به گزارش وکیل ملت احمد دلبری تصریح کرد: سال گذشته در شهر تهران سرپرستی حدود 300 کودک به خانواده های متقاضی فرزند خواندگی واگذار شد و به طور میانگین در هر ماه 25 کودک وارد خانواده های متقاضی فرزندخواندگی شدند.

وی افزود: شرایط خانواده های متقاضی فرزندخواندگی طی پرسه ای مورد بررسی قرار گرفته و بدون تحقیقات اولیه، کودکی وارد خانواده ای نمی شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در خصوص تعداد کودکانی که هر ماه برای نگهداری به سازمان بهزیستی کشور واگذار می شوند اظهارکرد: در طول هر ماه حدود 50 تا 60 کودک زیر 6 سال وارد شیرخوارگاه های سازمان بهزیستی استان تهران می شوند و مسئولیت های این کودکان برعهده سازمان خواهد بود.

دلبری با تاکید بر اینکه استقبال خانواده ها برای سرپرستی موقت کودکان بد سرپرست بسیار اندک است خاطرنشان کرد: به این خاطر که خانواده ها نمی توانند سرپرستی دائم کودکان بد سرپرست را بپذیرند، استقبال آنها از سرپرستی به صورت «امین موقت» بسیار اندک است.

وی با اشاره به برخی فاکتورهای خاص خانواده ها برای فرزندخواندگی اذعان کرد: بیشتر خانواده هایی که برای فرزندخواندگی اعلام آمادگی می کنند، خواستار برعهده گرفتن سرپرستی دختران زیر 2 سال هستند و این کودکان در راس فرزندخواندگی های سازمان بهزیستی کشور قرار دارند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در پاسخ به این سوال که در طول هر ماه سرپرستی چه تعداد نوزاد معتاد به بهزیستی استان تهران واگذار می شود؟، بیان کرد: آمار دقیقی از تعداد نوزادان معتاد وجود ندارد اما مراحل درمان هر نوزاد معتاد بلافاصله پس از ورود به سازمان بهزیستی مورد پیگیری قرار می گیرد.

دلبری با اشاره به استقبال زیاد خانواده ها برای فرزندخواندگی کودکان بی سرپرست گفت: بیش از 1500 خانواده پشت نوبت فرزندخواندگی قرار دارند.

کلید واژه ها فرزند خواندگی - دختر
دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top