دادستانی گچساران خبر داد

اختلاس چند میلیاردی در شهرداری گچساران

وکیل ملت: دادستانی شهرستان گچساران از اختلاس هفت میلیارد ریالی در شهرداری این شهرستان خبر داد.

تاریخ انتشار: 15فروردين1395|21:46

اختلاس چند میلیاردی در شهرداری گچساران
| کد خبر: 125151

به گزارش وکیل ملت به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد، دادستانی شهرستان گچساران از اختلاس چند میلیاردی در شهرداری این شهرستان خبر داد.

بنا به گزارش ارسالی از دادستانی شهرستان گچساران، تا کنون 23  نفر از جمله مسئول وقت محاسبه عوارض شهرداری گچساران، مسئول درآمدهای شهرداری و عضو شورای این شهر به عنوان متهم اول تا سوم  پرونده اختلاس شناخته شدند.

22 هزار و 500 فقره پرونده موجود در بایگانی واحد شهرسازی شهرداری گچساران توسط بازرسی استان بررسی شد، در این بررسی، مشخص شد باند قدرتمندی در شهرداری گچساران با همدستی دلالان، از کسانی که برای ساخت و ساز به این مجموعه مراجعه می کردند پول های کلان می گرفتند، بدون اینکه این مبلغ به حساب شهرداری واریز شود.

متهم ردیف اول پرونده ع تقوی نیا کارشناس وقت محاسبه عوارض شهرداری فیش های جعلی را دریافت و با ترفندهای کامپیوتری و امضای رییس اداره تامین اجتماعی پرونده جعل می کرد.

متهم ردیف دوم وظیفه جمع اوری فیش های بانکی و کنترل آنها را به عهده داشت و با تایید فیش های جعلی وصدور برگ تاییدیه و استفاده از سند مجعول مبلغی را به جیب خود می ریخت.

متهم ردیف سوم و عضو شواری شهر گچساران با استفاده از موقعیت خود در این رابطه و به صورت نامشروع مبلغی را دریافت می کرد.

آقایان س (بازنشسته شهرداری) م.ش، ح.ع، پ.م، ح.ش، ت.ب از کارکنان شهرداری گچساران و ک.ه(کارمند اخراجی بانک کشاورزی) م.ص، م.م، م.ز، ن.گ، س.ک، الف.د همگی دارای شغل آزاد به عنوان متهمان ردیف چهارم شناخته شدند.

این افراد از متقاضیان  حق پروانه،  حق تمدید، حق تفکیک پایانکار و با استفاده از اسناد و فیش های جعلی و همچنین جعل تاییدیه شهرداری از مردم پول دریافت می کردند.

الف. ر، ذ. ر، م. االف، م. ک خانم د متهمان ردیف پنجم شناخته شدند، این افراد فیش های جعلی را به شهرداری گچساران می بردند و با متهمان ردیف اول و دوم باند همکاری می کردند.

برآورد اولیه اختلاس هفت میلیارد ریال است که با توجه به بازگرداندن وجه مورد اختلاس به حساب شهرداری و پرداخت ضرر، در پنجم اسفندماه گذشته قراربازداشت موقت آقایان ن و م به قرار وثیقه دو میلیارد و  500 میلیون ریال تبدیل شد و هر دونفر به طور موقت از زندان آزاد شدند، همچنین ع.ت و الف. الف با همین مبلغ شش روز مانده با سال جدید آزاد شدند.

بنا به این گزارش ت مبلغ یک میلیارد و 598 میلیون ریال، ن 917میلیون ریال، الف یک میلیارد و855 میلیون ریال و م. ن 679 میلیون ریال اختلاس کردند و این در حالی است که پرونده همچنان در دست پیگیری است.

دسته بندی حقوقی , تلگرام + ,
منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top