هیات حل اختلاف قوای سه گانه، لایحه جامع وکالت تقدیم شده از سوی دولت را تایید کرد

وکیل ملت: سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که لایحه ۱۰۰ ماده ای جامع وکالت در نوبت بررسی این کمیسیون قرار گرفته است، گفت: هیات حل اختلاف، در این موضوع از میان دو لایحه دولت و قوه قضاییه، لایحه دولت را پذیرفت و آن را در دستور کار مجلس قرار داد.

تاریخ انتشار: 14اسفند1394|19:28

هیات حل اختلاف قوای سه گانه، لایحه جامع وکالت تقدیم شده از سوی دولت را تایید کرد
| کد خبر: 111612

محمد علی اسفنانی در گفت وگو با ایرنا در مورد لایحه جامع وکالت افزود: لایحه جامع وکالت چندی پیش از سوی قوه قضاییه به هیات دولت ارسال شد، هیات دولت ضمن ایجاد تغییراتی در این لایحه آن را به مجلس فرستاد.

وی یادآور شد: قوه قضاییه نیز به دلیل این تغییرات اعلام کرد که لایحه جامع وکالت لایحه قضایی است و دولت حق دخل و تصرف در آن را ندارد از این رو لایحه دیگری را به مجلس ارسال کرد.

نماینده فریدن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به دلیل اختلاف در ارسال این دو لایحه، هیات رییسه مجلس به این نتیجه رسید که هر دو لایحه را به هیات حل اختلاف ارسال کند و نظر این هیات را درمورد دو لایحه دریافت کند.

وی تاکید کرد: هیات حل اختلاف، لایحه دولت را قانونی و درست دانست از این رو مجلس شورای اسلامی لایحه دولت را در دستور کار قرار داد و آن را به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ارجاع کرد.

اسفنانی اظهار داشت: این لایحه هم اکنون در نوبت بررسی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس قرار دارد ولی به دلیل حجم بالای طرح ها و لوایح در این کمیسیون هنوز نوبت بررسی آن نرسیده است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top