محمدرضا زمانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا افزود: این پرونده اکنون برای رسیدگی، به شعبه 10 کیفری یک ارجاع شده است.
وی ادامه داد: البته این پرونده در همان شعبه 113 کیفری سابق که به شعبه 10 کیفری تغییر نام داده، رسیدگی خواهد شد، یعنی همان شعبه ای که حکم قصاص نفس موکلم را صادره کرد.
زمانی با بیان اینکه هنوز پرونده موکلم از دادسرا به دادگاه ارسال نشده، گفت: فکر می کنم حدود دو هفته یا کمتر این کار زمان ببرد.
وکیل مدافع قاتل شهید خلیلی از متنبه شدن موکلش خبر داد و ابراز امیدواری کرد با توجه به گذشت خانواده شهید خلیلی، وی با مسجد ارتباط خوبی برقرار کند.
به گفته وی، موکلش طی یکسال ونیم گذشته در زندان رجایی شهر به سر می برد.
اولیای دم شهید خلیلی یکشنبه هفته جاری با مراجعه به دادسرای جنایی، رضایت و گذشت خود را از قاتل فرزندشان ثبت رسمی کردند.
شهید خلیلی 25 تیر سال 90 توسط جوانی 18 ساله با ضربه چاقو زخمی شد که در اثر این اقدام، سوم فروردین سال 93 به شهادت رسید.
دوم خرداد سال 93 نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات ضارب شهید خلیلی در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده برگزار و وکیل متهم خواستار ابلاغ گزارش پزشکی قانونی شد.
پس از ابلاغیه گزارش سازمان پزشکی قانونی به متهم، 30 شهریور همان سال دومین جلسه محاکمه برگزار و رای به اجرای حکم قصاص صادر شد که این رای به تایید دیوان عالی کشور نیز رسید.
اولیای دم شهید خلیلی از حق قصاص نفس گذشت کردند و به این ترتیب پرونده این جوان برای رسیدگی جنبه عمومی جرم به دادگاه ارجاع شده است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top