رئیس دادگستری استان تهران عنوان کرد؛

ارجاع روزانه ۱۵۰ پرونده به شعب تجدید نظر استان تهران

وکیل ملت: رئیس دادگستری استان تهران گفت: ارجاع روزانه ۱۵۰ پرونده به شعب تجدید نظر استان تهران استاندارد و منطقی نیست.

تاریخ انتشار: 12اسفند1394|10:40

ارجاع روزانه ۱۵۰ پرونده به شعب تجدید نظر استان تهران
| کد خبر: 110488

به گزارش وکیل ملت ، نشست غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری کل استان تهران با قضات محاکم تجدید نظر برگزار شد. این جلسه با هدف بررسی عملکرد سالجاری این محاکم و بیان مسائل و مشکلات و ارائه راهکارها و پیشنهادات در محل سالن ولایت واقع در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) تشکیل شده بود که اسماعیلی گفت: مجموعه محاکم تجدید نظر در تهران یعنی برگزیدگان دستگاه قضایی در ام القرای جهان اسلام و ما از شما بهتر در دادگستری پایتخت سراغ نداریم و طبیعی است که شما که این ویژگی و جایگاه را دارا هستید و باید الگوی دیگران باشید.

وی اظهار داشت: تمامی ما از آمار بسیار  زیاد پرونده های قضایی اطلاع کافی داریم و این امری پوشیده و مخفی نیست و افزون بر آن ماهیت اغلب پرونده های قضایی بسیار سنگین و پیچیده است.

اسماعیلی ادامه داد: همچنین با کمبود کادر قضایی و اداری، امکانات و منابع محدود کم و بلکه ناچیز و مشکلات ناشی از اجرای قانون جدید آیین دادرسی کیفری؛ مواجه ایم. امروز بطور میانگین ارجاع بیش  از ۱۵۰ فقره پرونده به شعبات تجدید نظر استاندارد و منطقی نیست اما با وجود این اگر عملکرد سال جاری را در حوزه وارده ها و مختومه ها بررسی دقیق نمائیم متوجه خواهیم شد که از حیث وارده با افزایش ناگهانی مواجه نشده ایم، اما در حوزه مختومه ها نسبت به سال گذشته با کاهش مواجه بوده ایم.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top