به گزارش وکیل ملت به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام اکبر هاشمی رفسنجانی صبح امروز -چهارشنبه-در دیدار نمایندگان منتخب شهرستان های استان یزد در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب، مسابقه کشورهای پیشرفته و شرکت های مهم بین المللی برای سرمایه گذاری در ایران را به خاطر ارتقای جایگاه ایران در جامعه جهانی دانست و گفت: زمینه برای انجام کارهای بزرگ مهیاست، اما برای زندگی مردم، کارهای کوتاه مدت و میان مدت لازم است که لازمه آن همکاری دولت و مجلس است.

هاشمی رفسنجانی، اشتغال آفرینی را ضرورت امروز مردم، خانواده ها، جوانان و به خصوص تحصیلکرده ها خواند و گفت: باید برای برگشت رونق تولید به کشور و راه اندازی کارخانجات تعطیل شده، برنامه ریزی کرد که علمی ترین و اقتصادی ترین شیوه آن، استفاده از وجود نقدینگی هاست. البته قبل از آن فعلاً باید با جدّیت با قاچاق مبارزه کرد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود :اگر به تولیدگران داخلی فرصت و میدان بدهیم، قاچاق و قاچاقچی به هر شکلی که باشد، از بین می رود.

وی ایجاد تردید برای سرمایه گذاران خارجی در ایران و منفی بافی های تریبون های رسمی را مانع اصلی در مسیر رونق اقتصادی کشور دانست و گفت: دولت و ملت با همه موانعی که در مسیر حرکت به سوی پیشرفت دارند، با همکاری و همدلی می توانند مشکلات را برطرف کنند.

هاشمی رفسنجانی، نقش و جایگاه مجلس برای ایجاد فضای کار، کوشش و اشتغال را بسیار والا دانست و گفت: امیدواریم نمایندگان منتخب، براساس وعده های انتخاباتی به وظایف خود عمل کنند.

 رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ترکیب مجلس آینده را برای کشور مناسب توصیف کرد و گفت: در همه جوامع یکی از عوامل رکود و تورم، حتی در ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هم رکود و تورم بی اخلاقی ها، دوری مجلس از انجام وظایف اصلی و دامن زدن به مسایل حاشیه ای و دوری از کارهای اساسی است.

وی با یادآوری جمله تاریخی امام راحل که «مجلس در رأس امور است»، گفت: از یک سو مظهر اراده، خواست و نظر مردم است و از سوی دیگر، با تصویب قوانین درست، بر صمیمیت حاکمیت و دولت با ملت می افزاید.

هاشمی رفسنجانی پرورش انسان های نخبه و سرنوشت ساز را یکی از ویژگی های استان یزد دانست و گفت: در دوره معاصر هم آقایان حجت الاسلام والمسلمین خاتمی و دکتر عارف از آن خطه برخاستند.

هاشمی رفسنجانی در این دیدار مردم یزد را دارای ریشه های تاریخی در تمدن ایران دانست و گفت: مردم آن خطه که صلابت خود را از کویر وام گرفته اند، در هر مقطعی، نقش خود را به خوبی ایفا کرده اند و تازه ترین مصداق نقش آفرینی آنان، انتخابات هفتم اسفند بود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ارائه تحلیلی از انتخابات دو مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی که باعث افزایش اعتماد مردم به نظام شده است، گفت: نکته مهم این انتخابات، تبلور آگاهی مردم بود که علی رغم تلاش بعضی ها برای مسمومیت های فضای انتخاباتی، حماسه وار آمدند و بهترین صحنه را رقم زده اند.

دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top