پشت پرده حبس آقای کارگردان پس از سوءاستفاده غیراخلاقی

وکیل ملت: در روزهای اخیر دو روایت مشابه از ماجرا در دو روزنامه منتشر شده که روایت دوم با جنجال‌های بیشتری همراه بود؛ روایت اول از زبان دختری بود که در قالب یک نامه مدعی شده بود، یک کارگردان با پیشنهاد بازیگری، او را به خانه‌اش برده و آنجا با نوشیدنی، دختر را بیهوش و در ادامه نیز به این دختر تعرض کرده است.

تاریخ انتشار: 14اسفند1394|00:12

پشت پرده حبس آقای کارگردان پس از سوءاستفاده غیراخلاقی
| کد خبر: 111294

در این روایت آمده بود که کارگردان مذکور در زندان است، ولی دستیاران این کارگردان، تصاویری از او بر اینستاگرام این کارگردان قرار می‌دهد و چنین وانمود می‌کند که آقای کارگردان در حال پیگیری پروژه تازه سینمایی‌اش است و به همین علت، در محافل سینمایی کمتر ظاهر می‌شود.

روایت دوم که در روزهای اخیر منتشر شده و حواشی متعددی در پی داشته، اشاره به‌‌ همان ماجرا می‌کند اما این بار از زاویه یک حکم قضایی به این داستان وارد می‌شود؛ حکم قضایی که مطابق با آن، این کارگردان شیطان صفت سینما به واسطه عمل منافی عفت به ۱۰۰ ضربه شلاق و دو سال محرومیت از هرگونه فعالیت هنری محکوم شده است.

پس از انتشار روایت دوم، خبرنگار «تابناک» با برخی مسئولان مرتبط تماس گرفت اما ظاهراً هیچ مسئول سینمایی در جریان جزئیات ماجرا نبود و در همین راستا «تابناک» خواستار مشخص شدن صحت و سقم ماجرا شد تا با یک روایت بی نام و نشان، کل جامعه کارگردانی سینمای ایران در معرض اتهام قرار نگیرد و اگر در این گروه شخصی مرتکب این عمل شده، هزینه‌ چنین اعمالی را همان شخص پرداخت کند.

پس از این ماجرا، «تابناک» به مستنداتی دست یافت که اصل واقعه را تأیید می‌کند و مطابق با این مستندات، آقای کارگردان سینما به استناد ماده 230 قانون مجازات اسلامی به تحمل یکصد ضربه شلاق به عنوان حد زنا محکوم و با توجه به مندرجات پرونده و اینکه عده‌ای جوان به شوق هنرپیشه شدن و معروفیت تن به اعمال خلاف شرع و قانون می‌دهد و نظر به اینکه آقای کارگردان از همین نقطه ضعف سوءاستفاده کرده، جهت جلوگیری از وقوع و تکرار چنین مسائلی به استناد ماده 23 قانون مجازات اسلامی، آقای کارگردان برای دو سال محروم از هرگونه فعالیت هنری اعم از سینما، تلویزیون، تئاتر و موارد مشابه شده است.

مسأله قابل تأمل اینکه هم آقای کارگردان که در دفاعیاتش تناقض های متعددی وجود داشته و هم شاکی دختر در این پرونده نسبت به رأی صادره در دادگاه بدوی اعتراض داشتند و شاکی ظاهراً خواستار اشد مجازات با همان اتهام تجاوز است که برای قاضی به اثبات نرسیده است. در این زمینه مستندات مربوطه نزد «تابناک» محفوظ می‌باشد.

انتظار می‌رود مسئولان سینمایی به سرعت در این زمینه اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند و تا زمان صدور حکم قطعی و لازم الاجرا، هرگونه فعالیت این کارگردان به حالت تعلیق درآید. «تابناک» برای حفظ اعتبار و دفاع از سلامت سینماگران کشور و به جهت ثلمه‌ای که چنین اتفاقاتی می‌تواند به حیثیت کل سینمای ایران وارد نماید، تا صدور حکم نهایی و مشخص شدن تکلیف این پرونده، پیگیر خواهد بود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top