معاون قضایی رییس کل دادگستری تهران

تشکیل دادسراهای تخصصی، از تشدد آرا جلوگیری می‌کند

سید عرفان جهان تاب

وکیل ملت: به تبع تشکیل دادسراهای تخصصی طبیعتا یک سارق یا قاتل با یک مجرم ورزشی در یک جایگاه قرار نگرفته و به هر کدام از جرایم به شکلی دقیق و تخصصی پرداخته خواهد شد.

تاریخ انتشار: 25تير1394|17:03

 تشکیل دادسراهای تخصصی، از تشدد آرا جلوگیری می‌کند
| کد خبر: 12829

حمید رضا آدابی» معاون قضایی رییس کل دادگستری تهران، در گفت‌و‌گو با خبرنگار حقوقی و قضایی میزان، با اشاره به دستور اخیر دادستان تهران در خصوص تشکیل دادسرای رسیدگی به جرایم ورزشی گفت: در حال حاضر مراجع به دسته اختصاصی و تخصصی تقسیم می شوند.

آدابی اظهار کرد: در قانون آئین دادرسی کیفری جدید به مراجع قضائی اختصاصی اشاره شده است.

وی در ادامه با معرفی مراجع تخصصی عنوان کرد: مراجع تخصصی مراجعی هستند که در دادگاهها و دادسراهای عمومی تقسیم بندی می شوند تا به یک سری جرایم رسیدگی کنند.

معاون قضایی رییس کل دادگستری تهران با بیان محسنات تخصصی شدن مراجع قضایی تصریح کرد: تخصصی شدن مراجع قضایی و تشکیل دادسراهای تخصصی باعث می شود تا از تشدد آرا و رویه‌ها و فریضه‌های مختلف جلوگیری شود. اگر یک مبحث در مجموعه خاص خود مورد بررسی قرار گیرد، قضات آن مجموعه نسبت به یک موضوع نوعا یک رویه را اتخاذ می کنند.

وی در تکمیل سخنان خود عنوان کرد: به جهت اینکه در ادامه این روش کار قضات رسیدگی به یک پرونده خاص است با گذشت زمان تبحر و مهارت رویه، دانش و فن قضایی در رسیدگی به آن پرونده خاص پیدا می کنند.

آدابی در پایان با تایید لزوم تشکیل دادسراهای تخصصی و با اشاره به اینکه تشکیل دادسراهای تخصصی عدم اختلاط بین متهمین مختلف را به وجود می آورد گفت: به تبع تشکیل این دادسراها طبیعتا یک سارق یا قاتل با یک مجرم ورزشی در یک جایگاه قرار نگرفته و به هر کدام از جرایم به شکلی دقیق و تخصصی پرداخته خواهد شد.

دسته بندی گفتگو ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top