به گزارش وکیل ملت به نقل از شانا، قیمت نفت خام سبک ایران در آخرین معاملات در بازارهای جهانی با 86 سنت کاهش به 35 دلار و 49 سنت رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون 30 دلار و 44 سنت بوده است.
قیمت نفت خام سنگین ایران نیز با 84 سنت کاهش به 33 دلار و 34 سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران از ابتدای امسال تاکنون 27 دلار و 87 سنت بوده است.
قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به 34 دلار و 74 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، یک دلار و هفت سنت کاهش نشان می دهد.
به گزارش اداره امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، هربشکه نفت خام دبلیو تی آی آمریکا نیز با 62 سنت کاهش، 38 دلار و 22 سنت برای هر بشکه معامله شد.
قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با یک دلار و 35 سنت کاهش به 38 دلار و چهار سنت برای هر بشکه رسید؛ که بیشترین کاهش را در میان نفت خامهای شاخص به خود اختصاص داد.
همچنین قیمت نفت خام شاخص دوبی و عمان نیز با یک دلار و 31 و  97 سنت کاهش به ترتیب به 35 دلار و 42 سنت و 36 دلار و 99 سنت رسید.
در اوایل این هفته با کاهش ارزش دلار، کاهش تعداد دکلهای حفاری نفت در آمریکا، تنزل تولید نفت خام در این کشور و احتمال تثبیت تولید نفت کشورهای اوپک و غیر اوپک، قیمتهای نفت خام تقویت شدند. اما با تردید ایجاد شده درمورد تثبیت تولید، قیمتهای نفت خام دچار روند نزولی شدند. بویژه این که تولید نفت خام اعضای اوپک در ماه مارس افزایش یافت. افزون برآن، ذخیره سازی های نفت خام در آمریکا به ضعف قیمتهای نفت نیز کمک کرد.

دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top