چگونه گوشی یا تبلت خیس شده را نجات دهیم؟

وکیل ملت: گوشیتان یک لحظه از دستتان افتاده توی سینک ظرف شویی، یک گودال آب و یا جاهای خیس دیگر؟ چیز عجیبی نیست، این اتفاق برای خیلی ها می افتد. اما حالا باید چیکار کرد؟

تاریخ انتشار: 28اسفند1394|22:32

چگونه گوشی یا تبلت خیس شده را نجات دهیم؟
| کد خبر: 118727

 🔸اولین کاری که باید بکنید اگر گوشیتان خاموش شده به هیچ عنوان روشن اش نکنید چون ممکن است به دلیل خیس بودن داخل گوشی روی مدار ها اتصال کوتاه به وجود بیاید و مدار گوشیتان بسوزد پس قدم اول اینکه گوشی را روشن نکنید.

🔸قدم بعدی به آرامی گوشیتان را با یک حوله خشک کنید و همچنین از سشوار برای خشک کردن گوشیتان استفاده نکنید چون ممکن است با این کار باعث شوید آب به قسمت هایی که خشک مانده نیز نفوذ کند.

🔸بعد از خشک کردن گوشیتان آن را درون یک کاسه و یا یک کیسه قرار داده و ظرف و یا کیسه را از برنج خام پر کنید تا گوشیتان درون برنج قرار بگیرد. بعد از قرار دادن گوشی در کیسه و یا ظرف برنج حداقل برای ۲۴ ساعت گوشی تان را در همان حالت رها کنید.برنج خام رطوبت داخل گوشی را به طرف خودش جذب می کند و باعث خشک شدن رطوبت موجود در گوشی می شود.

🔸اگر شما به بسته های رطوبت گیر نیز دسترسی داشته باشید آنها نیز گزینه های مناسبی برای این کار هستند. بسته های رطوبت گیر را معمولا می توانید داخل جعبه های لوازم الکترونیک و یا جعبه های کیف و کفش های چرمی بیابید.
 

کلید واژه ها گوشی - تبلت خیس شده
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top