دادسرای نظامی در انتظار محاکمه قاضی پور

وکیل ملت: با توجه به اظهارعلنی قاضی پور در تخلف و در نتیجه، متهم شدن قوای نظامی جمهوری اسلامی ایران به عدم رعایت قوانین انسانی و نظامی، و ایجاد هجمه رسانه ای و تشکیل پرونده های قضایی علیه جمهوری اسلامی ایران در محاکم بین المللی، برخورد سریع و قاطع دادسرای نظامی، لازم می باشد.

تاریخ انتشار: 26اسفند1394|16:20

دادسرای نظامی در انتظار محاکمه قاضی پور
| کد خبر: 117857

سایت رویداد24 باتوجه بخشی از سخنان قاضی پور که گفته است:
 « ما در جبهه ۱۲ نفر بودیم و من فرمانده … در جاده بصره - العماره حدود ۷۰۰-۸۰۰ عراقی تسلیم ما شدند … چون امکانات انتقال اسرا را نداشتیم از دستشان خلاص شدیم! البته می‌دانم خیلی از مردم تحمل دیدن سربریدن یک گوسفند را ندارند اما ما به‌خاطر امام و شهداء این کار را کردیم»
در بررسی کلی و استناد به قوانین حقوقی موارد زیر را مطرح کرده است :


1-    نادر قاضی پور به عنوان یکی از رزمندگان  در دوران دفاع مقدس و شخص دارنده سلاح گرم، نظامی محسوب شده و مشمول قوانین نظامی می شود.

2-    بر طبق قانون مجازات جرائم نیروهای مسلح، پرونده جرائم قاضی پور در دوران فعالیت نظامی، باید در دادسرای نظامی بررسی شود.

3-    با توجه به حکم فرمانده کل قوای نظامی مبنی بر رفتاری خاص با اسرای دربند و عملکرد فرمانبر برخلاف دستور فرمانده، مجازات فرد مذکور باید در دادسرای نظامی لحاظ گردد.

4-    با توجه به اظهارعلنی تخلف و در نتیجه، متهم شدن قوای نظامی جمهوری اسلامی ایران به عدم رعایت قوانین انسانی و نظامی، و ایجاد هجمه رسانه ای و تشکیل پرونده های قضایی علیه جمهوری اسلامی ایران در محاکم بین المللی، برخورد سریع و قاطع دادسرای نظامی، لازم می باشد.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top