بهانه‌های عجیب نو عروسی‌هایی که بچه نمی‌خواهند

وکیل ملت: نسل زنان امروز به بهانه‌های مختلف از بچه دار شدن سرباز می‌زنند.

تاریخ انتشار: 19فروردين1395|23:00

بهانه‌های عجیب نو عروسی‌هایی که بچه نمی‌خواهند
| کد خبر: 127608

این روزها بسیاری از مسائل دستخوش تغیرات چشمگیری شده است  و جنبه های زیادی از زندگی مردم تحت تاثیر این تغیرات قرارگرفته است مانند دمده و بی کلاس شده مثل زود بچه دار شدن و بیش از دو فرزند داشتن که البته تحت تاثیر مسائل مختلفی این نوع نگرش بوجود می آید عواملی مثل فعلا زوده ازدواج کنم ،بچه دست و پایم را میگیرد ،زایمان هیکلم را خراب میکند ،هزینه های بچه بالاست و...
 

*وقتی جامعه سالمند می شود
  ازدواج از مهم ترین بخش زندگی هر شخصی است که بی توجهی نسبت به آن پیامد های منفی بسیاری برای هر فرد و نظام خانواده دارد که طبیعتا ازدواج در سنین بالا نتیجه آن خواهد بود .
  علی اکبر محزون مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی ثبت احوال می گوید :سهم فرزند آوری بالای 30سال از سال 88از مرز 30درصد بالاتر نرفته بود ،اما در 9ماه اخیر به 40 درصد رسیده و فرزند آوری گروه های سنی 35تا39سال از 10.7به 11.6درصد در امسال افزایش داشته است .
*باروری در سن بالا تبدیل به یک دغدغه شده است
  یکی از دغدغه های بعضی از جوانان امروزی در چند سال اول زندگی مشترک برنامه ریزی برای تفریح و گردش و میهمانی رفتن است که به عقیده آن ها بچه جلوی تفریح و دست و پایشان را می گیرد و اگردیرتر باردار شوند فرصت بیشتری برای لذت بردن از زندگی را دارند که البته این نگرش جای تامل بسیار دارد ،این نوع احساس در آنان رخنه کرده و از صحبت کردن درمورد بچه دار شدن امتناع کنند .نداشتن امنیت و ثبات اقتصادی و شغلی هم گاهی دغدغه ای ذهنی در افراد ایجاد می کند و زندگی شان را دچار فراز ونشیب هایی می کند که به آن ها القا می کند ابتدا باید از این فراز و نشیب ها رها شوند تا در آینده فرزندشان دچار مشکل نشود .
  نازنین زهرا دختری 32ساله و دانشجوی دکترای رشته آی تی معتقداست :فرصت برای بچه دار شدن همیشه هست اما برای درس خواندن و پیشرفت اینگونه نیست ونباید بخاطر ازدواج و بچه دارشدن اینگونه فرصت ها را از دست داد .
  *تحصیلات بالا دلیلی دیگر برای به تعویق افتادن ازدواج
  رابطه تحصیلات و فرزند آوری امری حقیقی است که نمی توان آن را انکار کرد و افرادی که از تحصیلات بالایی برخوردارهستند گاهی دچار اشتباه شده و آنقدر غرق درس خواندن می شوند که از مسائل مهم غافل می شوند و فرصت های زندگی را از دست می دهند . آرمان پسری 29ساله از دغدغه زندگی اش میگوید و ازدواج را اولویت چندم زندگی خود بر می شماردو این طور نظرش را بیان می کند :به نظر من تحصیلات بالا از رکن های اصلی شروع زندگی است زیرا کسی که تحصیلات داشته باشد روشن فکر است و کمتر دچار مشکلات می شود .
  *هیکلم مهمتر است تا بچه !
  زن :چند بار بگم من بچه نمی خواهم ...

مرد :آخه دلیلت قانع کننده نیست !    
        زن :دلیل از این مهم تر و واضح تر که هیکلم خراب می شود ...
  این بخشی از صحبت های زن و شوهری است که در مورد بچه دار شدن یا نشدن دچار اختلاف نظر هستند و زن ازترس بد هیکل شدن حاضر به مادر شدن نیست .
  زهرا،31ساله ،دندان پزشک که 4سال است ازدواج کرده از نگرانی هایش  می گوید و برایش مهم است چاق نشودو تصورش از فرزند آوری چاق شدن است و از شوهرش می خواهد کمی صبر کند و تحت نظر مربی بدن سازی باشد.
  امان الله قرائی مقدم جامعه شناس دراین باره معتقد است :مادر شدن اتفاقی بزرگ و مقدس است که زنان جامعه مان باید به حقیقت این امر پی ببرند و سپس مادر شوند .
  *عاقلانه و آگاهانه بچه دارشوید
  هر فردی که بخواهد ازدواج کند و صاحب فرزندی شود در ابتدای امر باید مهارت های لازم و کافی را قبل از ازدواج آموخته باشد تا در زمان مناسب عاقلانه و آگاهانه در مورد بچه دار شدن تصمیم بگیرند واگر چناچه از اختلالات جسمی و روحی رنج می برد ضروری است به متخصصان مربوط به آن مراجعه کنند تا کمتر دچار مشکل شوند .   گزارش از مریم برومند

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top