کانون وکلای برزیل روز گذشته با ارائه دادخواستی به مجلس نمایندگان این کشور، خواستار برگزاری دادگاه سیاسی علیه «دیلما روسف» رئیس‌جمهور برزیل با هدف عزل وی از مسند قدرت در این کشور شد.

سنگ اندازی در مسیر تحقیقات دادگاه عالی برزیل درباره پرونده فساد در شرکت نفتی دولتی «پتروبراس»، فریبکاری در حسابرسی و نقض قانون در اعطای معافیت‌های مالیاتی به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در جریان برگزاری مسابقات جام جهانی در سال 2014 از جمله اتهامات وارد شده به رئیس‌جمهور برزیل از سوی کانون وکلای این کشور می‌باشد.

در همین راستا مخالفان دولت برزیل انتصاب «لوئیس ایناسیو داسیلوا» رئیس‌جمهور سابق برزیل به عنوان یکی از وزرای کابینه «روسف» را اقدامی در جهت جلوگیری از انجام تحقیقات قضایی علیه وی می‌دانند؛ «داسیلوا» از سوی دادگاه عالی این کشور به ارتکاب فساد متهم در دو پرونده قضایی متهم شده است.

درخواست کانون وکلای برزیل برای برگزاری دادگاه سیاسی علیه «روسف» در میان موجی از اعتراضات نمایندگان حامی رئیس‌جمهور این کشور به مجلس نمایندگان برزیل ارائه شد.

«کلائدیو لاماچیا» ریاست کانون وکلای برزیل ضمن ابراز تأسف از فضای متشنج حاکم بر مجلس نمایندگان این کشور، عنوان کرد: اسناد ارائه شده از سوی کانون وکلا به هیچ عنوان رنگ و بوی حزبی ندارد و تنها بر پایه بررسی‌های متعدد فنی و حقوقی درباره موارد آشکار نقض قانون از سوی دولت استوار است.

«ادواردو کونها» ریاست مجلس نمایندگان برزیل که خود از سوی دادگاه عالی این کشور به مشارکت در پرونده فساد شرکت نفتی «پتروبراس» متهم است، باید درخواست ارائه شده از سوی کانون وکلای برزیل را در کنار درخواست دیگری که از سوی نمایندگان احزاب اپوزیسیون این کشور برای برگزاری دادگاه سیاسی علیه «روسف» ارائه شده است را مورد بررسی قرار دهد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top