تاریخ انتشار: 9اسفند1394|14:26

| کد خبر: 109128

دومین کنگره الگوهای جاودانه و اسوه های صبر در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد

وکیل ملت: دومین کنگره الگوهای جاودانه، اسوه های صبر با حضور بیش از هزاران نفر از خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان، مسئولان نظامی و سیاسی کشور و جمعی از دانشگاهیان و با صدور پیامی از سوی آیت اله عظمی سبحانی از مراجع تقلید، در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

دکتر علی عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات، با ابراز خرسندی از برگزاری دومین کنگره الگوهای جاودانه، اسوه های صبر و حضور در جمع خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران، گفت: ادای احترام به شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانواده آنان وظیفه انکارناپذیر آحاد جامعه است.
وی افزود: امنیت و آرامشی که امروز ایران اسلامی، آن هم در منطقه ای که در آن آشوب و ناامنی بیداد می کند، ثمره تلاش و فداکاری شهدا و جانبازانی است که در سایه الطاف الهی با نثار جان خود استقلال، عظمت و امنیت این سرزمین را رقم زده اند.
دکتر عباسپور، با بیان اینکه پاسداشت از انقلاب و اسلام،انتظار شهدا از ما است، افزود: فارغ از توجه ویژه به مباحث علمی در مراکز دانشگاهی نظیر واحد علوم و تحقیقات،پیاده سازی فرهنگ اسلامی که معتقدم همان حجاب و اخلاق اسلامی است، از جمله وظایف ما دانشگاهیان است.
وی ادامه داد: یکی از برنامه هایی که به دنبال تحقق آنها در واحد علوم و تحقیقات هستیم، نمایش چهره درخشان اسلام ناب محمدی است که در این راه نیازمند همکاری تمامی اساتید، دانشجویان و نخبگان جامعه هستیم.
دکتر کرم اله دانشفرد، معاون دانشجویی و فرهنگی این واحد دانشگاهی نیز در این کنگره گفت: آیات متعددی از قرآن کریم بر حیات جاودانه شهدا تاکید دارند و از آنان به عنوان مومنان متعهد که بر سر پیمان خود با خداوند باقی مانده اند، یاد می کنند.


دکتر دانشفرد فضای کشور را به واسطه حضور شهدا، ایثارگران،جانبازان و یادگاران آنان متبرک و معنوی ارزیابی کرد و گفت: این بندگان برگزیده الهی با تأسی از حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س)، با صبر و استقامت در برابر مشکلات، پیام رسای مردانگی و آزادگی را به گوش تاریخ رسانده اند.
وی با اشاره به مناقشات و حوادث دلخراش در سرزمین های اسلامی به واسطه دسیسه های دشمنان اسلام و سرسپردگان آنان، افزود: دو شهید مدافع حرم واحد علوم و تحقیقات به پیروی از دیگر مدافعان اماکن متبرکه به دنبال حفظ و حراست از این مراکز در برابر خطرات گوناگون بودند.
دکتر دانشفرد با بیان اینکه شهدا حوادث تاریخ را با خون سرخ خود ثبت کرده اند، اظهار داشت: شهدای این آب و خاک، با برافراشتن علم مردانگی و شجاعت، به نماد سربلندی و عزت ایران و اسلام تبدیل شده اند.
وی با اشاره به حضور هزاران نفر از خانواده های شهدا و ایثارگران در نخستین کنگره الگوهای جاودانه اسوه های صبر در سال گذشته، به تشریح اهداف برگزاری دومین دوره از این کنگره پرداخت و افزود: گرامی داشت یاد و نام شهدا انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم، تکریم و تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران و معرفی برخی از ویژگی های رفتاری و فکری آنان از اهداف برگزاری این کنگره هستند.
دکتر دانشفرد تبیین مصداق های عینی صبر و ایثار و شهادت را به عنوان دیگر هدف برگزاری این کنگره یاد کرد و افزود: شناسایی چهره های نمونه و عضو خانواده شهدا و ایثارگران، از میان دانشجویان و اساتید دانشگاه ازاد اسلامی و واحد علوم و تحقیقات، دیگر هدف مدنظر این کنگره است.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top