احیای دریاچه ارومیه تا ۱۰ سال آینده

وکیل ملت: دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: با رعایت برنامه زمان بندی احیاء دریاچه ارومیه، این دریاچه ۱۰ تا ۱۲ سال آینده زنده و به حالت اکولوژیک خود باز می گردد.

تاریخ انتشار: 15اسفند1394|11:50

احیای دریاچه ارومیه تا ۱۰ سال آینده
| کد خبر: 111937

به گزارش وکیل ملت ، عیسی کلانتری درباره احیاء دریاچه ارومیه تا 10 سال آینده  اظهار داشت: احیای دریاچه ارومیه برنامه مختلفی دارد که کاهش آب کشاورزی نخستین محور آن است که سالانه یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب از سهم حقابه کشاورزان کاهش خواهد یافت.

به گفته وی، حدود 650 میلیون مترمکعب آب از رودخانه زاب به این دریاچه بازگشت داده می شود و حدود300 میلیون مترمکعب فاضلاب تصفیه شده شهری و 900 میلیون مترمکعب آب زرینه رود که در جنوب دریاچه ارومیه واقع شده است به علت رسوب تبخیر می شد، به این دریاچه بازگشت داده می شود.

دبیر کل ستاد احیای دریاچه ارومیه ابراز امیداوری کرد: با بارندگی ها در خود دریاچه سالانه چهار میلیارد مترمکعب آب وارد دریاچه شود و بین 10 تا 12 سال آینده به حالت اکولوژیک خود برگردد.

مشاور معاون اول رئیس جمهوری و دبیرکل خانه کشاورز ،بر حفظ و احیای دریاچه ارومیه تاکید و افزود: این دریاچه قابلیت احیاء دارد.

 کل مصرف منابع آب حوضه آبریز دریاچه ارومیه در حال حاضر چهار هزار و 825 میلیون متر مکعب است که از این مقدار چهار هزار و 291 میلیون متر مکعب در بخش کشاورزی و 534 میلیون متر مکعب نیز در مصارف شرب و بهداشت و صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

دبیرکل خانه کشاورز برای شرکت در جشن خانه کشاورز چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده است.

کلید واژه ها دریاچه ارومیه - احیا
دسته بندی خبر روز , حقوق انرژی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top