هوای ایلام درشرایط اضطرار قرار گرفت

وکیل ملت: معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام گفت که بدنبال ورود گرد و غبار و افزایش میزان غلظت آلودگی وضعیت هوای استان در شرایط اضطرار قرار گرفته است.

تاریخ انتشار: 25اسفند1394|20:17

هوای ایلام درشرایط اضطرار قرار گرفت
| کد خبر: 117400

علی طاهر سارایی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هم اکنون میزان گرد و غبار در هوای شهرستان ایلام براساس نتایج ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، 13 برابر حد مجاز است.
وی افزود: وضعیت گرد و غبار موجود در هوای شهرستان های مهران و ایوان نیز هم اکنون 10 برابر حد مجاز و در شرایط اضطرار است و در صورت تداوم این وضعیت در ساعات آینده بحرانی می شود.


رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام هم در خصوص آلودگی هوا گفت: پدیده گرد و غبار و ریزگردها از ظهر امروز در اغلب مناطق این استان باعث آلودگی هوا شده است.
مجتبی میهن پرست اظهار کرد: پیش بینی می شود این وضعیت تا سه روز آینده بر هوای استان حاکم باشد و هوای شهرهای مختلف را تحت تاثیر خود قرار دهد.


هوای شهرستان های ایلام، مهران، ایوان و شهر سرابله ظهر امروز در وضعیت هشدار قرار داشت ولی بتدریج و با افزایش آلاینده های موجود در هوا، به وضعیت اضطرار رسید.
نشست شورای مدیریت بحران استان ایلام قرار است تا ساعتی دیگر با حضور اعضای این شورا در خصوص وضعیت آلودگی هوا برگزار شود.
هوای ایلام از ابتدای سال جاری 64 روز آلوده و ناسالم ثبت شد که این میزان سال گذشته تنها 39 روز بود.


در این مدت شهرستان مرزی مهران با 50 روز و ایوان با 18 روز بیشترین و کمترین میزان آلودگی هوا را به خود اختصاص دادند ضمن اینکه شهر ایلام نیز امسال 21 روز هوای ناسالم داشته است.
وقوع طوفان در کانون های گرد و غبار کشورهای عراق، سوریه و عربستان مهمترین دلیل آلودگی هوای استان ایلام است.

 

دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top