به گزارش وکیل ملت ، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 25 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه دو دوازدهم بودجه سال 95 با ماده واحده آن موافقت کردند.

 نمایندگان با 164 رأی موافق، 13 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 213 نماینده حاضر در مجلس با ماده واحده لایحه مذکور موافقت کردند.

گفتنی است در ماده واحده این لایحه آمده است که به دولت اجازه داده می‌شود در دو ماهه اول سال 1395 مطابق احکام و جداول قانونی بودجه سال 1394 کل کشور بر مبنای دو دوازدهم ارقام مصوب آن با رعایت سایر قوانین و مقررات عمل نماید.

در تبصره 1 این ماده آمده است که وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه‌داری کل کشور) موظف است تنخواه گردان حسابداری موضوع ماده 26 قانون محاسبات عمومی کشور را که در چهارچوب ماده مذکور در سقف بودجه سال 1394 از محل اعتبار فوق به دستگاه‌های اجرائی مربوط پرداخت می‌کند، حداکثر تا پایان سال 1395 تسویه نماید.

تبصره 2 این ماده نیز می‌گوید: دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها برای دو ماهه اول سال 1395 معادل دو ماهه پایانی سال 1394 اقدام نماید.

براساس تبصره 3 این ماده بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت و رابطه مالی دولت و نفت براساس قانون بودجه سال 1394 کل کشور متناسب با زمان دوره مشابه قابل اجراء است.

در تبصره 4 این ماده نیز آمده است که با تصویب قانون بودجه سال 1395 کل کشور، دولت موظف است از تاریخ 1/1/1395 براساس قانون مزبور اعمال حساب نماید.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top