به گزارش وکیل ملت ، حمید بعیدی نژاد در اینستاگرام خود نوشت: سفیر اسرائیل با آنکه اصلا اسرائیل عضو شورای امنیت نیست و در قضیه بحث شورای امنیت در خصوص بحث موشکی ایران کاره ای نبوده است برای جو سازی سیاسی در جلوی خبرنگاران در کنار سالن شورای امنیت و در کنار پلاکارد شلیک موشک ایران با شعار محو اسرائیل ظاهر شد و گفت ایران یک تهدید است و اگر امروز اسرائیل را تهدید می کند فردا کشورهای دیگری را تهدید خواهد کرد.
بی توجهی شورای امنیت به فشارهای بی نتیجه و از جمله مواضع اسرائیل که خود بزرگترین تهدید صلح و ثبات در خاورمیانه است بار دیگر این رژیم را خیلی عصبانی و منزوی کرده است.
همانطور که انتظار میرفت شورای امنیت بعد از جلسه امروز صبح، در جلسه نسبتا کوتاهی که نزدیک به یکساعت و ربع بطول انجامید، بعد از شنیدن نظرات آمریکا و برخی دیگر از اعضا، هیچ تصمیمی اتخاذ نکرد و به جلسه خود پایان داد.
شورای امنیت بدین ترتیب حتی به صدور یک بیانیه مطبوعاتی که ضعیفترین نوع موضعگیری از سوی آن شورا می باشد نیز مبادرت ننمود. مهمترین جمع بندی که شورای امنیت و اعضای شورا همه بنوعی در این جلسه موافق آن بودند این بود که آزمایشات موشکی اخیر ایران نقض قطعنامه 2231 محسوب نمیشود، هر چند برخی اعضا مانند آمریکا آزمایشات موشکی ایران را موجب نگرانی و دارای تاثیرات بی ثبات کننده درمنطقه دانستند. بر خلاف برخی حدسیات نادرست و مغرضانه که از سوی عناصر تندرو در غرب و اسرائیل القاء میشد، هیچ عضوی از اعضای شورای امنیت در این جلسه، حتی آمریکا، درخواست وضع مجازات و یا تحریمی علیه ایران نکردند.
این قدم شورای امنیت قدمی دیگر در جهت اعتماد سازی میان شورای امنیت و ایران محسوب میگردد.
پیش از این قطعنامه 2231 خواستار تغییر کامل روابط شورای امنیت و ایران شده بود. ایران به صراحت اعتقاد دارد که با توجه به توصیه قطعنامه 2231 شورای امنیت به ایران به عدم توسعه موشکهای بالستیک که برای حمل سلاحهای هسته ای طراحی شده اند، آزمایشات اخیر موشکی ایران که برای اهداف دفاعی و از نوع سلاحهای متعارف هستند، در صلاحیت بحث در چارچوب اجرای این قطعنامه قرار نمی گیرد.

به نقل از شاهدان عینی عناصر اسرائیلی با حضور در حوالی سالن شورای امنیت سازمان ملل در نیویورک و با بدست گرفتن پلاکاردهایی که موشکهای آزمایش شده ایران را با عبارت مرگ بر اسرائیل به زبان عبری بر روی آن نشان میدادند سعی زیادی کردند که فشار روانی شدیدی را علیه اعضای شورای امنیت ایجاد کنند تا آنها را برای صدور حداقل یک بیانیه از سوی شورای امنیت تحت فشار سیاسی قرار دهند که اصلا موفق نشدند
 

دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top