تاریخ انتشار: 15اسفند1394|16:20

| کد خبر: 112115
کوهپایه‌زاده اعلام کرد :

خودداری بانک خارجی معرفی شده توسط شرکت نفت از دریافت پول زنجانی

وکیل ملت: وکیل‌مدافع بابک زنجانی گفت: کارگزاران بانک مقصدی که بانک مرکزی و شرکت نفت برای واریز بدهی موکلم در خارج از کشور معرفی کرده بود، از دریافت وجه و انتقال آن خودداری کرده است.

به گزارش وکیل ملت رسول کوهپایه‌زاده ، اظهار کرد: در حقوق بانکی بین المللی زمانی که می خواهید پولی را از کشور مبدا به مقصد واریز کنید، هر بانک کارگزارانی دارد که این کارگزاران هستند که پرداخت ها را بر اساس واحد ارزی تسهیل می کنند که در موضوع پرونده بحث یورو مطرح است.

 

وی افزود: بانکی را که شرکت نفت معرفی کرده بود، کارگزارانی دارد که باید پول از طریق کارگزارانش به بانک منتقل شود. بانک مذکور کارگزاران خودش را معرفی کرده بود که در طول یکی دو هفته گذشته وکلای آقای زنجانی در خارج از کشور با این بانک ها ارتباط داشته و مکاتباتی داشتند تا پرداخت ها انجام شود.

 

کوهپایه زاده تصریح کرد: به تاریخ 4 مارس یعنی دیروز، بانک کارگزار نامه‌ای را رسما به وکلای خارج از کشور زنجانی ابلاغ کرده مبنی بر اینکه ما از دریافت این مبلغ فعلا معذوریم؛ البته گفته اند که فرصتی را به ما بدهید تا موضوع را در هیات مدیره مطرح کنیم تا جواب شما را بدهیم. اکنون کارگزار بانک مقصد که باید پول را تحویل می گرفت و به بانکی که شرکت نفت اعلام کرده بود منتقل می کرد، رسما طی ایمیلی اعلام کرده که ما از پذیرش و دریافت این مبلغ معذوریم.

 

وی در پایان گفت: به طور مشخص به دلیل اینکه به نظر می رسد برداشته شدن تحریم ها عملیاتی نشده و برخی از بانک های معتبر بین المللی با احتیاط با ما همکاری می کنند، این نقل و انتقال صورت نگرفته است. ما هم اسناد مربوطه آن را به مرجع قضایی تقدیم خواهیم کرد تا در جریان موضوع قرار گیرند.

 

 

دسته بندی اخبار داغ ,
منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top