به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، در حالی که مانور گسترده نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی از امروز دوشنبه رسما آغاز شده است، مقام های کره شمالی اعلام کرده اند که پیونگ یانگ برای یک حمله هسته ای پیشگیرانه به آمریکا و کره جنوبی آماده است، در صورتی که این مانور نظامی تهدید امنیتی خاصی برای کره شمالی به شمار رود.

کمیسیون ملی دفاع کره شمالی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: پیونگ یانگ بر این باور است که تمرینات نظامی بهانه ای برای جنگ است. با دستور فرمانده کل ارتش کره شمالی، یک حمله هسته ای پیشگیرانه علیه آمریکا و کره جنوبی انجام خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: پیونگ یانگ یک طرح عملیاتی نظامی برای آزادسازی کره جنوبی و حمله به آمریکا دارد.

مانور مشترک نظامی گسترده آمریکا و کره جنوبی در حالی از امروز دوشنبه آغاز شده است که سئول و واشنگتن هدف اصلی از انجام این مانور را مقابله با اقدامات جنگ هسته ای و پاسخ به تهدیدات کره شمالی اعلام کرده اند.

کره جنوبی اعلام کرده است که این مانور بزرگترین تمرینات نظامی پس از چهارمین آزمایش هسته ای کره شمالی در ژانویه و شلیک یک فروند موشک دوربرد و پرتاب ماهواره به فضا در ماه فوریه به شمار می رود.

رهبر کره شمالی به ارتش دستور داده است تا برای استفاده از تسلیحات اتمی کاملا آماده باشد. در این مانور بیش از 17 هزار نظامی آمریکایی و 300 هزار نظامی کره جنوبی شرکت دارند.

حدود 28500 نظامی آمریکایی در خاک کره جنوبی هستند. دو کره پس از جنگ 1950 تا 1953 میلادی از نظر فنی در حالت جنگ قرار دارند و هیچ پیمان صلحی را امضا نکرده‌اند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top