برداشت از عابربانک در ایام نوروز تا سقف 500 هزار تومان افزایش یافت

وکیل ملت: بانک‌ها مجاز هستند امکان برداشت از خود پردازها تا سقف 500 هزار تومان را برای مشتریان خود تا پایان روز 14 فروردین ماه 95 فراهم کنند.

تاریخ انتشار: 28اسفند1394|14:15

برداشت از عابربانک در ایام نوروز تا سقف 500 هزار تومان افزایش یافت
| کد خبر: 118588

مدیر نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با اشاره به افزایش برداشت وجه نقد از عابربانک‌ها در روزهای پایانی سال گفت: در حال حاضر عموم مردم تمایل بیشتری به استفاده از کارت‌های اعتباری دارند و کمتر از وجه نقد در پرداخت‌های جاری خود استفاده می‌کنند از این رو و در راستای ارایه سرویس های مناسب و مطلوب به مشتریان باتوجه به سنت زیبای عیدی دادن، بانک ها می توانند سقف برداشت از عابربانک‌ها را در این ایام افزایش دهند.

داود محمد بیگی با اشاره به گرانی سرویس ارائه وجه نقد به نسبت سایر سرویس‌های ارائه شده از سوی شبکه بانکی کشور، افزود: این سرویس تنها در ایام تعطیلات و تا 14 فروردین ماه سال 95 برقرار خواهد بود و در این مدت بانک‌ها مجاز هستند تا امکان سقف برداشت 500 هزار تومان را برای مشتریان بانک خود فراهم کنند.

محمدبیگی با اشاره به اینکه این سرویس در شبکه بین بانکی (شتاب) ارائه نمی شود افزود: بانک‌ها تنها می توانند به مشتریان خود این سرویس را ارائه دهند، بانک مرکزی با این اقدام فشار ناشی از افزایش حجم تراکنش‌ها هر یک از بانک‌ها را کاهش داده و علاوه بر آن از ازدحام هموطنان برای استفاده از خودپردازها در این ایام نیز جلوگیری کرده است.

وی با اشاره به مختار بودن بانک‌ها در استفاده از این سرویس ادامه داد: سرویس‌های مجاز به فضای رقابتی میان بانک‌ها کمک خواهد کرد و موجب بهبود مدیریت نقدینگی در بانک‌ها خواهد شد.

مدیر نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با تاکید بر لزوم ارایه خدمات به نحو مطلوب توسط  بانک‌ها به مشتریان در پایان سال گفت: بانک‌ها باید شرایط مناسبی را برای رفاه حال شهروندان در روزهای پایانی سال فراهم کنند. بر این اساس بانک مرکزی در سال آینده از مکانیزم‌ها و ابزارهای تشویقی خود برای بانک‌هایی که تراکنش‌های خود را به خوبی مدیریت کرده‌اند استفاده و در مقابل با بانک‌هایی که نتواستند پاسخگوی مشتریان خود باشند برخورد خواهد کرد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top