فدراسیون فوتبال ایران به CAS شکایت می کند؟

امکان محرومیت 3ساله ایران از لیگ قهرمانان آسیا

وکیل ملت: فوتبال ایران اگر بدون حکم فیفا یا حکم دادگاه ورزش از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا کنار بکشد کنفدراسیون فوتبال آسیا می تواند از یک تا سه سال تیم های ایرانی را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم کند.

تاریخ انتشار: 1فروردين1395|17:15

امکان محرومیت 3ساله ایران از لیگ قهرمانان آسیا
| کد خبر: 119362

فدراسیون فوتبال ایران تصمیم دارد بابت رای کنفدراسیون فوتبال اسیا به CAS شکایت کند. کنفدراسیون فوتبال اسیا رای به بازی تیم های باشگاهی ایران با تیم های عربستانی در کشور ثالث داد. رایی که نظرات کشور عربستان را تامین کرده است. رایی که البته قابل اعتراض هم نیست اما فدراسیون فوتبال ایران مامور شده که به آن اعتراض کند.  

  کنفدراسیون فوتبال آسیا ظاهرا در جلسه صدور رای به ایران و عربستان حق انتخاب داده و صدور رای نهایی رامنوط به 25 اسفند کرده بود. رایی که تنها در صورت بهبود روابط تهران- ریاض منافع ایران را تامین می کرد. روابط تهران-ریاض عادی نشد و در نتیجه حکمی که منافع طرف عربستانی را تامین می کرد را اجرا شد.    فدراسیون فوتبال هرچند بلافاصله به حکم اعتراض شفاهی و غیررسمی کرد که فقط در سایت ها منتشر شد اما مسوولان این نهاد به خوبی می دانستند که امکان اعتراض به رایی که خودشان انتخاب کرده اند را ندارند. آنها در میان گزینه های پیش روی شان یک گزینه را انتخاب کرده اند و حتی گفته می شود زمان اعلام اش را به تاریخ پایان سال نزدیک کرده اند که فشار کمتری تحمل کنند.    با این همه وزارت ورزش موضعی اتخاذ کرده که فدراسیون فوتبال را مجبور به عکس العمل به حکم منتشره می کند. وزیر ورزش رسما اعلام کرده که ایران باید در این مورد موضع رسمی بگیرد و حتی خواسته بود که تیم های ایرانی مسابقات را ترک کنند. حالا فعلا شنیده شده درخواست ترک مسابقات فعلا در دستور کار نیست و فدراسیون فوتبال به شکایت به CAS مامور شده است. در اصل وزارت ورزش دستور داده است که فدراسیون فوتبال به رای صادره کنفدراسیون فوتبال آسیا  در دادگاه ورزش اعتراض کند.    اعتراضی که شاید در بازی های ملی به کمک تیم ملی بیاید اما بعید است رای کنفدراسیون فوتبال آسیا علیه ایران را برگرداند. اما همچنان گزینه ای خطرناک روی میز فدراسیون فوتبال است. گزینه ای که ممکن است به کنار کشیدن تیم های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا منجر شود.      در صورتی که تیم های ایرانی از بازی با تیم های عربستانی در یک کشور بیطرف انصراف بدهند، فوتبال ایران تا سه سال از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم می شود.     ایسکانیوز در این مورد گزارش داده است که :«فدراسیون فوتبال اگر بتواند به فیفا اثبات کند این حکم سیاسی بوده و کنفدراسیون برای صدور رای نهایی سیاست را در فوتبال دخالت داده و تحت تاثیر حکومت عربستان، رای خود را عوض کرده است، حکم می شکند اما اگر بدون اثبات این ادعا، ناگهان از بازی با تیم های عربستانی در زمین بیطرف انصراف بدهیم، کنفدراسیون فوتبال آسیا می تواند طبق قوانین خود تیم های ایرانی را به مدت یک تا ۳ سال از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم کند.»

دسته بندی خبر روز , ورزش , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top