تاریخ انتشار: 14اسفند1394|19:23

| کد خبر: 111606

برگزاري كنفرانس FIDIC ICC در قراردادهاي پيمانكاري بين‌المللي و حل و فصل اختلافات در ترکیه

وکیل ملت: كنفرانس سالانه قراردادهاي پيمانكاري بين‌المللي و حل و فصل اختلافات به طور مشترك از سوي فدراسيون بين‌المللي مهندسان مشاور (FIDIC)۱ و اتاق بازرگاني بين‌المللي در تاريخ ۲۹ و ۳۰ مارس ۲۰۱۶ در استانبول برگزار خواهد شد.


كنفرانس سالانه قراردادهاي پيمانكاري بين‌المللي و حل و فصل اختلافات به طور مشترك از سوي فدراسيون بين‌المللي مهندسان مشاور (FIDIC)۱ و اتاق بازرگاني بين‌المللي در تاريخ ۲۹ و ۳۰ مارس ۲۰۱۶ در استانبول برگزار خواهد شد.
به گزارش وکیل ملت استانبول، انتخاب مناسبی براي محل برگزاري كنفرانس سالانه است، زیرا «پل ياووز سلطان سليم» و «تونل اوراسيا» در تنگه بُسفر و تعدادي از پروژه‌هاي در حال پيشرفت خطوط لوله گاز در كشور تركيه وجود دارد.
۲۷ درصد پرونده‌هاي پيمانكاري ICC در اين منطقه است. كريستوفر اسپالا (Christopher Seppala)،‌ يكي از روساي اين رويداد و شريك شركت White & Case LLP فرانسه، ناظر FIDIC در ديوان داور بين‌المللي، عضو موسسه قوانين كسب و كار جهاني ICC، مشاور حقوقي كميته قراردادهاي FIDIC گفت: «وكلا و مهندساني با فرهنگ‌ها و پيشينه‌هاي مختلف، قراردادهاي پيمانكاري و اختلافات مرتبط با آن را به روش‌هاي متفاوت پيش مي‌برند. اين كنفرانس تراز اول، پيرامون پيمانكاري و حل و فصل اختلافات مرتبط با آن، در استانبول برگزار مي‌شود و به بررسي و بحث و گفت‌وگو درباره اين تفاوت‌ها خواهد پرداخت و بهترين شيوه‌هاي قرارداد و راهكارهاي بهينه در مورد اختلافات و مسائل كنوني پيمانكاري را ارائه مي‌نمايد. كنفرانس مذكور، بخشي از اقدامات مستمر ICC و FIDIC به منظور ترويج پيمانكاري بهتر و حل و فصل كارآمدتر اختلافات در سراسر جهان است.
اين كنفرانس،‌ بخشي از اقدامات مستمر ICC و FIDIC به منظور ترويج پيمانكاري بهتر و حل و فصل كارآمدتر اختلافات در سراسر جهان است.
پيش از اين استانبول در سال ۲۰۰۹، ميزبان كنفرانس دوروزه و شاهد موفقيتي بزرگ با حضور بيش از ۲۰۰ مهندس صاحب‌نام بين‌المللي، متخصص داوري پيمانكاري و وكلاي داخلي از سراسر جهان بوده است.

موضوعات مطرح در اين نشست به شرح زير خوهد بود:
مسائلي با استفاده از قراردادهاي FIDIC در تركيه و خاورميانه، دادخواست‌ها و اصول حل و فصل اختلافات تحت‌نظر قراردادهاي FIDIC
مزاياي استفاده از هيئت‌هاي حل اختلاف در پروژه‌هاي بين‌المللي
ارزيابي اختلافات كسب و كار و مسائل مرتبط با آن
مسائل قضايي با توجه به مراحل مقدماتي در شروط چندلايه حل و فصل اختلافات
بررسي اجمالي شيوه‌هاي اجرا در تركيه، خاورميانه و كشورهاي مشترك‌المنافع (CIS)
الكسيس مور (Alexis Mourre)، يكي از روساي رويداد و رئيس ديوان داوري بين‌المللي ICC گفت: «ICC، علاوه بر اين كه نهاد ارجح داوري است، رهبري جهاني در خدمات حل و فصل اختلافات را نيز برعهده دارد. همچنين ما با پيوستن نيروها به FIDIC، كه سازماني شناخته‌شده و بين‌المللي است، شبكه‌اي استثنايي از افراد را گرد هم آورديم و تجارب گسترده خود در شيوه‌هاي مهندسي مشاور و اختلافات مرتبط با پيمانكاري را منتقل ساختيم.»
كميسيون داوري و ADR ICC در روز دوم، صبحانه‌اي ويژه را براي ارائه گزارش جديد خود با عنوان «تصميم‌گيري در هزينه‌ها در داوري بين‌المللي» در نظر گرفته است. اين گزارش، آخرين ابتكار كميسيون است كه به كاربران اطمينان مي‌دهد كه داوري همچنان به عنوان شيوه‌اي كاربردي و جذاب در حل و فصل اختلافات شناخته مي‌شود.
اطلاعات بيشتر در مورد كنفرانس FIDIC ICC در قراردادهاي پيمانكاري بين‌المللي و حل و فصل اختلافات را با مراجعه به نشاني اينترنتي زير كسب نماييد:
http://www.iccwbo.org/Training-and-Events/All-events/Events/۲۰۱۶/International-Construction-Contracts-Dispute-Resolution/
۱ FIDIC: International Federation of Consulting Engineers


مکان برگزاری: استانبول

تاریخ برگزاری سه شنبه 1395/01/10

تا تاریخ چهارشنبه 1395/01/11
 

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top