وکیل متهم نفتی :

دادگاه هنوز وارد رسیدگی به دعوای حقوقی خسارت ناشی از جرم نشده است

وکیل ملت: کوه‌پایه زاده گفت: وکیل شرکت نفت سه میلیارد یورو مطرح شده را به عنوان خسارت ناشی از جرم در نظر گرفته، این در حالی است که دادگاه هنوز وارد رسیدگی به دعوای حقوقی ضرر و زیان و خسارت ناشی از جرم نشده است.

تاریخ انتشار: 20اسفند1394|11:31

دادگاه هنوز وارد رسیدگی به دعوای حقوقی خسارت ناشی از جرم نشده است
| کد خبر: 114926

به گزارش وکیل ملت «رسول کوهپایه زاده» ، با اشاره به اعلام مبلغ بدهی سه میلیارد یورویی بابک زنجانی از سوی وکیل شرکت نفت اظهار کرد: وی سه میلیارد یورو مطرح شده را به عنوان خسارت ناشی از جرم در نظر گرفته، این درحالی است که دادخواست ناشی از ضرر و زیان جرم را به دادگاه داده و از دادگاه تقاضای کارشناسی ، رسیدگی و صدور حکم کرده اند اما دادگاه هنوز وارد رسیدگی به دعوای حقوقی خسارت ناشی از جرم نشده است .
 
وی ادامه داد: رقم دقیق بدهی بابک زنجانی 1 میلیارد و 967 میلیون و 500 هزار یورو است و کارشناسی اموال وی 2هزار و 900 میلیارد بوده که یک پنجم بدهی زنجانی است.
 
کوهپایه زاده گفت: آقای تورک به عنوان مسئول مستقیم اموال پرونده بابک زنجانی دردادگاه حاضر شد و رسما اعلام کرد که اموال موکلم 2 هزار و 600 میلیارد تومان ارزش دارد که اگر این رقم را براساس اصل بدهی حساب کنیم 8 هزار میلیارد تومان می شود و اگر نسبت 2.600 میلیارد را به هشت هزار میلیارد بگیریم بالای 30 درصد از بدهی را می پوشاند.
 
وکیل بابک زنجانی تصریح کرد: موکلم معتقد است اگر کارشناسی ها به قیمت واقعی و معاملاتی انجام می شد اموال وی درایران می توانست کل بدهی را پوشش دهد.
 
وی به قرارداد بابک زنجانی با شرکت نفت اشاره کرد و گفت: در این قرارداد که در تاریخ 15/2/92 به شماره HK13149 منعقد شده است مقرر شده که زمین ایران زمین به مبلغ 1760 میلیارد تومان در نظر گرفته شود که اگر زنجانی نتوانست بدهی اش را تسویه کند این زمین با این مبلغ از بدهی اش کسر شود.
 
کوهپایه زاده اظهار کرد: این قرارداد به قوت خود باقی است و در دادخواست مطالبه ضرر و زیان شرکت نفت نیز این قرارداد ضمیمه شده است و آنها بر این اساس مطالبه خسارت کرده اند و تا زمانی که رای قطعی از مرجع صالح برای ابطال آن نیامده باشد به  قوت خودباقی است.
 
وی ادامه داد: در قراردادی که بین دو طرف منعقد شده و طرف مقابل نیز در دادگاه به آن استناد کرده ارزش زمین ایران زمین 1760 میلیارد تومان بین دو طرف توافق شده اما متأسفانه کارشناسی آن کمتر از 760 میلیارد تومان است بنابر این بر اساس این محاسبات اموال داخلی موکلم تکافوی بدهی اش را نمی دهد.
 
وکیل بابک زنجانی در پایان خاطر نشان کرد: باید در نظر داشت انتقال اموال بابک زنجانی به شرکت نفت در دو سال گذشته  بابت پرداخت بدهی آن هم قبل از صدور رای و الزام قانونی نشان از حسن نیت موکل جهت پرداخت بدهی دارد.

گفتنی است؛ در هفتمین جلسه دادگاه علنی متهمان نفتی "مرتضی تورک" معاون دادستان تهران توضیحاتی در مورد توقیف، کارشناسی و ارزشیابی اموال بابک زنجانی ارائه کرد.

تورک معاون دادستان تهران در جلسه هفتم دادگاه: زنجانی مدعی است لوسترها،میز و لوازم اداری دفتر مرکزی وی ۴ میلیارد تومان می‌ارزد/متهم نفتی مدعی است لوسترهای دفترش ۱.۵ میلیارد تومان ارزش دارد؛کارشناسان این اعتقاد را ندارند.
 

وکیل بابک زنجانی در جلسه هفتم:مجموعه دادستانی تهران با زحمات شبانه روزی کار کارشناسی را پیگیری کردند و ما از دادستانی در مورد ارزیابی اموال متشکریم، مشکل ما کارشناسی است.

معاون دادستان در جلسه هفتم دادگاه با بیان اینکه برای هرکدام از اموال متهم کارشناسی انتخاب شد، اظهار داشت: برای قیمت گذاری اموال وی کارشناسانی انتخاب شدند و قرار بود اگر طرفین نسبت به قیمت گذاری اموال اعتراض داشتند هیئت کارشناسی مرکب از نمایندگان وزارت نفت، متهم و دادستانی تشکیل و اعتراض به آنها ارجاع شود با توجه به اهمیت موضوع و جلوگیری از ایجاد شائبه دادستانی نامه‌ای را به کانون کارشناسان رسمی دادگستری ارسال کرد تا از کارشناسان خوشنام استفاده شود.

  تورک افزود: مقرر شد در هر رشته کارشناسان معتمد که برخی اعضای هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری بودند بر روند کارشناسی و قیمت گذاری نظارت کنند و از همان ابتدای کارشناسی اموال با حضور وکیل و اعضای خانواده و مدیران منصوب در جلسات شرکت کنند.

دسته بندی حقوق جزا , خبر روز , تلگرام + ,
منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top