وزیر پیامکی احمدی نژاد در دولت روحانی!

وکیل ملت: علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی درباره نحوه انتصابش به عنوان وزیر امور خارجه دولت احمدی نژاد گفت: در یک مراسم هنگامی که آماده سخنرانی می‌شدم پیامکی رسید که متعجب شدم. در این پیامک نوشته شده بود «علی اکبر صالحی، به سمت سرپرست وزارت امور خارجه منصوب شد».

تاریخ انتشار: 20اسفند1394|14:20

وزیر پیامکی احمدی نژاد در دولت روحانی!
| کد خبر: 114999

به گزارش وکیل ملت علي اكبر صالحي در جديدترين گفتگويش با ماهنامه دیار، درباره حضور در وزارت خارجه در دولت احمدي نژاد و بركناري منوچهر متكي گفت:

* بحث حضور من در وزارت امور خارجه تنها به همان ایام بركناري آقاي متكي بازنمی‌گردد. سال 84 يعني ابتداي دولت اول احمدي نژاد كه وارد جدّه شده بودم و آقاي احمدی نژاد انتخاب شده بود با بنده تماس گرفت و گفت شما را برای وزارت امور خارجه یا وزارت علوم انتخاب کرده ام.  به ایران آمدم و چند جلسه دیدار داشتم تا در نهایت پذیرفت که من به جده بازگردم.

* وقتي مدتها بعد در سال 88 رئيس سازمان انرژي اتمي شدم هنوز يكسال از حضورم در سازمان انرژی اتمی نگذشته بود دوباره احمدی ‌نژاد خواست که به وزارت امور خارجه منتقل شوم {در حالي كه آقاي متكي وزير امور خارجه بود}. من هم پاسخ دادم که تازه کارهای سازمان روی روال قابل قبولی قرار گرفته و مسئله تکمیل نیروگاه بوشهر و سوخت 20 درصد اهمیت بسیار زیادی دارند. اجازه دهید مسیر را ادامه دهم.

* احمدی نژاد خیلی اصرار می‌کرد و من هر دفعه موفق می‌شدم موضوع را مدتی به تأخیر بیندازم.

*  6 ماه این موضوع اصرار و انکار طول کشید تا اینکه یک روز برای سخنرانی در بزرگداشت شهید عزیز دکتر شهریاری به دانشگاه صنعتی شریف رفتم.  هنگامی که آماده سخنرانی می‌شدم پیامکی رسید که متعجب شدم. در این پیامک نوشته شده بود «علی اکبر صالحی، به سمت سرپرست وزارت امور خارجه منصوب شد». واقعاً نمی‌دانستم چه بگویم. بنده پاسخ قطعی برای قبول مسئولیت نداده بودم ولی به‌هرحال آقای احمدی ‌نژاد تصمیم را گرفته و آن‌را عملی کرده بودند. در واقع در مقابل عملِ انجام شده قرار گرفتم.

* {اما متكي يك دفعه در سنگال بركنار شد} اينكه آقاي متكي چرا اينگونه در سنگال از كار بركنار شد باید از آقای احمدی نژاد پرسیده شود که چرا آقای دکتر متکی را در این شرایط عزل کردند اما اینکه یک دفعه این انتصاب صورت گرفته باشد نه اینگونه نبوده است. اصلا مگر می‌شود بدون هماهنگی و طی مراحل مختلف انتصاب و عزلی آن هم در صدر وزارت امور خارجه صورت گیرد.

دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top