیر خویش زمینه حضور گسترده را فراهم می‌کردند باید به درگاه خدا شکر کرد.

زاکانی در خاتمه مطرح کرد: ملت ایران تحت تاثیر القائات شیاطین جهانی به‌ویژه آمریکا و انگلیس قرار نخواهد گرفت و بیگانگان هم دلخوش ندارند که توانستند با دروغ‌پردازی و القائات خود نتیجه انتخابات را تغییر دهند. یکایک رای دهندگان و تک تک آرا سبب تقویت نظام اسلامی و سیلی محکمی بر گونه استکبار خواهد بود.

پاراگراف آخر سخنان آقای زاکانی در واقع حرف دل اصلاح طلبان است که همواره با صدای بلند فریاد زده اند که دیدگاه ها،برنامه ها و رای و عدم رای آنها به افراد یا جریان خاصی برخلاف آنچه برخی رسانه های اصولگرا تاکنون با تبلیغ ناشیانه خود در بوق کرنا کرده اند تحت تاثیر فلان رسانه استعماری نبوده بلکه برگرفته از دیدگاه متفاوت اصلاح طلبان با اصولگرایان اما ذیل گفتمان انقلاب اسلامی که همان مردم سالاری دینی است می باشد ،امید است این اظهار نظر آقای زاکانی فتح بابی برای تمام جریان اقلیت فعلی باشد تا با پذیرش رای و پیام ملت ایران ،دولت را در ادامه مسیر خدمت یاری نمایند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

عبدالله حق گو
|
9اسفند ماه 1394
0
0
پذیرفتن کلامی رای مردم کافی نیست .در انتخابات سال 1376 هم دیدیم که بعضی ازاصولگرایان و همفکران ایشان ظاهراً پیروزی محمد خاتمی را پذیرفتند اما از فردای انتخابات شروع به کارشکنی و ستیزه جویی کردند و این خیانت انها تا پایان دوره 8 ساله خاتمی ادامه داشت.این رویکرد را هم اکنون نیز
می توانید در روزنامه های کیهان و جوان و وطن امروز مشاهده کنید
صالح
|
9اسفند ماه 1394
0
0
درود بر انسانهای شریف و آزاده که به دور از هرگونه متعلقات گروهی , حزبی و جنابی برای آرا ملت احترام قایل هستند. درود بر زاکانی , انسانی شریف و پاک دست .

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top