ولایتی: رفتن بشار اسد خط قرمز ماست

وکیل ملت: رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکایی‌ها می گویند که بشار اسد باید برود اما بشار اسد به عنوان رئیس‌جمهور قانونی سوریه باید بماند، تا دوران ریاست‌جمهوری‌اش پایان یابد، گفت: شرط رفتن بشار اسد برای ما خط قرمز است.

تاریخ انتشار: 22فروردين1395|11:20

ولایتی: رفتن بشار اسد خط قرمز ماست
| کد خبر: 129070

به گزارش وکیل ملت علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه نگاه یک   با اشاره به این که آمریکایی ها می گویند که بشار اسد باید برود اما باید اذعان داشت که بشار اسد به عنوان رئیس جمهور قانونی سوریه باید بماند تا دوران ریاست جمهوری اش پایان یابد گفت: شرط رفتن بشار اسد برای ما خط قرمز است لذا از بشار اسد دفاع می کنیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که  آیا روسیه شریک نامطمئنی برای کشورمان است گفت: هر کشوری که با ما تعامل کند و منافع جمهوری اسلامی ایران از طریق آن کشور تامین شود ما طرفدار آن ها خواهیم بود.

رئیس  مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این سوال که آیا شریک مطمئن تر از روسیه برایمان وجود دارد اظهار داشت: روس ها در ماجرای اف 300 کار را انجام دادند  لذا حتماً کار اف 300 انجام خواهد شد این در حالی است که باید بگوییم کدام کشور اروپایی حاضر است به ما یک گلوله توپ بدهد.

ولایتی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا همواره به قطع رابطه ایران و آمریکا تاکید می کنیم گفت: در این رابطه هیچ چیز تغییر نکرده است.

وی با اشاره به این که مقام معظم رهبری در حفظ فناوری هسته ای آمریکا را مجبور کرد تا به پای میز مذاکره بیاید اظهار داشت: آن چه گرفتیم نتیجه ایستادگی بوده است لذا ایران تنها کشوری است که می تواند غنی سازی کند و مواد غنی سازی شده را بدهد و در ازای آن کیک زرد بگیرد و این امر دستاوردی بزرگ برای کشور محسوب می شود پس باید در پایان اذعان داشت که آمریکایی ها همچنان غیرقابل اعتماد هستند.

منبع خبر فارس
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top