به گزارش وکیل ملت ؛ عباسعلی منصوری آرانی نماینده مردم آران، بیدگل در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس امروز دوشنبه 17 اسفندماه گفت: اگرچه ردصلاحیتم کردند و در آرای حوزه انتخابیه‌ام بسیار اثر منفی گذاشت و برای اولین بار کاشان و آران و بیدگل با کاهش شدید آرا و معنادار مشارکت در انتخابات که موجب کاهش 32 درصدی در آران و بیدگل و 20 درصدی کاشان نسبت به سال 92 صورت گرفت.

وی افزود: کاشان در این دوره با آرای باطله بی‌سابقه‌ای از مشروطه تاکنون مواجه شد. 19 هزار رأی به صندوق ریخته شد که عمدتا به نام من بود. لذا ردصلاحیت نماینده مجلس را باید در زندگی خصوصی و یا در دوران نمایندگی‌اش جستجو  کرد. این جانب اعلام می‌کنم نه در زندگی شخصی و نه در چهار سال نمایندگیم، هیچ تخلف اقتصادی، رفتار اجتماعی، فرهنگی و سیاسی وجود ندارد.

وی بیان کرد: هیچ نقطه تاریک و مبهمی در زندگی‌ام وجود ندارد که بتوان آن را مستند بر رد صلاحیت دانست از شورای نگهبان، سازمان‌ها و نهادهای رسمی می‌خواهم چنانچه سندی بر تخلفات من وجود دارد آن را در معرض دید همگان قرار دهند یا منتشر کنند با توجه به فضایی که می‌شناسم در امور نمایندگی سه موضوع می‌تواند بستر رد صلاحیتم باشد اگرچه مغایر با اصل 86 قانون اساسی است.

وی اضافه کرد: اگر هزینه دفاع از برجام موجب ردصلاحیتم شده است آن را با فراق خاطر می‌پذیرم من در کمسیون امنیت ملی موضوع پیش آمده برجام  دفاع کردم که این ناشی از برداشت اعتقادم بود که آن را موافق و به برجام نیز با چارچوبی که مقام معظم رهبری تعیین فرمودند به شدت پایبندم.

آرانی افزود: موضوع دوم سربازی است که با اقتدار ملی پیوسته و لازم است همه آنان به سربازی بروند تا آموزش‌های لازم را ببینند امابه شیوه کنونی سربازی نقد کارشناسی دارم  و معتقم شیوه کنونی سربازی باید متحول شود.

وی افزود: سومین موضوع گفت‌وگوی پارلمانی با نمایندگان پارلمان انگلستان که باید توضیحاتی را در این رابطه بدهم همه می‌دانید که سه و نیم تا چهار میلیون در کشور ما معتاد هستند و متأسفانه روند اعتیاد رو به افزایش است وحتی مدارس ما را تحت تأثیر قرار داده است در بررسی‌هابه این نتیجه رسیدیم از آنجایی که مرکز مواد مخدر یکی از استان‌های افغانستان است و 50 درصد از تولید مواد مخدر را افغانستان به خود اختصاص داده است. این استان تحت سیطره نیروهای انگلیس باید نسبت به افزایش 30 برابری خشخاش پس از ورود نیروهای انگلیسی موضع‌گیری کنیم به همین دلیل هیئت پارلمانی مجلس شورای اسلامی با هیئت پارلمانی انگلیس مذاکره کرد.

وی ادامه داد: در این رابطه بر مبنای مأموریت مجلس مذاکرات صورت گرفت و ثانیا با حضور دکتر حداد عادل نجابت، ظریف، بروجردی و هیئت رئیسه مشورت شد و با وزارت اطلاعات و سایر نهادها نیز جلسه گذاشتیم و مذاکرات بر این مبنا صراحتا به نمایندگان پارلمان انگلیس و رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی گفتم متأسفانه تاریخ روابط ما و شما مملو از خیانت‌های انگلستان است.

نماینده مردم آران بیدگل اظهار داشت: در طول مذاکرات موضع پارلمانی ایران تهاجمی بود و آنها منفعل بودند تعجب می‌کنم ما برای خشک کردن مواد مخدر و کاهش واردات آن به ایران تلاش کردیم یک عده‌ای با فضاسازی برخلاف منافع ملی سعی در بایکوت کردن آن دارند.

 

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top