علت عدم اقبال مردم به‌ اصولگرایان

وکیل ملت: محمد هاشمی گفت: علت عدم اقبال مردم به لیست‌های اصولگرایان رد صلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان و اعتدالیون بود. مردم این رویکرد را نپذیرفتند و اینگونه برداشت کردند که عده‌ای می‌خواهند مجلس بعدی دست اصولگرایان باشد برای همین تصمیم گرفتند در تکمیل حرکت خود در سال ۹۲ گام بردارند.

تاریخ انتشار: 11اسفند1394|18:30

علت عدم اقبال مردم به‌ اصولگرایان
| کد خبر: 110200


به گزارش وکیل ملت محمد هاشمی با اشاره به نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری گفت: مردم در انتخابات مجلس به ویژه در تهران تقریباً به تمامی لیست اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان رای دادند که چند دلیل می‌توان برای رای مردم برشمرد. یکی اینکه در هشت سال قبل مجلس، دولت و همه مراکز قدرت دست اصولگرایان بود اما آن‌ها عملکرد خوبی نداشتند و کارنامه خوبی از خود به جای نگذاشتند.

وی افزود: در دوره حاکمیت اصولگرایان علی‌رغم فراوانی امکانات و درآمد نفت، کشور وضع مناسبی نداشت و اصولگرایان عملکرد قابل قبولی را عرضه نکردند. دومین علت عدم اقبال مردم به لیست‌های اصولگرایان رد صلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان و اعتدالیون بود. مردم این رویکرد را نپذیرفتند و اینگونه برداشت کردند که عده‌ای می‌خواهند مجلس بعدی دست اصولگرایان باشد برای همین تصمیم گرفتند در تکمیل حرکت خود در سال ۹۲  گام بردارند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه مجلس دهم در تکمیل حرکت ۹۲ در حال شکل‌گیری است، گفت: ترکیب مجلس دهم شبیه هیچ کدام از مجالس قبلی نیست. هیچ گروهی اکثریت مطلق را در دست ندارند و بیشتر تعادل در مجلس دهم حاکم خواهد بود.

هاشمی با اشاره به نتایج انتخابات خبرگان نیز گفت: برای انتخابات خبرگان نیز عدم احراز صلاحیت‌ها و یا رد صلاحیت‌ها عاملی برای این نتایج آرا شد. علمای بزرگی در این انتخابات شرکت کردند اما در ادامه صلاحیتشان تایید نشد مخصوصاً سید حسن خمینی یادگار امام که اعلام حضور کرد و با شیوه‌ای که تاکنون رایج نبود پذیرفته نشد. وجدان مردم از این حرکت شورای نگهبان در مورد بیت امام جریحه‌دار شد و نهایتاً نظر خود را پای صندوق‌های رای بیان کردند.

وی خاطرنشان کرد: مردم با رای خود نارضایتی‌شان را از عدم احراز صلاحیت‌ها و رد صلاحیت‌ها اعلام کردند و نتایج انتخابات نوعی واکنش صریح مردم به تحرکات صورت گرفته بود علی‌رغم اینکه وزن لیست اصولگرایان هم چندان کم نبود مردم خواستند بگویند اگر قرار باشد عده‌ای از امکانات استفاده کنند و شخصیت‌های شناخته شده تایید نشود پاسخ مردم نه به آن‌ها خواهد بود.

دسته بندی حقوق سیاسی , خبر روز ,
منبع خبر ایلنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top