به گزارش وکیل ملت فرحناز رافع  با بیان اینکه توزیع سبدهای غذایی در چارچوب طرح امنیت غذایی زنان باردار و با مشارکت خیران اجرایی می شود گفت : براساس این طرح به هریک از زنان باردار نیازمند هر ماه یک سبد غذایی به ارزش 200 هزارتوزیع سبد غذایی برای زنان باردار تومان به مدت 9 ماه و تا زمان زایمان تحویل داده می شود .
وی اجرای این طرح را در سال 94 موفقیت امیز توصیف کرد و افزود : امارها نشان می دهد بیش از 1000 نفر از زنان باردار نیازمند در طرح امنیت غذایی سبدهای غذایی را دریافت کرده اند .
رافع گفت : پیش بینی می شود در طرح امسال هم برای 1000 نفر از زنان باردار سبد غذایی توزیع شود .
وی محتویات سبدهای غذایی زنان باردار را متناسب با فرهنگ زیستی آنان متغیر اعلام کرد .
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد : براساس برنامه زمان بندی شده زنانی که تحت پوشش این طرح قرار می گیرند تا دو ماه پس از زایمان خدمات ویژه ای از جمعیت هلال احمر دریافت می کنند .

 

اعزام 1200 کاروان سلامت هلال احمر به مناطق محروم کشور و ویزیت رایگان نیازمندان   


  رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اعزام 1200 کاروان سلامت این سازمان به مناطق محروم کشور و کم برخوردار خبر داد و گفت : دراین طرح قرار است بیش از 2 میلیون نفر از جمعیت کشور در مناطق دورافتاده کشور رایگان ویزیت شوند . فرحناز رافع با بیان اینکه در کاروان های سلامت بیش از 17 هزار و 700 پزشک عمومی و متخصص حضور دارند؛ هدف از اعزام این کاروان ها را به مناطق محروم  ارتقای سطح بهداشت خانواده ، فردی و روحی و روانی نیازمندان دانست و افزود : براساس دستورالعملی که در این خصوص صادر شده است همه هزینه های بیماران که ویزیت می شوند رایگان است . وی شناسایی بیماری های شایع در مناطق محروم کشور را از دیگر اهداف اعزام کاروان های سلامت هلال احمر دانست و از همه پزشکان و پیراپزشکان متخصص خواست درصورت تمایل امادگی خود را برای اعزام با کاروان های سلامت اعلام کنند . رافع تعداد داوطلبان عضو جمعیت هلال احمر را بیش از 770 هزار نفر برشمرد و پیش بینی کرد : این تعداد در سال 95 به 870 هزار نفر برسد . وی همچنین توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و همسران زندانیان در مناطق محروم کشور و زنان کارتن خواب در کلان شهرها را از دیگر برنامه های سال 95 سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام کرد و گفت : در این طرح که با مشارکت خیران و تشکل های مردم نهاد اجرایی می شود این گروه از زنان تحت پوشش برنامه های حمایتی ، کارافرینی و معیشتی قرار می گیرند .

 

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top