انتقاد از اهل کوفه خواندن تهرانی ها

وکیل ملت: اعلام نتایج انتخابات، خصوصا در تهران امروز بازتاب‌های هم در جلسه شورای شهر تهران داشت و احمد مسجد جامعی را به انتقاد از کسانی که تهران را با کوفه مقایسه کرده‌اند پرداخت.

تاریخ انتشار: 11اسفند1394|23:46

 انتقاد از اهل کوفه خواندن تهرانی ها
| کد خبر: 110320

  احمد مسجدجامعی پس از اتمام جلسه ظهر امروز به سراغ تریبون رییس شورای شهر تهران رفت و از چمران بابت اینکه به او فرصت نداده‌اند که تذکری درخصوص برخی سخنان که مردم تهران را اهل کوفه خواند‌ه‌اند، تذکر دهد، گفت: از صبح تا ظهر بارها به آقای قناعتی که عضو هیات رییسه است گفته‌ام که برای این موضوع، وقت تذکر بدهد.

وی با بیان اینکه عده‌ای به مردم تهران می‌گویند که چون به لیست ما رای نداده‌اید، اهل کوفه هستید، گفت: عملا به دو شهر اسلامی توهین می‌کنند و ما باید به عنوان نماینده اجازه توهین ندهیم. احمد مسجدجامعی در ادامه ترجیح داد که به جای ارائه تذکر در جمع خبرنگاران حاضر شود و گفت: این روزها گروهی از کسانی که نتیجه انتخابات را نپسندیده‌اند، به ایجاد فضای غیراخلاقی علیه رای دهندگان تهران دامن می‌زنند و آن را به سبک زندگی و حتی کارگزاری و تاثیر عوامل انگلیس در ایران نسبت داده و به نکوهش شهروندان پایتخت می‌پردازند.

وی افزود: برخی مرکز ایران را با کوفه مقایسه می‌کنند و عملا به دو شهر مهم اسلامی توهین می‌کنند و در این میان اطلاعات نادرستی درباره کوفه تکرار می‌شود که تصحیح آن نوشته دیگری می‌خواهد. مسجدجامعی با بیان اینکه این در حالی است که شهروندان تهرانی خطایی نکرده‌اند که مستوجب چنین برخوردی باشند، گفت: مردم بارها شعور سیاسی خود را نشان داده‌اند که تجلی آن در شیوه رفتارشان از جمله در انتخابات اخیر به خوبی دیده می‌شوند و گویی انتخاب‌شوندگان از مجاری دستگاه‌های نظارتی به خوبی عبور نکرده‌اند.

وی افزود: لابد انتظار دارند از این پس به جای شورای نگهبان، آنها تعیین کننده صلاحیت‌ها باشند و این در حالی است که نتایج انتخابات مجلس و خبرگان در تهران روشن است. خبرگزاری ایسنا این خبر را منتشر کرده‌ است.

دسته بندی اخبار داغ , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top