نگاهی به یک پرونده جنایی /آندری چیکاتیلو: شکارچی زنان و کودکان

وکیل ملت: چیکاتیلو شکارهایش را از میان زنان و جوانان ولگرد در ایستگاه های قطار و مکانهای شلوغ انتخاب می کرد و به اولین بیشه زار که می رسید برای قتل شکار خود دست به کار می شد تنها در سال 1983 او مرتکب چهار قتل از نوع سریالی شد. هر چهار قربانی او کودک و زنان جوان بودند. او قربانیان خود را با درباغ سبز نشان دادن به آنها و وعده تامین غذا و سرپناه با خود می برد.

تاریخ انتشار: 19فروردين1395|23:57

نگاهی به یک پرونده جنایی /آندری چیکاتیلو: شکارچی زنان و کودکان
| کد خبر: 127632

او به دلیل رنجی که از ناتوانی جنسی می برد قبل از کشتن زنان به شیوه های وحشیانه ای آنها را مورد شکنجه قرار می داد.
چیکاتیلو علاقه مفرطی هم به شکار کودکان و کشتن آنها با روشهای خاص خود داشت. او با وعده خرید شکلات و شیرینی، کودکان را در مکانهای عمومی شکار می کرد و به قتلگاه می برد. در سالهایی که چیکاتیلو به ارتکاب جنایات فجیع خود مشغول بود.
اوکراین جزیی از قلمرو اتحاد جماهیر شوروی محسوب می شد و رسانه های عمومی در آن کشور کمونیستی اجازه درج و انعکاس اخبار این قبیل اعمال جنایتکارانه را نداشتند زیرا دولت کمونیستی شوروی دائما در رسانه های زیر کنترل خود مدعی می شد که ارتکاب اعمال جنایتکارانه صرفا مربوط به کشورهای کاپیتالیستی است و جمهوریهای شوری از این قبیل اعمال پاک و مبراهستند.
در سال 1988 چیکاتیلو دورتازه ای از قتل های سریالی خود را در منطقه ای دور از شهر رستوف از سر گرفت. او در آوریل همان سال ابتدا یک زن جوان را به قتل رساند و به دنبال آن هشت زن و کودک دیگربه طرز فجیعی به دست او به قتل رسیدند.
چیکاتیلو بعد از سر به نیست کردن این هشت قربانی مدتی آتش بس اعلام کرد و پس از آن در فاصله ژانویه تا نوامبر سال 1990 هفت پسربچه و دو زن جوان دیگر را با همان شیوه های فجیع خاص خود به قتل رساند. اما سرانجام پلیس در ارتباط با قتل های سریالی که در آن منطقه از خاک اوکراین یکی پس از دیگری صورت می گرفت به چیکاتیلو مظنون شدند و او را تحت نظر قرار دادند.
تا این که یک روز هنگامی که چیکاتیلو قصد نزدیک شدن به چند کودک در یک مکان عمومی را داشت، او را دستگیر کردند. محاکمه این قاتل بی رحم سریالی در روز چهاردهم آوریل 1992 در شرایطی که اتحاد شوروی در حال فروریختن و جمهوریهای تحت سلطه آن یکی پس از دیگری در حال اعلام استقلال بودند آغاز شد.
او در جریان محاکمه با رفتارهای عجیب و غریب خود سعی می کرد خود را فردی محجور که چیزی درباره اتهاماتش نمی داند جلوه دهد. اما به رغم این رفتارها قضات او را سالم و حال وی را مساعد برای محاکمه تشخیص دادند.
در روز محاکمه چیکاتیلو داخل یک قفس آهنی که با هدف مصون نگاه داشتنش از حمله احتمالی بستگان قربانیان ساخته شده بود، به دادگاه آوردند.
در تمام طول محاکمه چیکاتیلو فضای بسیار غم انگیزی بر دادگاه متولی شده بود و در تمام مدت دوستان و بستگان قربانیان برعلیه چیکاتیلو شعار می دادند و انواع نفرین ها و ناسزاها را نثارش می کردند آنها از قاضی دادگاه می خواستند تا چیکاتیلو را به دست آنها بسپارد تا خودشان او را به سزای اعمالش برسانند. سرانجام چیکاتیلو به جرم قتل حدود 53 نفر زن و کودک به 53 بار اعدام محکوم و در چهاردهم فوریه سال 1994 حکم تیرباران او به مورد اجرا گذاشته شد.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top