انتخابات كانون: خوب ، بد و زشت

دكتر وحيد قاسمي عهد

وکیل ملت: روز ١٣ اسفند فرا رسيد. روزي كه مي توانست تصويري تمام قد از وحدت، همدلي و اقتدار وكلا را به نمايش بگذارد. همه چيز "خوب" بود. از ديدار دوستان قديمي گرفته تا ملاقات حضوري با بسياري از دوستان فضاي مجازي.

تاریخ انتشار: 13اسفند1394|22:35

انتخابات كانون: خوب ، بد و زشت
| کد خبر: 111280

روز ١٣ اسفند فرا رسيد. روزي كه مي توانست تصويري تمام قد از وحدت، همدلي و اقتدار وكلا را به نمايش بگذارد. همه چيز "خوب" بود. از ديدار دوستان قديمي گرفته تا ملاقات حضوري با بسياري از دوستان فضاي مجازي. اما يك مورد بسيارتامل برانگيز و به تعبيري ناپسند در تمام طول روز، تكرار كنان ذهن بسياري از همكاران را آزار مي داد.البته نمي خواهم به پخش تراكتهاي انتخاباتي در كف خيابان زاگرس يا نحوه تبليغات از سوي برخي از نامزدها اشاره كنم. اما همانگونه كه مي دانيم ، وكيل و وكالت هميشه با شئونات ممتاز خود شناخته مي شود اما امروز كما في السابق و بهتر بگويم "بد"تر از سالهاي گذشته حضور برخي از نامزدها در جلوي درب ورودي كانون بسيار "زشت" و خلاف شأن مي نمود. رفتار برخي از ايشان مرا به ياد مجتمع هاي تجاري ميدان امام حسين ع يا بازار موبايل علاء الدين مي انداخت كه هر لحظه رهگذران را به خريد از مغازه خود دعوت مي كنند . اين وضع بيش از آنكه به رفتار خود نامزدها مربوط شود، در فقد مقررات براي انتخابات كانون ريشه دارد.
"شايد خود اينجانب نيز بودم همگام با ايشان در جلو درب كانون به دنبال مشتري مي گشتم" .تكرار مي كنم"شايد خود اينجانب نيز بودم همگام با ايشان در جلو درب كانون به دنبال مشتري مي گشتم". اين چند سال اخير عطش شهرت آنچنان در بين نامزدها تشديد شده است كه گويا فراموش كرده اند ايشان قرار است نماينده بخشي از جامعه باشند كه به مثابه يكي از بالهاي شاهين عدالت عمل مي كنند. شايد اين خواست بنده يعني رعايت شئونات در انتخابات، در شرايطي كه هيات مديره نيز براي شهرت جهدي "بد" و شگفت انگيز مي كند، ايده آلي باشد. هنوز در ذهن بسياري از وكلا مرور مي شود كه در جشن استقلال كانون٩٣،  هيات مديره براي مقاصدي (شايد شهرت مضاعف) بر روي استيج مي رود و دست در دست يكديگر همانند گروه هاي سرود مدارس، سرود "اي ايران" را با صداي خارج از دستگاه مجري شهير آقاي رشيد پور مي خواند يا هنگامي كه دكتر ظريف به كانون مي آيند تلاش تاسف برانگيز براي گرفتن عكس سلفي با ايشان  بيداد مي نمايد. نمي دانم در شرايطي كه خود ما چنين رفتار مي كنيم و هيچ اعتقادي به حفظ شئونات وكالت نداريم چگونه مي توانيم انتظار داشته باشيم قواي حاكمه داعيه و آرزوي قيموميت ما را در ذهن نداشته باشد؟!
اميدوارم هيات مديره آينده صداي اين كوچك جامعه وكالت را بشنود و براي حفظ شأن، جايگاه و حرمت وكلاي دادگستري به تنظيم مقرراتي در خصوص انتخابات ، زمان تبليغات و نحوه آن ... دست يازد.


وكيل پايه يك دادگستري مركز

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

آرش
|
17اسفند ماه 1394
0
0
واقعا جای تاسف دارد شآن وکالت از یادها رفته است.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top