تاریخ انتشار: 17اسفند1394|16:20

| کد خبر: 113292
رییس شعبه دوم دادگاه عالی انتظامی قضات:

هیات ممیزی، معیاری برای اندازه‌گیری توان علمی قضات است

وکیل ملت: رییس شعبه دوم دادگاه عالی انتظامی قضات گفت: هیات ممیزی، معیاری برای اندازه گیری توان علمی قضات است تا بر این اساس قضات برای تصدی مناصب قضایی متناسب با توان علمی خود برگزیده شوند.

به گزارش وکیل ملت ، الهیاری رییس شعبه دوم دادگاه عالی انتظامی قضات گفت: هیات ممیزی از قضات عالی رتبه دادگستری تشکیل شده و وظیفه اش بررسی سوابق قضاتی است که درخواست تغییر سمت قضایی دارند.

 

وی افزود: بر این اساس اسامی، تحصیلات و سوابق این قضات به هیات ممیزی اعلام می شود و این هیات پرونده قضات را با توجه به تخصص افراد مطالعه می کنند.

 

این قاضی دادگستری تصریح کرد: در حقیقت پیش از آنکه جلسات هیات ممیزی تشکیل شود، پرونده ها در اختیار قضات هیات قرار می گیرد تا در فرصت کافی سوابق مطالعه شود و در نهایت اعلام می کنیم که آیا این قاضی توان کار در تصدی مورد تقاضا را دارد و یا درخواست وی مورد پذیرش نیست.

 

رییس شعبه دوم دادگاه عالی انتظامی قضات با اشاره به اینکه اساس کار هیات ممیزی بررسی توان علمی قضات است، افزود: در این جلسات سوابقی که از قضات به دست می آید، ماندگار است.

 

وی افزود: جلسات به صورت هفتگی برگزار می شود و به عقیده من برگزاری این جلسات نتایج بسیار خوبی از جمله اعلام وضعیت علمی قضات، دقت قاضی در زمان صدور رای، آگاهی دستگاه قضایی از نقاط ضعف، طراحی نیازهای جدید آموزشی براساس نتایج کسب شده و تسریع در روند برگزاری دوره های آموزشی دارد.

 

کلید واژه ها هیات ممیزی - قضات
دسته بندی حقوقی ,
منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top