سلسله مطالب آمادگی آزمون وکالت 95/چگونه تست بزنیم(1)

وکیل ملت: امروزه مهارت تست زنی در کنکور خیلی مهم شده تا جایی که مسئولین هم به مهم بودن آن اشاره مستقیم میکنن!!!اززبان ابراهیم سحرخیز معاون وزارت آموزش و پرورش:کنکور چهارجوابی موجب شده اگرفردی سوادی هم نداشته باشد اما تکنیک تست زنی را بلد باشد در کنکور ورودی دانشگاه ها موفق شود و به دانش آموز گفته شود اگر تکنیک تست زنی را بلد باشی 50 درصد سوالات کنکور را جواب میدهید.

تاریخ انتشار: 16اسفند1394|00:51

سلسله مطالب آمادگی آزمون وکالت 95/چگونه تست بزنیم(1)
| کد خبر: 112313

امروزه مهارت تست زنی در کنکور خیلی مهم شده تا جایی که مسئولین هم به مهم بودن آن اشاره مستقیم میکنن!!!اززبان ابراهیم سحرخیز معاون وزارت آموزش و پرورش:کنکور چهارجوابی موجب شده اگرفردی سوادی هم نداشته باشد اما تکنیک تست زنی را بلد باشد در کنکور ورودی دانشگاه ها موفق شود و به دانش آموز گفته شود اگر تکنیک تست زنی را بلد باشی 50 درصد سوالات کنکور را جواب میدهید.

چگونه تست بزنیم ، یکی از بهترین روش‌های آمادگی برای تست زدن در وهله‌ی اول آن است که پس از خواندن هر مبحث تست‌های آن مبحث را در زمان مقرر بزنیم. یعنی وقتی درسی را خواندید و خود را آماده دیدید برای خود تست‌هایی را مشخص و زمانی معین کنید و در آن زمان معین تست‌ها را بزنید. مثلا اگر برای درس مدنی 30 تست مشخص کرده‌اید، 45 دقیقه وقت گذاشته و آن‌ها را بزنید ممکن است در ابتدا از این 30 تست فقط چندتا را بزنید. ولی اصلا اهمیت ندارد زیرا در کنکور به جز معلومات و آگاهی که شرط لازم این آزمون است سرعت عمل شرطی کافی می‌باشد چون شما هر چقدر خوب بخوانید و خوب تسلط داشته باشید با این‌حال اگر سرعت عمل نداشته باشید موفق نخواهید بود. پس، از همان روز اول تست زدن را با زمان یاد بگیرید.


در وهله‌ی دوم کنکورهای آزمایشی تاثیر بسیار بالایی در تسلط شما به تست‌زنی خواهد داشت زیرا یاد خواهید گرفت که چگونه از زمان و معلوماتتان استفاده کنید @Davtlbfile
پس توجه داشته باشید که یکی از مهم‌ترین کارکردهای کنکور آزمایشی نیز تمرین آزمون دادن است. دقیقا مثل طرح اولیه یک نقاش که نیاز به تصحیح، دقیق شدن و برطرف کردن اشتباهات در آن وجود دارد پس توقع نداشته باشید که از لحظه‌ی اول یک نقاشی بی‌عیب و نقص داشته باشید و فراموش نکنید که تک‌تک بندهای هنر آزمون دادن، نیاز به تمرین و دقت و باز هم تمرین دارد.
آزمون دادن را می‌توان در دو دسته تکنیک‌های نحوه‌ی صحیح آزمون دادن و روش‌های کاربردی مدیریت آزمون تقسیم‌بندی کرد. روش‌های صحیح آزمون دادن روش‌هایی هستند که مانع از مواجهه با کمبود وقت در جلسه‌ی آزمون می‌شوند و سبب می‌گردند تا از هر درسی به اندازه‌ی تسلط و تواناییمان نتیجه بگیریم.
 

کلید واژه ها چگونه تست بزنیم
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top