تاریخ انتشار: 18فروردين1395|12:36

| کد خبر: 126854
رئیس کل دادگستری هرمزگان تاکید کرد

مختومه شدن 17 درصدی پرونده‌های قدیمی

وکیل ملت: حجت الاسلام و المسلمین اکبری گفت: برخورد قاطع با اخلالگران نظام اقتصادی کشور و حمایت از سرمایه گذاری های مشروع اولویت دستگاه قضایی استان در سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل است.

به گزارش وکیل ملت ، حجت الاسلام و المسلمین اکبری گفت: برخورد قاطع با اخلالگران نظام اقتصادی کشورو حمایت از سرمایه گذاری های مشروع اولویت دستگاه قضایی استان در سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در دیدار نوروزی با کارکنان قضایی ،اداری و اعضای شورای حل اختلاف مرکز استان با اشاره به شعار امسال ،این عنوان را نقشه روشنی به منظور رشد، توسعه و تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به پیشرفت و  عدالت برشمرد .

وی با  تأکید بر لزوم توجه هر چه بیشتر به مباحث و برنامه های فرهنگی در دستگاه قضایی استان ضمن ترسیم چشم‌اندازی از برنامه‌ ریزی های فرهنگی به عمل آمده در  دادگستری استان به منظور عملیاتی شدن آن در سال پیش رو،  از اجرای طرح‌های جدید فرهنگی با تأکید بر فضای مجازی، تخصصی و با مشارکت هر چه بیشتر کارکنان قضایی و اداری دادگستری استان در این  برنامه ها خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان،با اعلام این که دستگاه قضایی در جهت تحقق شعار امسال به صورت قاطع با اخلالگران در نظام اقتصادی کشور و قاچاقچیان کالا و ارز برخورد خواهد نمود،خاطر نشان ساخت:اولویت دستگاه قضایی استان ،تشکیل منظم جلسات کمیته حمایت از سرمایگذاری در جهت حمایت از سرمایگذاریهای مشروع در مناطق مختلف استان هرمزگان و برخورد قاطع و قانونی در اسرع وقت با هرگونه فساد در این حوزه است.

رئیس شورای عالی قضایی استان هرمزگان در ادامه از ارتقای سطح امنیت ،برخورد قاطع وسریع با اخلالگران در نظم و امنیت عمومی، تسریع در رسیدگی به پرونده های مهم کیفری و اجرای سریع احکام به عنوان دیگر اولویت های دستگاه قضایی استان در سال 1395 نام برد.

وی در ادامه با اظهار رضایت از عملکرد مطلوب دادگستری استان هرمزگان در سال گذشته بیان کرد: خوشبختانه پس از بررسی عملکرد دادگستری استان های مختلف کشور در سال 1393 با توجه به اقدام و عمل مسئولانه  کلیه همکاران قضایی و اداری، دادگستری استان هرمزگان در سال 1394 به عنوان دادگستری برگزیده کشور معرفی شد که  از سوی رئیس قوه قضائیه و مسئولان عالی قضایی کشور مورد تقدیر قرار گرفت.

 رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: خوشبختانه  با تلاش مستمر و تمهیدات صورت پذیرفته از سوی دادگستری کل  استان هرمزگان در جهت بهبود عملکرد سالانه  ، با توجه به ورودی پرونده به محاکم ، 11 درصد کاهش مانده پرونده را در دستگاه قضایی استان شاهد هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری اظهار کرد:اقدامات پیشگیرانه صورت پذیرفته در دستگاه قضایی استان موجب شده که در سال گذشته 7.3 درصد ورودی پرونده به محاکم استان هرمزگان کاهش یابد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه افزود : دستگاه قضایی استان موفق شده با رسیدگی های به موقع و جلوگیری از اطاله دادرسی در سال 1394میزان 17.7 درصد از  پرونده های مسن  را نسبت به سال پیش از آن مختومه کند و همچنین 19 درصد کاهش زمان رسیدگی به پرونده های مطروحه در محاکم استان را شاهد باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری در پایان با اعلام این که  برگزاری جلسات متعدد و تصویب مصوبات در دستگاه های مختلف اجرایی و نظارتی می تواند  در عرصه گفتمان سازی، پیشرفت های خوبی را موجب گردد بر لزوم عملیاتی شدن این مصوبات به منظور تحقق شعار امسال تاکید کرد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top