تاریخ انتشار: 12اسفند1394|23:57

| کد خبر: 110899

میزان مصرف الکل در بین دانشجویان

وکیل ملت: معاون فرهنگی و دانشجویی و امور مجلس وزیر بهداشت گفت: بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، شش درصد دانشجویان کشور مواد مخدر، روانگردان های صنعتی و برخی مشروبات غیرمجاز و الکل را مصرف می کنند که این وضعیت نگران کننده است.

محمدرضا فراهانی در همایش ملی سلامت دانشجویان در سالن همایش های رازی افزود: بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، شش درصد دانشجویان کشور مواد مخدر، روانگردان های صنعتی و برخی مشروبات غیرمجاز و الکل را مصرف می کنند که این وضعیت نگران کننده است.

وی ادامه داد: در دوره های گذشته به آسیب های اجتماعی جوانان و دانشجویان توجه کافی نشده و همین مساله باعث افزایش نرخ آسیب های اجتماعی در میان دانشجویان شده است.

فراهانی گفت: تحقیقات نشان می دهد که هر قدر نرخ مشارکت های اجتماعی دانشجویان و جوانان کاهش پیدا کند نرخ آسیب های اجتماعی و از جمله اعتیاد در بین آنها افزایش می یابد، بنابراین اگر برای سلامت جوانان دغدغه داریم باید شرایطی را فراهم کنیم که میزان مشارکت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جوانان افزایش پیدا کند و برای این کار می توانیم جوانان را در تصمیم گیری ها و برنامه های فرهنگی و سیاسی مشارکت دهیم.

توجه به ورزش همگانی برای ارتقا سلامت دانشجویان

معاون فرهنگی و دانشجویی و امور مجلس وزیر بهداشت گفت: یکی از برنامه های جدید وزارت بهداشت برای ارتقا سلامت دانشجویان توجه به ورزش همگانی است زیرا تا کنون بیشتر به المپیادها و ورزش های قهرمانی توجه داشته ایم که تعداد زیادی از دانشجویان را در بر نمی گرفت، برای جبران این مساله هفته آینده اولین المپیاد ورزش همگانی دانشجویان علوم پزشکی در ساری برگزار می شود و در آینده این نوع برنامه ها در دانشگاه های علوم پزشکی گسترش می یابد.

اجرای طرح غربالگری سلامت روان دانشجویان

فراهانی همچنین به اجرای طرح غربالگری سلامت روان دانشجویان اشاره کرد و گفت: در گذشته تست های غربالگری سلامت روان برای دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه اجرا می شد اما این تست ها به نحوی نبود که بتواند همه اختلالات روانی را شناسایی کند،بنابراین از این پس یک تست روانی جدید با دقت بالاتر برای شناخت اختلالات روانی دانشجویان در دانشگاه ها انجام می شود.

فراهانی افزود: سلامت مردم هزینه های پنهان و آشکاری دارد و باید علاوه بر جنبه های آشکار سلامت مانند درمان که هزینه های آن مشخص است به هزینه های پنهان هم توجه کنیم.

وی گفت: به عنوان مثال در آمریکا سال گذشته 132 میلیارد دلار برای بیماران دیابتی هزینه شد که 40 درصد آن مربوط به از کارافتادگی ناشی از دیابت بوده که به عنوان هزینه های پنهان در نظر گرفته می شود.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

علي
|
13اسفند ماه 1394
0
0
بله زماني كه مجلس از جنس مردم نباشه و قوانين با توسل به فتوي ١٤٠٠ سال پيش تدوين بشه .همه بدبختيم .همه نوار داشتن .همه ماهواره دارن . همه مشروب مي خورن .همه دختر بازي مي كنن … و اينها جرم است . مقنن واقعا احمقه

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top