حمله به حسن روحانی با سلاح اقتصاد

وکیل ملت: حمله به حسن روحانی، رییس جمهور ایران از سوی منتقدان و مخالفان اندیشه سیاسی او در روزهای نخست سال جدید و در زمانی که ایرانیان سخت به دید و بازدید جشن نوروز پرداخته اند سپهر سیاست ایران را با دوران تازه ای مواجه کرده است.

تاریخ انتشار: 10فروردين1395|17:04

حمله به حسن روحانی با سلاح اقتصاد
| کد خبر: 122745

منتقدان و مخالفان دولت یازدهم با سلاح اقتصادی حمله به دولت را در دستور کار قرار داده اند و با استفاده از رسانه های پر شمار، کارنامه دولت را زیر آتش قرار گرفته اند. برخی از چهره های نامدار سیاسی- نظامی نیز به ارتش منتقدان پیوسته اند. به طور مثال محسن رضایی که سالهای طولانی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و تاکنون در چند مبارزه انتخاباتی ریاست جمهوری کاندیدا شده و رای کافی نیاورده است در سخنانی بی پروا از روحانی خواست اگر نمی تواند فقر را از بین ببرد و بیکاری راکاهش دهد اجازه دهد نیروهای انقلاب که جنگ را اداره کرده و شاه رابیرون کرده اند این کار را انجام دهند.

به گزارش روز نو، حسن رحیم پور ازغدی، عضو شورای عالی  انقلاب فرهنگی در نماز جمعه شهر مشهد که یکی از پایگاههای اصلی منتقدان دولت به حساب می آید نیز گفته است " جنگ اقتصادی کاملا وجود دارد و باید در برابر آن آماده باشیم. در ادارات حکومتی باید شعبه قرار گاه اقتصادی باشد تا مقابل سقوط تولیدرا بگیرد." این تئوریسین که در تلویزیون جایگاه ثابت دارد و سخنانش به طور مرتب از شبکه اصلی تلویزیون پخش می شود بدون نام بردن از دولت تاکید کرد" برخی کلید حل مشکلات اقتصادی را در واشنگتن و پاریس جستجو می کنند" و پیشنهاد کرد" یک قرارگاه قوی بیاید و موانع تولید را بردارد" یحیی آل اسحاق یکی دیگر از اعضای بلند پایه حزب موتلفه خواستار ورود شورای عالی امنیت به میدان اقتصاد شده است و می گوید"این شورا باید هندسه و خطوط قرمز برای اجرای اقتصاد مقاومتی را تدوین کند که همه ملزم به اجرای آن باشند"

سردار نعمان غلامی رییس سازمان بسیج سازندگی  نیز در حاشیه بازدید از چند طرح اقتصاد مقاومتی گفته است" در سال 1395 انتظار داریم دولت همکاری تنگاتنگی با بسیج به ویژه در حوزه صدور مجوز طرح های اقتصادی مقاومتی داشته باشد" وی که خبر از پرداخت 750 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به طرح های اقتصاد مقاومتی داده است از دولت انتقاد می کند که به طور واقعی وارد میدان عمل نشده و از دولت می خواهد به مجموعه سازمان بسیج مستضعفین اعتماد کند. افرادی از حوزه اندیشه و اقتصاد و سیاست نیز دولت را به طرفداری از اقتصاد نولیبرالها متهم می کنند و از این چشم انداز به برنامه اقتصادی روحانی هجوم می برند.

 به گزارش ساعت 24،ابولقاسم حکیمی پور استاد اقتصاد از همین دریچه وارد میدان نقد دولت شده و حکم می دهد: گام اول اجرای اقتصاد مقاومتی بیرون آمدن دولتی ها از لباس اقتصاد لیبرالیستی است و مصداق ها را نیز یادآور می شود: مشاوران روحانی از جمله نیلی ، نجفی و نهاوندیان  اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند.

شهریار زر شناس یکی دیگر از نظریه پردازان منتقد دولت نیز گفته است : جریان سیاسی استحاله طلب، گاهی نام اصلاحات و گاهی نام اعتدال برخود می گذارد  و این جریان بخش سرمایه داری سکولار در ایران را تشکیل می دهدو معتقد است جریان انقلابی باید قاطعیت نشان دهد و جلوی این جریان را بگیرد."

حمله به اندیشه و برنامه اقتصادی دولت حسن روحانی در شرایطی در سال جدید گسترش یافته و همه سویه شده است که اعضای اصلی کابینه به ویژه در حوزه اقتصاد هنوز پاسخی به این انتقادها نداده و با توجه به اندک بودن بدنه اجتماعی دولت یازدهم کاری در زمینه پاسخگویی انجام نمی شود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top