نگاهی به تحلیل های کیهان،جهان نیوز و رجانیوز و ادعای شکست اصلاح طلبان

گوش ناشنوای رسانه های اصولگرا در پذیرش پیام جدید ملت

وکیل ملت: در حالیکه به تصریح اعداد و ارقام خود رسانه های اصولگرا،اصلاح طلبان و معتدلین در کل کشور بیش از 50 درصد کرسی های مجلس را بدست آورده اند و از طرفی در شهر استراتژیک و مهم تهران نیز پیروزی قاطعی بدست آورده اند،بطوریکه حتی یک نفر از لیست 30نفره خود را علی رغم داشتن چهره های شاخصی از رئیس مجلس گرفته تا وزیر و معاون اول رئیس جمهور، نتوانستند به پارلمان بفرستند،با این حال اصولگراها و رسانه های منتسب به آنها این واقعیت را انکار و پیروزی اصلاح طلبان و طرفداران دولت را گاف و دروغ بزرگ می شمارند.

تاریخ انتشار: 10اسفند1394|13:55

گوش ناشنوای رسانه های اصولگرا در پذیرش پیام جدید ملت
| کد خبر: 109333

به گزارش وکیل ملت سایت خبری رجانیوز وابسته به طیف تندروی جبهه پایداری در خبری که درباره نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در تهران منتشر کرده، دلیل عدم راهیابی آیت‌الله یزدی، رئیس فعلی مجلس خبرگان رهبری و آیت‌الله مصباح‌یزدی به مجلس خبرگان را "کارپردازی" یک کشور خارجی دانسته و مدعی شده که این افراد با «کارپردازی انگلیس» از ورود به مجلس خبرگان بازمانده‌اند.

  این سایت وابسته به جبهه پایداری و حامی احمدی‌نژاد خبر اعلام نتایج انتخابات را با تیتر"...با کارپردازی انگلیس، آیات مصباح و یزدی از ورود به خبرگان باز ماندند" را منتشر کرده که به‌نظر می‌رسد از گرایش و آراء مردم تهران به «لیست امید» و «خبرگان مردم» به‌شدت خشمگین است. البته پرسشی که این سایت به آن پاسخ نداده این است که اگر دلیل رای‌نیاوردن آیات یزدی و مصباح «کارپردازی انگلیس» بوده، پس دلیل آراء بالای نامزدهای دیگری که وارد مجلس خبرگان شده‌اند چیست؟ آیا باز هم کارپردازی انگلیس بود؟   به گزارش آفتاب، انگلیسی‌نامیدن رای‌مردم تهران از سوی رسانه‌های دلواپس در حالی است که پیش از برگزاری انتخابات 7 اسفند، برخی از نیروهای طیف اصولگرا، لیست «خبرگان مردم» که موردحمایت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و اصلاح‌طلبان بود را «انگلیسی» نامیده و به‌شدت علیه آن تبلیغ کرده بودند.   با این حال، انتظار می‌رفت که بعد از اعلام نتایج انتخابات و مشاهده رای بالای مردم به اصلاح‌طلبان و حامیان دولت، این جریان از رفتارهای غیراخلاقی و غیرقانونی خود دست کشیده و به آراء مردم احترام بگذارند. اما این رفتارها همچنان ادامه دارد و به‌نظر نمی‌رسد که پایانی هم داشته باشد.   عصبانیت جبهه‌پایداری از پیروزی اصلاح‌طلبان و حامیان‌دولت/رجانیوز: رای مردم تهران انگلیسی است+تصویر   عصبانیت جبهه‌پایداری از پیروزی اصلاح‌طلبان و حامیان‌دولت/رجانیوز: رای مردم تهران انگلیسی است+تصویر     سایت جان نیوز وابسته به علیرضا زاکانی نماینده شکست خورده فعلی مجلس نیز در مطلبی آورده است:روزنامه‌های مدعی اصلاح‌طلبی و حامیان دولت شگرد جالبی نسبت به نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان در پیش گرفته‌اند که در نوع خود کم سابقه است. شگرد جالب اصلاح طلبان برای کتمان شکست در کل کشور

این طیف از نشریات با برجسته‌سازی تصاویر هاشمی و روحانی و نتایج انتخابات تهران، کوشیدند نتایج این انتخابات سراسری و ملی را تحریف و مصادره به مطلوب خود کنند. این در حالی است که نتایج انتخابات سراسری مجلس و خبرگان از پیروزی چشمگیر «اصولگرایان» و «فهرست جامعتین (خبرگان)» در سراسر کشور حکایت می‌کند.

جهان افزوده است : رفتار ناشیانه افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی در تحریف نتیجه انتخابات یادآور این طنز معروف است که حامی یک تیم بازنده می‌گفت اول تیم ما دوم شد، بعداً تیم حریف اول و برنده شد!

کیهان نیز در یادداشت خود به قلم حسین شریعتمداری نوشت: اگرچه سخن از پیروزی و شکست در انتخابات، سخن پسندیده‌ای نیست ولی به روال جاری و آنچه بر سر زبان‌هاست، جریان یاد شده(حامی دولت) در کلیت انتخابات هفتم اسفند شکست خورده است.     ضمن آن که اکثریت مجلس دهم در اختیار اصولگرایان است، مجلس خبرگان نیز، اولا شرح وظایفی کاملا متفاوت با مجلس شورای اسلامی دارد و ثانیا،  اکثریت نزدیک به تمامی آنها  در سراسر کشور از لیست اصولگرایان برخاسته‌اند و عالمان وارسته و فرهیخته‌ای هستند که طی سال‌های متمادی بارها نشان داده‌اند، تنها دغدغه‌ آنان دفاع از اسلام، انقلاب، رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هست. بنابراین برخی از ادعاهای این روزها تنها در قالب «لاف گزاف» قابل ارزیابی است و بیرون از این حد و اندازه، کمترین وزنی ندارد. و مخصوصا یکی دو تن از کسانی که زبان به لاف‌های گزاف مورد اشاره گشوده‌اند، از این واقعیت بیشتر از دیگران باخبرند و به نظر می‌رسد در پی آنند که با  اینگونه توهم‌پراکنی‌ها، به خیال خود،  روی روحیه حزب‌الله  و توده‌های وفادار اثر منفی بگذارند.

رسانه های اصولگرا به جای آسمان و ریسمان بافتن باید به این سوال منطقی پاسخ بدهند که چگونه برنده انتخاباتی شده اند که در آن چهره های اصلی خود که نفرات ناشناخته ای نیز برای مردم نبودند در آن رای نیاورده اند،ضمن اینکه واقعا اکثریت عددی را نیز در آن از دست داده اند. 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top