نوربخش اعلام کرد؛

سیم کارت سلامت جایگزین دفترچه بیمه

وکیل ملت: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: امسال وام سازمان تامین اجتماعی به 30 هزار مستمری بگیر پرداخت می شود.

تاریخ انتشار: 22فروردين1395|12:30

سیم کارت سلامت جایگزین دفترچه بیمه
| کد خبر: 129136

به گزارش وکیل ملت ، تقی نوربخش صبح امروز در شبکه خبر در مورد قطع بیمه تاکسیرانان گفت: سازمان تامین اجتمعای هیچ دخالتی در زمینه قطع بیمه تاکسیرانان نداشته و حق بیمه تاکسیرانان در اتحادیه در جای دیگری خرج شده که این موضوع ارتباطی با این سازمان ندارد.

وی تصریح کرد: در سال گذشته علیرغم وجود مشکلات به وجود آمده، چهار هزار و 500 راننده تاکسی بیمه شدند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از جایگزینی سیم کارت سلامت هوشمند به جای دفترچه بیمه خبر داد و افزود: امسال در راستای حذف دفترچه های بیمه، طرح سیم کارت سلامت هوشمند اجرایی می‌شود. در این طرح که با همکاری یک اپراتور تحت پوشش سازمان انجام می شود سیم کارت ها جایگزین دفترچه های بیمه می شوند.

نور بخش تاکید کرد: در فاز نخست اجرای این طرح، دفترچه های بیماران خاص و مستمری بگیران حذف و سیم کارت جایگزین آن شده و در ادامه طرح، تمامی افراد تحت پوشش، دفترچه هایشان حذف می شود.

وی از پرداخت بخش قابل توجهی از مطالبات تامین اجتماعی توسط دولت خبر دادو گفت: خرداد ماه سال گذشته دولت بخش زیادی از مطالبات سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کرد. همچنین نخستین بار در سال 94 بودجه سال 95 را در سازمان تصویب کردیم و سازمان از ابتدای سال دارای بودجه است.  این بودجه بر اساس برنامه 5 ساله تدوین که در سال 94 تصویب شد و رقم قابل توجهی است.

نوربخش افزود: در این بودجه رقمی برای پرداخت مستمری ها در نظر گرفته شده که بیش از نرخ تورم است و امسال نیز رشد مستمری بیش از نرخ تورم را در دستور کار داریم. امسال برنامه ها را از قبل برای رفاه حال مستمری بگیران و بیمه شدگان تامین اجتماعی در نظر گرفتیم که از جمله آن وامهای بدون بهره، سفرهای زیارتی و مسکن امید است که حدود 30 هزار نفر از مستمری بگیران در سال 95 از آن بهره مند می شوند. در بحث وام های بدون بهره حدود 200 میلیارد تومان در سال 95 در نظر گرفته شده است که بر اساس اعلامی که صورت می گیرد  وامها پرداخت می شود.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: درباره مسکن امید مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی نیز رقم مناسبی دیده شده است.  27.7 صدم درصد از در آمد سازمان برای این کار پیش بینی شده است.

وی گفت: به طور کلی اقدامات مناسبی درباره هتلینگ و بیمارستان های ملکی این سازمان در بودجه دیده شده طوری که ما حدود 100 میلیارد تومان در سه ماه پایان سال 94 برای ارتقاء هتلینگ بیمارستانهای تامین اجتماعی تخصیص دادیم.


نوربخش افزود:درباره پرداخت مستمری که یکی از وظایف سازمان است (در این سه سال) هر سال بیش از نرخ تورم مستمری را افزایش دادیم یعنی ما در این سه سال 65 درصد مستمری،مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی را افزایش داده ایم در حالیکه در 8 سال قبل از آن هر سال حدود 42 درصد مستمری افزایش پیدا کرده بود.

نوربخش افزود: هزینه های درمان در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی صد در صد رایگان است و هیچ مبلغی نباید دریافت شود اما درباره مراکز دانشگاهی و دولتی حدود 7 درصد را خود فرد باید پرداخت کند 90 درصد را سازمان و 3 درصد نیز از محل بودجه عمومی اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: درباره مراکز خصوصی این اعداد و ارقام متفاوت است و بیمه گذار باید مابه التفاوت را پرداخت کند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی از سال گذشته اقدام به توسعه مراکز درمانی کرده ایم و 5 بیمارستان را بازسازی کرده ایم و حدود یک سوم خدمات درمانی که بیمه شدگان از آن استفاده می کنند در مراکز خودمان تولید می شود.

نوربخش افزود: در سال 95 نیز افتتاح بیمارستان های ایلام و اهواز را داریم و شروع ساختمان یزد را که یک بیمارستان فوق تخصصی مرکز سرطان کشور است در دستور کار داریم البته در شهرهای تبریز و شیراز نیز عملیات اجرایی بیمارستانها را آغاز خواهیم کرد.
وی ادامه داد : تصور می کنم در سال 95 ، بیست مرکز درمانی سرپایی را بتوانیم به بهره برداری برسانیم.

دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top