رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران خواستار شد

لزوم توجه قضات به حفظ حقوق افراد بی پناه

وکیل ملت: رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران با مهم خواندن وظیفه قضات در دادگاه های سرپرستی و امور حسبی گفت: قضات این دادگاه ها به حفظ حقوق و ضایع نشدن اموال افراد بی سرپناه توجه داشته باشند.

تاریخ انتشار: 24شهريور1394|15:16

لزوم توجه قضات به حفظ حقوق افراد بی پناه
| کد خبر: 12029

به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا، عباس پوریانی روز دوشنبه در بازدید از مجتمع سرپرستی و امور حسبی، با مهم خواندن دادگاه های واحد سرپرستی افزود: در حکومت اسلامی یکی از وظایف اصلی در امور حسبی است که مسوولیت رسیدگی به امور مالی افراد صغار، محجورین و یا مفقود الاثر را بر عهده حکومت قرار داده است.
وی با بیان اهمیت این موضوع، وظیفه قضات را در رسیدگی به پرونده های این افراد بسیار خطیر و دارای ارزش معنوی بالا معرفی کرد و ادامه داد: قضات در واقع به امانتداری و حفظ و ضایع نشدن اموال این افراد که هیچ پناهگایی ندارند، توجه ویژه داشته باشند.
این مقام قضایی با تاکید بر اهمیت نظارت تصریح کرد: سرپرستان مجتمع ها و روسای شعب نظارت بر محاکم را با جدیت انجام دهند تا قضات محاکم در فرایند رسیدگی به پرونده ها و صدور آرای دقیق اهتمام جدی داشته باشند و رسیدگی به مشکلات مردم و احقاق حق آنها به بهترین شکل ممکن انجام گیرد.
رییس کل محاکم تهران، صلابت، شجاعت و تصمیم به موقع را از ویژگی های و محورهای مهم عدالت و قضاوت برشمرد و اظهار داشت: کار در دادگستری به دلیل کثرت پرونده های قضایی و مراجعین به دادگستری، کاری شاق و پرزحمت و دغدغه کارکنان دادگستری رسیدگی به موقع به پرونده ها و جلوگیری از اطاله دادرسی است.
وی افزود: اما به دلیل مسایل اقتصادی و ناهنجاریهای اجتماعی، آمار ورودی پرونده ها افزایش و به تبع آن، تعیین قت و مهلت رسیدگی به پرونده نیز به روزهای دیگر موکول می شود.
پوریانی رفع اطاله دادرسی را از محوری ترین اهداف در دستگاه قضایی برشمرد و گفت: دستگاه قضایی با درک این مهم، برنامه های مدون شده ای را در جهت کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها در دست اقدام دارد که برخی از این اقدامات در حال اجرا است و توانسته ایم به توفیقاتی نیز دست پیدا کنیم.

کلید واژه ها قضات - افراد بی پناه
دسته بندی حقوق اجتماعی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top