این در حالی است که پیش‌تر بنا بود شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان طبق سنوات گذشته عازم این همایش بین المللی باشد که در اقدامی غیر منتظره و بدون هماهنگی با دولت این دو نماینده جایگزین متولی اصلی امور زنان برای این سفر شده تا آلیا و بهمنی از جمله اصولگرایانی باشند که از دارودسته نیویورکی‌های دولت دهم و مجلس نهم باز نماندند. 

شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور ایران در امور زنان و خانواده، پیش از این در گفت‌و‌گو با رویداد۲۴ درباره دلایل لغو سفرش به نیویورک گفته بود: شصتمین اجلاس کمیسیون مقام زن در سال ۲۰۱۶ که از روز دوشنبه ۲۴ اسفند آغاز به کار می کند، اجلاس سالیانه یا به نوعی اجلاس عادی محسوب می شود به همین دلیل ضرورتی برای حضور در عالیترین سطح وجود نداشت.   دستور کار اصلی شصتمین اجلاس کمیسیون مقام زن در سال ۲۰۱۶  به موضوع «توانمندسازی زنان و پیوند آن با توسعه پایدار» اختصاص خواهد داشت و موضوع مورد بازبینی آن نیز «حذف و جلوگیری از کلیه اشکال خشونت علیه زنان و دختران» خواهد بود.    با این حال در حاشیه دستور کار این اجلاس، نشست هایی برگزار می شود که صرفا به تبادل نظر و طرح دیدگاه اختصاص دارد و حضور در این نشست ها با توجه به هزینه هایی که برای انجام سفر می شود اهمیت چندانی ندارد.   با این حال  آلیا و بهمنی آن هم در چنین مقطع حساسی از مجلس که به سبب تعطیلات ایام انتخابات، مهم‌ترین طرح‌ها و لوایح به صورت فشرده در صف انتظار قرار گرفته و با توجه به فرصت باقی مانده از مجلس نهم مشخص نیست اساسا به صحن علنی مجلس خواهند رسید یا خیر بار سفر به نیویورک بسته اند تا بودجه بیت المال در نشست حاشیه ای یک اجلاس شرکت کنند که این مساله اساسا متوجه مسئولیت پذیری نمایندگان در این بازه زمانی ویژه است. 


از طرف دیگر این سفر بدون هماهنگی با دولت انجام گرفته است و معاون امورز زنان نسبت به مقدمات و درخواست این نمایندگان برای سفر به نیویورک ابراز بی‌اطلاعی کرده است لذا اصل این موضوع مورد سوال قرار می‌گیرد که چنین سفری با کدام بودجه و تحت کدام یک از مسئولیت‌ها و وظایف این نمایندگان صورت گرفته است. 

جالب‌تر آنکه تاکنون رسانه‌های تندرو نسبت به چنین همایش‌هایی موضع گیری‌های تندی داشته و کلیت آن را با تاکید بر اینکه، تفکر غالب در این مجالس عموما تندروانه، فمنیستی و در مغایرت با اسلام و ارزش واقعی زنان در جامعه است، چگونه می‌تواند محفل مناسبی برای حضور زنان نماینده ایران در مجلس باشد. به ویژه آنکه تاکنون شهیندخت مولاوردی به سبب حضور در چنین محافلی با جدی‌ترین توهین‌ها و موضع گیری‌ها مواجه و بار‌ها از سوی رسانه‌های اصولگرا متهم به سیاه نمایی علیه ایران در خصوص حقوق زنان شده است. 

البته چنین سفرهایی چه در دولت قبل و چه در مجلس هشتم و نهم مرسوم بوده که در ‌‌نهایت نیز ختم به هیچ دستاورد یا گزارشی نشده است که از این حیث می‌توان دولت دهم و مجلس نهم را در زمره نیویورکی‌های سیاست ایران دانست.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top