کلیات لایحه بودجه سال 1395 با 136 رای موافق تصویب شد

وکیل ملت: نمایندگان مجلس با کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ موافقت کردند.قبل از آن،گزارش کمیسیون تلفیق،قرائت و 20 نفر از نمایندگان درباره کلیات لایحه سخن گفتند.

تاریخ انتشار: 22فروردين1395|14:31

کلیات لایحه بودجه سال 1395 با 136 رای موافق تصویب شد
| کد خبر: 129239


به گزارش وکیل ملت ، کلیات لایحه بودجه امسال با 136 رای موافق تصویب شد نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 22 فروردین) در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال 95 کل کشور، پس از استماع سخنان موافقان و مخالفان، با کلیات گزارش کمیسیون تلفیق بودجه 95 با 136 رأی موافق، 37 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

البته در زمان رای گیری کلیات لایحه بودجه 95، 200 نماینده در صحن علنی حضور داشت. روی مانیتور صحن علنی مجلس هم، تعداد موافقان کلیات لایحه بودجه 135 نفر قید شده بود اما آقای ابوترابی فرد که ریاست جلسه را به عهده داشت گفت: سیستم رای گیری یک نفر از نمایندگان خراب بوده و رای آن نماینده موافق است.

در جلسه امروز ابتدا سخنگوی کمیسیون تلفیق گزارش به روند چگونگی بررسی این لایحه در کمیسیون تلفیق و نیز ویژگی های لایحه بودجه سال جاری پرداخت.
بر اساس آیین نامه داخلی مجلس 10 نماینده موافق و 10 نماینده مخالف کلیات در نوبت ارائه دیدگاه های خود در خصوص کلیات لایحه قرار گرفته بودند.

موسوی اصل در مخالفت با کلیات لایحه بودجه ۹۵ گفت: نقص لایحه بودجه ۹۵ در عدم توجه به وضعیت اشتغال جوانان است.
عضو کمیسیون آموزش مجلس معتقد است در لایحه بودجه ۹۴ نسبت به اجرای ماده ۱۸۰ برنامه پنجم توسعه کشور اهمال شد که برای آن در لایحه ۹۵ تمهیدات دیده نشده است.

سبحانی فر در موافقت: توجه بودجه ۹۵ به اقتصاد مقاومتی
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با مثبت ارزیابی کردن روند بررسی لایحه بودجه ۹۵ کل کشور در دولت و مجلس گفت: توجه صرف به اقتصاد مقاومتی و مؤلفه های رشد اقتصادی از ویژگی های مثبت این لایحه است.
سبحانی فر در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در موافقت با کلیات لایحه بودجه 95 کل کشور با بیان اینکه بودجه سال 95 کل کشور از ویژگی های بسیار بالایی برخوردار است که باید از زحمات دولت و نمایندگان در خصوص آن تشکر کنیم گفت: توجه به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در بحث انرژی و اقتصاد مقاومتی مهمترین ویژگی بودجه سال جاری است.

نماینده مردم سبزوار، جغتای و جوین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توجه به راهکارهای خروج از رکود، تمرکز بر اقشار کم درآمد دیگر ویژگی لایحه بودجه 95 کل کشور بوده که نشان دهنده سیر مثبت این لایحه برای بهبود اوضاع کشور است.

وی با بیان اینکه استفاده بیشتر از توان بخش خصوصی و حمایت جدی از سرمایه گذاری خارجی از طریق فاینانس در عرصه های مختلف اقتصادی از دیگر ویژگی های لایحه بودجه 95 کل کشور است تصریح کرد: در این زمینه پیش بینی شده است مبالغ بالایی از صندوق توسعه ملی به عنوان تسهیلات برای اقتصاد دانش بنیان در نظر گرفته شود.

سبحانی فر با اشاره به افزایش سرمایه بانک ها به ویژه بانک مسکن گفت: برای ایجاد تحرک در بخش مسکن، افزایش سرمایه بانک ها را در لایحه بودجه 95 کل کشور در دستور کار قرار دادیم.

وی ادامه داد: در بخش هدفمندی یارانه حذف سه دهک بالاترین درآمدها از ویژگی های دیگر لایحه بودجه 95 کل کشور است که به این ترتیب می توان مبالغ به دست آمده از این مسیر را در بخش تولید، اشتغال و افراد کم درآمد پایین دستی هزینه کرد.

سبحانی فر با تأکید بر اینکه افزایش منابع بانک ها برای اعطای تسهیلات به بخش کشاورزی یکی دیگر از ویژگی های لایحه مذکور بوده است افزود: با اعطای تسهیلات مناسب به کشاورزان روند تولید در کشور رونق می یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه از مزایای این بودجه استفاده از تسهیلات برای میادین مشترک نفت و گاز است گفت: توجه به تقویت اعتبارات فناوری های نوین از دیگر مزایای این لایحه است.

وی گفت: پرداخت مطالبات دولت به بانک مرکزی دیگر  شاخصه توجه شده در لایحه بودجه 95 کل کشور است که پرداخت های دولت به بانک مرکزی انجام می شود.

سبحانی فر افزود: استفاده از 50 میلیون دلار فاینانس برای سرمایه گذاری خارجی و اختصاص 2 میلیون تن قیر رایگان به روستاها و همچنین توجه به برق رسانی و گازرسانی روستاهای کشور از دیگر ویژگی های این لایحه است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: اختصاص مبالغی برای آبادانی روستاها در کنار توجه صرف به فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی ویژگی های مهم لایحه بودجه 95 کل کشور است.

میرمحمدی در مخالفت: لایحه بودجه ۹۵ عملیاتی نیست
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت درلایحه ارائه شده به مجلس بدون در نظر گرفتن آنچه که قابل تحقق است به تکرار مکررات پرداخته است در صورتی که بودجه باید به صورت تکاملی ارائه شود.
سید محمدحسین میرمحمدی درنشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی به عنوان مخالف کلیات لایحه بودجه سال 95 کل کشور گفت: در بررسی گزارش لایحه بودجه نخستین مطلبی که برجسته است عدم توجه به قابلیت عملیاتی شدن آن می باشد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد بودجه سال 95 تکرار فرضیات بودجه سال 94 است. دراین لایحه بدون درنظر گرفتن آنچه که قابلیت تحقق دارد، اعداد و ارقام تکرارشده است. تکرار مکررات بدون در نظر گرفتن واقعیات موجب ضربه خوردن اقتصاد کشور می شود.

وی تصریح کرد: بودجه باید به صورت تکاملی تدوین شود نه اینکه تکرار مکررات صورت بگیرد. دولت در تدوین لایحه بودجه باید اولویت بندی مسائل مختلف مدنظر داشته باشد. اقتصاد مقاومتی رویکردی است که باید در بودجه ارائه شده لحاظ می شد، اما دولت در این موضوع غفلت کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: درلایحه بودجه سال 95 موضوعات مختلفی مورد توجه قرار نگرفته است. به عنوان نمونه در سال گذشته 85 درصد بودجه مورد نیاز توسعه اقتصادی از صندوق توعه ملی به عنوان کمک بلاعوض ارائه شده بود اما این مبلغ در بودجه به عنوان وام در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: دولت کاهش بودجه وزارتخانه ها و نهادهای دولتی را لحاظ نکرده است و تنها براساس درآمدهای مالیاتی بودجه مورد نیاز خود را لحاظ نموده است. در شرایط رکود اقتصادی قطعاً درآمدهای مالیاتی محقق نخواهد شد. دولت اگر هزینه های جاری خود را کاهش دهد، می تواند دخل و خرج خود را افزایش دهد.

میرمحمدی افزود: رویکرد بودجه سال 95 براساس اقدام و عمل با توجه به اقتصاد مقاومتی نیست. دولت مسائل بخش کشاورزی و صنایع را درنظر نگرفته است و مسئله اشتغال مورد غفلت قرار گرفته است. توجه به سرمایه گذاری خارجی مسئله قابل اتکایی نیست؛ بررسی آمار نشان می دهد که میزان انتظار دولت در رابطه با سرمایه گذاری خارجی قابل تحقق نخواهد بود.

جلیلی در موافقت: نگاه بودجه ۹۵ تحرک بخشی به حوزه تولید است
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه در مصوبه کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه بودجه منابع صندوق توسعه ملی افزایش پیدا کرد، گفت: نگاه مجلس و دولت در تحرک بخشی به حوزه تولید و افزایش بودجه بانک ها برای ارائه تسهیلات بیشتر در حوزه تولید است.
اسماعیل جلیلی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال 95 گفت: در ابتدا قدردانی خود را از مجموعه همکاران در سال 94 و ابتدای سال 95 در کمیسیون تلفیق و همچنین همکاری‌های دولت برای هماهنگی در خصوص مصوبات مجلس اعلام می‌دارم.

نماینده مردم مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتگل در مجلس شورای اسلامی افزود: نکات چندی را مخالفان مطرح کردند که البته قابل بررسی است اما باید به شرایط کشور در دوران پسابرجام در تامین منابع و مدیریت منابع فعلی توجه کرد و باید نگاه به لایحه بودجه با رویکرد برنامه یکساله را مدنظر قرار داد.

وی تاکید کرد: در لایحه بودجه سال 95 انتظار می‌رفت که همه موارد در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی باشد بنابراین اگر با دقت بررسی کنیم درمی‌یابیم که در بحث تملک و دارایی‌ها، صندوق توسعه ملی و مسائل مربوط به بخش دانش بنیان و کاهش وابستگی‌ها به درآمدهای نفتی به خوبی عمل شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: کمیسیون تلفیق بودجه همه همت خود را به کار گرفت تا مسائل در جهت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشد بنابراین افزایش منابع در صندوق توسعه ملی، تحرک بخشی به حوزه تولید، سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی در جهت افزایش کیفیت تولید از اقدامات مثبت کمیسیون تلفیق در تصویب لایحه بودجه بود.

جلیلی ادامه داد: همچنین نگاه به افزایش بودجه دفاعی کشور مورد اتفاق نظر همه اعضا بود و البته توزیع منابع براساس نیازهای مناطق در سال جدید نیز در لایحه بودجه به درستی مورد توجه قرار گرفت و این موضوع افزایش پیدا کرد. از سوی دیگر رعایت چارچوب‌های قوانین بالادستی به لحاظ محتوا و شکلی یکی دیگر از مزیت‌های مصوبه کمیسیون تلفیق در خصوص بودجه بود.

وی با اشاره به اینکه افزایش سرمایه در بانک‌ها برای ایجاد رونق در ارائه تسهیلات از مزیت‌های دیگر لایحه بودجه است، گفت: در سال 95 شرایط کشور به لحاظ بین المللی و داخلی تغییر خواهد کرد که باید به آن توجه کرد. همچنین توجه به تامین منابع برای پرداخت مطالبات بازنشستگان و فرهنگیان در سال 95 در مصوبه کمیسیون تلفیق آمده است و مورد تاکید جدی همه نمایندگان قرار دارد. البته نگاه قابل قبولی نیز به بحث مسائل مربوط به بهداشت و درمان با ارتقاء منابع در این بخش صورت گرفته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بنابراین اگر بپذیریم بخشی از تحرک پذیری ها با افزایش هزینه‌ها و اعتبارات در تملک دارایی‌ها خواهد بود این افزایش به منزله حرکت در این حوزه بوده و نکته مهم دیگر این است که در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید برنامه‌ها و رویکردهای دقیقی در این بخش انجام شود.

قاضی پور در مخالفت: هیچ شاخصه‌ای از اقتصاد مقاومتی در لایحه بودجه 95 به چشم نمی خورد
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی معتقد است در حالی که لایحه بودجه باید حامی تولیدکنندگان صنعتگران و کشاورزان باشد اما هیچ توجهی به این موضوع نشده است.

نادر قاضی‌پور در نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 فروردین) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه بودجه 95 در مخالفت با کلیات آن گفت: لایحه بودجه 95 صرفا به هزینه ها پرداخته و به منابع توجهی نشده است که بنابراین باعث تورم و افزایش قیمت می شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه، صنعتگران و تولیدکنندگان را خاسران اصلی بودجه 95 دانست و گفت: بودجه و اقتصادی مقاومتی، بودجه و تولید ملی، بودجه و تورم، بودجه و اشتغال، بودجه و قدرت خرید مردم، بودجه و توسعه، بودجه و رشد اقتصاد ملی، بودجه و محرومیت و بودجه و آینه اقتصادی کشور در کنار هم معنا پیدا می کنند اما در این لایحه برخی از آنها مغفول مانده است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری مطرح کردند نباید در حد شعار و تبلیغات باقی بماند، عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای ایستادگی در برابر کفر، کم مصرف کردن و پس انداز کردن است.

قاضی پور ادامه داد: متأسفانه بسیاری از بودجه ها صرف برگزاری جشنواره ها و همایش ها می شود در حالی که هیچ ردپای آشکاری از حمایت از تولید در آن نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه بودجه 95 بودجه تورمی است، یادآور شد: دولت و مجلس به معنای واقعی کلمه به دنبال بهبود معیشت مردم نیست چرا که یک خانواده 4 نفره کارگر نمی تواند با 800 هزار تومان خانواده خود را بچرخاند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در بودجه 95 به اشتغال جوانان توجهی نشده لذا این بودجه به ضرر کارگران، جوانان، کشاورزان، دامداران و صنعتگران است.

علیمردانی در مخالفت:  هزینه بالای ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در بودجه در راستای اقتصاد مقاومتی نیست
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه بودجه سال ۹۵ عملیاتی نیست افزود: هزینه بالای ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در بودجه در راستای اقتصاد مقاومتی و سیاست های ابلاغی رهبری نیست.
محسن علیمردانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 فروردین) مجلس شورای اسلامی، در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال 95 کل کشور گفت: این لایحه دارای معایب و محاسن بسیاری است اما متأسفانه معایب آن توسط اعضای کمیسیون تلفیق مرتفع نشده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی یکی از مهمترین معایب لایحه بودجه 95 را افزایش هزینه ها عنوان کرد و افزود: متأسفانه افزایش درآمدها متناسب با افزایش هزینه ها نیست و طبق این لایحه 25 هزار میلیارد تومان هزینه ها در سال جاری افزایش پیدا کرده است.

وی تأکید کرد: همچنین هزینه بالای 200 هزار میلیارد تومان نیز در راستای اقتصاد مقاومتی و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری نیست زیرا باید با فروش دارایی نفت منابع را تهیه کرد بنابراین، این نوع بودجه نویسی نباید مورد قبول و تأیید نمایندگان قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کردند اما این موضوع مورد توجه نمایندگان کمیسیون تلفیق قرار نگرفته است بنابراین طبق ماده 219 برنامه پنجم توسعه که عنوان می دارد به منظور استقرار نظام بودجه ریزی عملیاتی دولت باید تا سال دوم زمینه های لازم را برای تهیه بودجه به صورت عملیاتی فراهم نماید اما متأسفانه بودجه سال 95 عملیاتی نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تأکید کرد: همچنین افزایش اعتبارات هزینه ای باید سالانه 2 درصد کمتر از نرخ تورم باشد که به این موضوع نیز در بودجه توجه نشده همچنین در یک بند الحاقی از این لایحه آمده است 500 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات در اختیار بانک کشاورزی قرار گیرد از این رو از نمایندگان تقاضا می شود با توجه به معایب گفته شده به کلیات رأی منفی دهند.

موسوی لارگانی در موافقت: شفافیت اعداد و ارقام کلیات لایحه بودجه ۹۵ قابل توجه است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ گفت: اعداد و ارقام ارائه شده به صورت شفاف می‌باشد در عین حال توجه به اقتصاد مقاومتی لحاظ شده است.
سید ناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 فروردین‌ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه 95 گفت: فعالیت‌های خوبی توسط دولت، سازمان مدیریت برنامه‌ریزی و اعضای کمیسیون تلفیق در راستای تدوین و تنظیم کلیات بودجه صورت گرفت که قابل تمجید است، امیدوارم با درایت و عقلانیت بتوانیم کشور را در مسیر رشد و تعالی قرار دهیم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: بارزترین نکته بودجه سال 95 شفافیت اعداد و ارقام آن است که قابل تمجید است. در بودجه ارائه شده ردیف بودجه محرمانه‌ای وجود ندارد و نهادهای نظارتی می‌توانند به خوبی آن را پیگیری کنند.

وی در ادامه گفت: دولت تلاش کرده است که اعداد و ارقام بودجه با توجه به اقتصاد مقاومتی واقعی باشد. این موضوع در کمیسیون تلفیق نیز مورد توجه جدی نمایندگان قرار گرفت.

موسوی لارگانی گفت: کاهش وابستگی به نفت در بودجه که حتی نمایندگان مخالف کلیات نیز به آن اذعان داشتند اقدام خوبی است. در شرایط بحرانی جهانی بازار نفت کاهش سهم درآمدهای نفتی در بودجه اقدامی مثبت است.

این نماینده مجلس نهم گفت: براساس اسناد فرا دستی میزان وابستگی به درآمدهای نفتی باید قطع شود. در بودجه سال جاری تنها 30 درصد از درآمد کشور با توجه به درآمدهای نفتی لحاظ شده است.

وی تصریح کرد: اقتصاد دانش بنیان موضوعی است که مورد توجه بودجه ارائه شده توسط دولت قرار گرفته است. اقتصاد دانش بنیان یکی از راه‌های اساسی توسعه اقتصاد و صنایع کشور است. افزایش بودجه صندوق شکوفایی و نوآوری علمی اقدامی است که از طریق آن می‌توان شاهد پیشرفت علمی کشور بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در موافقت با کلیات لایحه بودجه 95 گفت: توجه به مناطق محروم با توجه به فاصله گرفتن دولت از درآمدهای نفتی اقدام مثبتی است که می‌تواند منجر به محرومیت زدایی در کشور شود.

وی با اشاره به تهدیدات نظامی علیه جمهوری اسلامی گفت: تقویت بنیه دفاعی ایران موضوعی است که در لایحه بودجه 95 لحاظ گردیده است. تخاصم طلبی استکبار جهانی موضوعی است که باید در افزایش توان دفاعی ایران مورد توجه قرار گیرد.

موسوی لارگانی گفت: یکی از راه‌های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی کاهش سهم نفت و افزایش درآمدهای مالیاتی است؛ در لایحه بودجه ارائه شده راه‌های مختلفی برای کشف فرارهای مالیاتی لحاظ گردیده است که با تحقق آن درآمدهای مالیاتی 36 درصد افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه افزود: افزایش سهم توسعه عمرانی نسبت به بودجه جاری دولت اقدام مثبتی است که باید از آن حمایت کرد. افزایش سهم مالیات واردات و جلوگیری از فرار مالیات نیز اقدام مثبتی است که توسط دولت لحاظ گردیده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع مالیات در کشور یک بحث جدی است. دولت تلاش کرده است که زمینه های درآمدی مالیاتی جدیدی ایجاد کند تا بار مالیات از روی دوش حقوق بگیران و تولیدکنندگان برداشته شود.

وی با تاکید بر حمایت از کشاورزان گفت: یکی از نکات قابل توجه در بودجه ارائه شده معافیت کشاورزان از پرداخت هزینه هوشمندسازی کنتورهای برق کشاورزی است که به یک دغدغه اساسی برای آن‌ها تبدیل شده بود. توجه به عنوان روستایی نیز اقدام مثبتی است که می‌تواند به محرومیت زدایی در کشور کمک کند.

رستمیان در مخالفت: اصلاح لایحه بودجه ۹۵ با هدف بستن مبادی فرار مالیاتی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اصلاح لایحه بودجه سال 1395 کل کشور، گفت: دریافت مالیات غیرهدفمند، تراز منفی صادرات از نکاتی است که باید در بودجه 95 مد نظر قرار بگیرد.

عبدالرحمان رستمیان در نشست علنی امروز (یکشنبه 22 فروردین) مجلس شورای اسلامی به عنوان مخالف کلیات لایحه بودجه سال 95 کل کشور، افزود: اشکالات بسیاری بر این لایحه وارد است و علت مخالفت بنده با آن اصلاح لایحه بودجه 95 کل کشور است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کاهش سهم درآمدهای نفتی یکی از ویژگی های مثبت لایحه بودجه 95 کل کشور است اما بنده معتقدم این مسئله باید به سمت سرمایه گذاری و اجرای پروژه‌ها پیش برود، افزود: سهم نفت باید به سمت سرمایه گذاری و پروژه های محرک و ریشه توسعه هدایت شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه باید دریافت مالیات های هدفمند و مالیات بر کالاهای آسیب رسان در دستور کار دولت قرار بگیرد، تصریح کرد: دریافت مالیات ها به عنوان یکی از منابع درآمدی به‌ویژه در خصوص مالیات کالاهای آسیب رسان می تواند برای دولت درآمد داشته باشد اما متاسفانه در این مورد کوتاهی شده است. به عنوان مثال درباره نوشابه های گازدار، سیگار و مسئله خرده فروشی آن قرار شد جلسه ای با مسئولان وزارت اقتصاد برگزار شود که متاسفانه در این مورد هم مالیات آن را دریافت نکردند که این مسئله هم باید در سال جاری اتفاق بیفتد.
وی همچنین به بحث فرار مالیاتی اشاره کرد و گفت: مالیات ما پلکانی نیست و مطمئن باشید اگر به همین منوال پیش رود اختلافات و تبعیض های طبقاتی زیاد می شود و ما باید بتوانیم در مورد مالیات بر درآمد و سود سیستمی نظارت و رصد در نظر گیریم.

رستمیان با بیان اینکه ارزش افزوده کالاهای خارجی باید افزایش یابد، تاکید کرد: باید به میزان کشف قاچاق جریمه در نظر گرفته شود تا به این ترتیب اقتصاد کشور سامان یابد.

وی گفت: متأسفانه در بعضی از قسمت ها جریمه ها به جای اینکه به اصلاح امور کمک کند اصلا به‌روزرسانی نشده است.
نماینده مردم دامغان در مجلس نهم، افزود: امروز ساختمان های خارجی که در تهران مشاهده می شود ببینید که چه سودآوری درآنها وجود دارد که به سمت آنها گرایش پیدا شده است.

رستمیان با بیان اینکه باید مدیریت بر درآمدها داشته باشیم تصریح کرد: یک وزارتخانه چندتا مدیرکل دارد، آموزش و پرورش سه مدیرکل دارد، وزارت نیرو پنج مدیرکل دارد، وزارت جهادسازندگی چندین مدیر کل دارد، اگر می گوییم حجم دولت را کوچک کنیم آیا نمی توانیم این را کوچک کنیم؟

وی با بیان اینکه یکی از بهترین راهکارهای کاهش حجم دولت کاهش ساختمان های اداری و مدیران کل است، تصریح کرد: آموزش عالی ما اشباع شده و جالب است که وزارت آموزش و پرورش ما از دیپلم بورسیه می کند امروز کجای دنیا از دیپلم بورسیه می کنند؟

رستمیان ادامه داد: متأسفانه مناطق آزاد ما در صادرات تراز منفی دارند و آنوقت معافیت های وارداتی را می دهیم به مرزنشینان در حالی که باید معافیت های صادراتی به آنها داده شود.

وی گفت: متأسفانه هر روز پروژه های فرودگاه سازی را در کشور داریم و بودجه های متفرقه ما بسیار بالاست که باید اینها شاخص پذیر شوند و کسی جسارت لابی بازی را نکند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، همچنین با بیان اینکه متاسفانه گاهی اوقات بخشی از اختیارات مجلس در اختیار دولت گذاشته می شود گفت: برای مثال حقوق گمرکی کالاهای خارجی باید افزایش یابد که این مهم عملیاتی نشده است. در حالی که مالیات یک درصدی بر کالاهای مصرفی 3000 میلیارد برای کشور درآمد دارد.

وی همچنین از سیاست ها و برنامه های وزارت آموزش و پرورش در مورد بورس ها هم انتقاد کرد و گفت: چرا باید وزارت آموزش و پرورش از دیپلم به بورس اقدام کند در حالی که باید از مرحله کارشناسی، کارشناسی ارشد و بعد از آن اقدام شود.

رستمیان ادامه داد: کسب درآمدها باید شاخص پذیر باشد تا کسی جسارت نکند پارتی بازی کند. به این نکته هم باید توجه داشته باشیم که روستاها در صندوق توسعه ملی دیده نشده اند. در حالی که باید همه این گزینه ها مد نظر قرار گیرند. معتقد هستم این مشکلات و نواقص اگر رفع شود به نفع کشور است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در حال حاضر سهم بودجه های متفرقه بالاست، افزود: بسیاری از پروژه های ما را دولت گرفته است و در اختیار بخش خصوصی قرار نمی دهد چرا که واگذاری به بخش خصوصی قطعا می تواند درآمدزایی کند.

لاهوتی در مخالفت: تداوم شرایط رکودی رشد اقتصادی را منفی خواهد کرد
عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر ضرورت هدایت سرمایه گذاری در کشور به سمت پروژه های محرک توسعه گفت: خصوصی سازی باید با هدف دیده شدن آثار آن در بودجه پررنگ تر شود.
مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 فروردین) مجلس شورای اسلامی،در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال 95 کل کشور در مخالفت با آن گفت: مخالفت بنده با این لایحه به معنای رأی ندادن نیست اما ضعف هایی در بودجه وجود دارد که باید در خلال رسیدگی به بودجه برطرف شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درآمدهای مالیاتی دولت در سال گذشته 88 هزار میلیارد تومان بوده افزود: در سال 95 این رقم به 101 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است و روند رسیدگی ها طبق آنچه که مرکز پژوهش های مجلس بررسی کرده نشان می دهد که ما رقمی در حدود 91 هزار میلیارد تومان تحقق خواهد یافت که عدم تحقق رقم مذکور در مالیات کسری بودجه دولت را منجر می شود.

وی افزود: بخشی از 101 هزار میلیارد تومان مربوط به مالیات ارزش افزوده بوده که این نوع مالیات 20 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است در مقایسه با عملکرد 8 ماهه ما رقمی در حدود 13 میلیارد تومان نشان می دهد یعنی ما 50 درصد مالیات بر ارزش افزوده سال گذشته را به نسبت عملکرد افزایش داده ایم در صورتی که نرخ تورم ما سال آینده 11.5 درصد پیش بینی شده است.

بائوج لاهوتی گفت: یکی از راهکارهای برون رفت از وصول درآمد نفت مالیات بوده اما پایگاه های اطلاعاتی ما به شفاف سازی بالایی دست نیافته اند که این فشار مضاعفی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: نکته دیگر هزینه های جاری دولت است ما در قانون بودجه سال گذشته 174 هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده بودیم که همین عدد در بودجه امسال 197 هزار میلیارد تومان پیش بینی شد در مقایسه با عملکرد 9 ماهه ما 11 هزار میلیارد تومان بوده که اگر برای امسال این موضوع در نظر گرفته شود 132 هزار میلیارد تومان می شود یعنی بالای 80 درصد افزایش داشته در صورتی که نرخ تورم ما 11.5 درصد اما نرخ افزایش هزینه های جاری 12.8 درصد است که این مسئله حاکی از انبساطی بودن بودجه در سال 95 است.

بائوج لاهوتی با اشاره به ضرورت کوچک سازی دولت تصریح کرد: ما در بودجه در حدود 68 هزار و 500 میلیارد منابع درآمد نفتی با عددی در حدود 40 دلار پیش بینی کردیم از آنجایی که متوسط فروش ما در سال گذشته 30 دلار بوده است واقعیت های پیش رو نیز نشان می دهد که 3 میلیون بیش از ظرفیت اپک نفت صادر می شود از این رو عدم وابستگی به نفت و درآمدهای آن ضروری است.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: 43 درصد از سهم تملک دارایی های ما در ردیف های متفرقه پیش بینی شده یعنی بدون اختصاص به دستگاه های اجرایی معین و بدون محل مصرف در اختیاردولت بوده و نظارت قوه مقننه را در این زمینه مخدوش کرده است.

بائوج لاهوتی با اشاره به تداوم شرایط رکودی در کشور گفت:‌ در طی سالیان گذشته شوک های بسیاری به کشور وارد شده از جمله افزایش قیمت نفت که دکتر توکلی همیشه از آن به عنوان بیماری هلندی اقتصاد نام بردند.

وی با یادآوری بحث تحریم های اقتصادی و کاهش قیمت نفت تا سقف 70 درصد افزود: همه این موارد آ‌سیب هایی بوده که به بنیان تولید در کشور وارد شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد:‌ به رغم رشد اقتصادی 3 درصد در کشور پیش بینی ما این است که آهنگ رشد اقتصادی در سال آینده به سمت کاهش تمایل داشته و رشد منفی را شاهد باشیم.

وی با اشاره به کسری عملیاتی دولت نسبت به قانون بودجه سال گذشته تصریح کرد: رشد بیش از 40 درصد در کسر عملیاتی دولت نسبت به قانون بودجه سال گذشته می تواند زیان های بسیاری را برای کشور و اقتصاد آن در سال جاری به همراه داشته باشد.

بائوج لاهوتی با انتقاد از روند خصوصی سازی در کشور گفت: یکی از آثار خصوصی سازی آن است که بتوانیم نتایج واگذاری شرکت های دولتی را در بودجه ببینیم که این موضوع هیچ گاه دیده نشده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امسال دولت رقمی در حدود 11.5 میلیارد تومان برای واگذاری ها پیش بینی کرده اما این ها واگذاری های صورت گرفته از سال های قبل بوده از این رو باید خصوصی سازی پررنگ تر شود.    

قربانی در موافقت: لایحه بودجه 95 مبتنی بر واقعیات است
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی معتقد است افزایش سرمایه بانک ها از مزایای لایحه بودجه 95 است که باعث می شود بانک ها بتوانند به حوزه صنعت و تولید اعطای تسهیلات داشته باشند.
محمدحسین قربانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 22 فروردین) مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه بودجه 95 در موافقت با آن، شفافیت بودجه را یکی از مزایای آن دانست و گفت: بودجه 95 فارغ از هرگونه زد و بند و مبتنی بر واقعیات نگارش شد که در سال های گذشته کمتر چنین وضعی را داشتیم.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عدم تعارض با قوانین از دیگر ویژگی های لایحه بودجه 95 است، چنانچه در سنوات گذشته بودجه با قوانین و اسناد بالادستی تعارض داشت که مشکلاتی را به وجود آورد که گزارش های دیوان محاسبات گواه آن است.
وی افزود: بودجه 95 براساس حفظ سیاست های کلی نظام بوده و حوزه های دفاعی کشور مورد توجه ویژه قرار گرفته است. همچنین در این بودجه حدود 50 میلیارد دلار فاینانس برای اتمام طرح های زیربنایی اختصاص داده شده که مورد انتظار مردم بود.
قربانی افزایش سرمایه بانک ها را از دیگر مزایای لایحه بودجه 95 بیان کرد و گفت: بانک ها به بهانه کمبود بودجه تسهیلاتی به حوزه تولید نمی دادند که با افزایش سرمایه آنها قصد رفع این ادعا و حتمی شدن کمک بانک ها به حوزه صنعت و تولید را داشتیم.
این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: مقام معظم رهبری بحران صنعت را حدود 60 درصد عنوان کردند و موضوع اشتغال نیز از دغدغه های ایشان بود که با افزایش سرمایه بانک ها برطرف می شود.
وی افزایش بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی طرح های نوین به 200 میلیون دلار را از دیگر مزیت های بودجه 95 برشمرد و اظهار کرد: توسعه این صندوق می تواند تحقیقات در کشور را عملیاتی کند همچنین اختصاص 500 میلیون دلار برای آبیاری تحت فشار می تواند شروعی برای خودکفایی در حوزه کشاورزی و پرداخت وام رایگان به کشاورزان باشد.
قربانی ادامه داد: تامین اعتبار جذب نیروی فرهنگی و درمانی به تعداد 30 هزار نفر از دیگر توجهاتی است که دولت در لایحه بودجه 95 به آن مبذول داشته است. همچنین با افزایش بودجه بیمه سلامت قصد رفع کسری آن را داشته ایم.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان ساماندهی اعتبارات متفرقه بودجه سال های گذشته و افزایش حقوق بازنشستگان را از نکات مثبت لایحه بودجه 95 برشمرد و خاطرنشان کرد: تقویت اعتبار لازم برای اعطای جایزه صادراتی نیز از مواردی است که دولت در بودجه 95 برای تشویق تولیدکننده و صادرکننده در نظر گرفته است.

سلیمی در مخالفت: لایحه بودجه 95 منحنی تورم را افزایش می دهد
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه بودجه منحنی تورم را افزایش می دهد، گفت: نرخ تورم در کشور 4 برابر نرخ متوسط جهانی است.
علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه 22 فروردین) مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه بودجه 95 در مخالفت با آن افزود: از زحمات طاقت فرسای معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور و کمیسیون تلفیق در بررسی لایحه بودجه تشکر می کنم. بودجه سال 95 دارای نقاط قوتی است که باید قبل از رسیدگی به آن نقایص نیز جبران شود.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مهم ترین نقص در بحث نفت و بودجه با نفت 40 دلاری است که این موضوع دست یافتنی نیست. سال گذشته نفت 30 دلار به فروش می رسید و نفت 40 دلاری آرمان گرایانه است و مشخص نیست که این مبلغ قابلیت بازگشت به کشور را داشته باشد که نتیجه آن کسری بودجه خواهد بود.
وی تصریح کرد: بودجه عمرانی در سال گذشته 20 هزار میلیارد عملکرد داشته است که در لایحه سال جاری این رقم به 60 هزار میلیارد افزایش پیدا کرده است، بنابراین در زمانی که عملکرد ما در سال گذشته 20 هزار میلیارد بوده است بودجه 60 هزار میلیاردی قابل دست یافتن نیست.
این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه متاسفانه در لایحه بودجه، پیشنهاد 197 هزار میلیارد برای بخش هزینه ای داده شده است، تصریح کرد: این رقم سال گذشته 171 هزار میلیارد بود که در کمیسیون تلفیق به 208 هزار میلیارد افزایش پیدا کرده است، بنابراین این بودجه هزینه ای چگونه می تواند با رویکرد توجه به اقتصاد مقاومتی باشد؟
سلیمی ادامه داد: در بحث هدفمندی یارانه ها کار قابل قبولی انجام شد و ما نیاز به مصوبه داشتیم، بنابراین دست دولت برای حذف 3 دهک برای جلوگیری از دریافت یارانه باز بود، اما با توجه به اینکه بانک اطلاعاتی در این زمینه نداریم، متاسفانه با اتکا به رندوم برخی افراد به ناحق از دریافت یارانه حذف شدند.
وی با انتقاد از اینکه در حوزه آموزش و پرورش یک هزار و پنجاه میلیارد تومان کسری وجود دارد، گفت: مطالبات فرهنگیان و معلمان روی زمین باقی مانده است و متاسفانه در حوزه فرهنگ نسبت به سایر بخش ها، افزایش بودجه 4 درصد کمتر بوده است، بنابراین این افزایش عادلانه نیست، چرا که در برخی بخش ها افزایش 160 درصدی وجود دارد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: همچنین در حوزه فرهنگ، بودجه برخی نهادهای مردمی و انقلابی صفر درصد است، البته در بخش بهداشت و درمان نیز با 2 هزار میلیارد تومان کسری در دانشگاه های علوم پزشکی مواجه هستیم که این بودجه تا پایان سال در بخش بیمه 15 هزار میلیارد کسری به وجود می آورد، از سوی دیگر با توجه به اینکه در حوزه تورم کارهای قابل قبولی انجام شده است، اما با همین کاهش تورم در حال حاضر نرخ تورم بیش از 4 برابر نرخ متوسط جهانی و 2 برابر نرخ خاورمیانه است، بنابراین با این بودجه منحنی تورم روزبه روز افزایش می یابد.

مصری در موافقت :لایحه بودجه ۹۵ با توجه به شرایط ویژه کشور در وضعیت تصویب برجام مورد توجه قرار گیرد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: تدوین لایحه بودجه ۹۵ با توجه به شرایط ویژه کشور در وضعیت تصویب برجام، کاهش شدید قیمت نفت، رکود اقتصادی و لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی اقدام مثبتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
عبدالرضا مصری در نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 فروردین‌ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه 95 گفت: تدوین لایحه بودجه 95 با توجه به شرایط ویژه کشور در وضعیت تصویب برجام، کاهش شدید قیمت نفت، رکود اقتصادی و لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی اقدام مثبتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: فاصله بین انتظارات و توقعات با منابع در اختیار دولت قابل توجه است. با تدوین و تنظیم ده برنامه بودجه دیگر نیز نمی‌توان فاصله بین توقعات و انتظارات را پر کرد.

وی در ادامه گفت: کلیات لایحه بودجه 95 در واقع مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی است. مخالفت با بندهای لایحه ارائه شده حق نمایندگان است و باید اصلاحات مدنظر نمایندگان صورت گیرد اما کلیات آن باید توسط نمایندگان ملت تصویب شود.

عضو کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس گفت: متاسفانه نظام بودجه‌ریزی کشور دچار نقاط ضعف زیادی است، ملت، دولت و مجلس از روند نظام بودجه ریزی کشور رضایت ندارند. سیستم نخ نما شده بودجه نویسی در کشور باید به شکل جدی اصلاح شود. بزرگترین اشتباه این است که برخی گمان می‌کنند با اصلاح بودجه می‌توان نظام اقتصادی کشور را اصلاح کرد. در حالی که لایحه بودجه تنها دخل و خرج دولت را مشخص می‌کند.

وی در ادامه گفت: مشکل اساسی اقتصاد ایران نظام‌های مختلف اقتصادی است. نظام بانکداری، نظام مالیاتی، نظام گمرک و نظام اداری کشور دارای ایرادات اساسی است. موفق‌ترین افراد در کشور کسانی هستند که فرار مالیاتی می‌کنند. با نرخ نجومی سود بانکی، توسعه اقتصادی غیر ممکن است. نرخ نجومی قاچاق کالا و نقص نظام گمرکی کشور مسئله‌ای است که منجر به اشتغال زایی در کشورهای دیگر می‌شود.

مصری گفت: نظام بودجه‌ریزی کشور براساس برنامه است اما این روند تاکنون موفقیت آمیز نبوده است. تاکنون 5 برنامه توسعه، تدوین و اجرایی شده است اما فاصله مناطق محروم و توسعه یافته تاکنون برداشته نشده است. استان کرمانشاه با 23 درصد بالاترین نرخ بیکاری را در کل کشور داشته است. نظام بودجه‌ریزی کشور به گونه‌ای است که ده‌ها هزار پروژه در نقاط مختلف کشور به صورت نیمه کاره رها شده‌اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: متاسفانه 80 درصد بودجه دولت به هزینه‌های جاری اختصاص یافته است. تعداد کارکنان دولت و نهادهای دولتی نسبت به کشورهای توسعه یافته جهان بسیار زیاد است و این موضوع از اختصاص بودجه در جهت توسعه اقتصادی و عمرانی کشور جلوگیری می کند.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، اصناف گرفتار رکود هستند بنابراین نباید به آن‌ها با افزایش مالیات فشار مضاعف وارد کرد. دولت باید از افرادی که با فرار مالیات ثروت اندوزی می‌کنند برخورد کند. توجه به مطالبات کشاورزان موضوعی است که باید دولت به صورت جدی‌تری آن را محقق کند.

این نماینده مجلس نهم گفت: اگرچه تصویب کلیات لایحه بودجه اقدامی است که نمایندگان به آن رأی مثبت خواهند داد و اصلاحات مدنظر آن‌ها اعمال می‌شود اما سیستم بودجه‌ریزی کشور باید اصلاح شود.

پیرموذن در موافقت:  توجه ویژه دولت به بخش اشتغالزایی در بودجه سال 95
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم استفاده از فرصت طلایی پسابرجام گفت: توجه به بودجه امنیت ملی و بودجه های بنیه دفاعی، خروج از رکود و توجه به اشتغالزایی برای بیکاران در بودجه سال 95 پیگیری شده و همچنین با لحاظ کنترل نسبی نرخ تورم به امر خطیر خروج از تورم توجه شده است.
کمال الدین پیرموذن در نشست علنی امروز (یکشنبه 22 فروردین) مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق کلیات لایحه بودجه سال 95 کل کشور با تبریک فرا رسیدن ماه رجب گفت: دولت برآمده از ارادت مردم، دولت تدبیر و اعضای کمیسیون تلفیق بودجه مراحل آماده سازی بودجه سال 95 را طی کردند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بودجه مهم‌ترین سند مالی کشور است و هر ساله از سوی دولت به مجلس ارائه و مجلس آن را تصویب می کند. بررسی سند مالی دولت بعد از اثرگذاری نسبت به متغییرهای کلان از اهمیت خاصی برخورداراست و با توجه به اینکه بحث پساتحریم وجود داشت و از طرفی کاهش قیمت نفت و عدم چشم انداز مناسب در واگذاری ها از چالش ها بود، اما دولت با لحاظ این موضوعات بودجه را به مجلس ارائه داد و اعضای کمیسیون تلفیق به آن توجه کردند.

پیرموذن درخصوص علل تاخیر ارائه بودجه ازجانب دولت گفت: تاخیر در زمان ارائه بودجه ازجانب دولت به دلیل مسائل برجام بود و تاثیرات آن اجتناب ناپذیر است. تاخیر بودجه به عوامل دیگری نیز ارتباط داشت و افزایش صادرات نفتی، آزادسازی دارایی های بلوکه شده که براین اساس 400 میلیون دلار برگردانده شد و یک میلیارد و 300 هزار میلیارد نیز افزایش بهره را به دنبال داشت، سهولت در روابط تجاری بین المللی، توجه به مسائل انتظارات مصرفی، توجه به توسعه متوازن اقتصاد مولد، بخش کشاورزی، عملیاتی بودن، شفافیت، عادلانه بودن، پروژه های عمرانی که از دولت قبل باقی مانده بود و... موضوعاتی بوده که در بودجه به آن توجه شده است.

وی تصریح کرد: نقش مردم نیز علاوه بر دولت در زمینه بودجه مهم است. شاه بیت و ویژگی بودجه سال 95 این است که از فرصت طلایی پساتحریم استفاده شده و دولت تمامی شعارها و برنامه ها و مقاوم سازی اقتصاد ایران را لحاظ کرده و موضوعاتی مانند بهبود فضای کسب و کار، عدم وابستگی به نفت و... مورد توجه قرار گرفته شده است و این در حالی است که دولت های قبلی موفقیت ها و نارسایی های خود را با لحاظ درآمدهای نفتی سامان می دادند.

پیرموذن افزود: توجه به بخش امنیت ملی و بودجه های بنیه دفاعی، خروج از رکود و توجه به اشتغالزایی برای بیکاران در بودجه سال 95 پیگیری شده است و همچنین با لحاظ کنترل نسبی نرخ تورم به امر خطیر خروج از تورم توجه شده است.

وی بیان کرد: منویات مقام معظم رهبری و همچنین توجه به مسائل مردم کشور در بودجه لحاظ شده است. توجه به وضعیت بانکی و صندوق توسعه ملی از دیگر نکات مهم در تدوین بودجه سال 95 بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: با رعایت فرصت طلایی پسابرجام دولت تلاش خود را در زمینه بودجه انجام داده است.

پیرموذن تصریح کرد: در دولت قبل با وجود فرصت های طلایی که حاصل از درآمدهای افسانه ای نفت بود به صورت مطلوب کشور پیشرفت نداشت، اما دولت یازدهم با نگاه توسعه ای بودجه را لحاظ کرده و افزایش توان مالی بانک مسکن در رابطه با ساماندهی پروژه مسکن مهم و دیگر پروژه های وزارت راه و شهرسازی، توجه به مطالبات فرهنگیان، بازپرداخت بدهی های دولت به بخش خصوصی، رفع مشکل در منابع مالی دولت از دیگر نکات مورد توجه قرار گرفته در بودجه 95 بوده است.

وی ادامه داد: اختصاص 50 هزار میلیارد دلار در بخش فاینانس، توجه به اقتصاد مقاومتی، توجه به توسعه علمی کشور و شرکت های دانش بنیان و اختصاص 200 میلیون دلار برای صندوق های حمایت از دیگر نکاتی است که در بودجه سال 95 لحاظ شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: امیدوارم در فرصت های طلایی پساتحریم بودجه ریزی عالمانه به توسعه مطلوب کشور منتهی شود.

کامران در مخالفت: ضرورت توجه به مشکلات مددجویان
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم توجه به مشکلات مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی گفت: باید در بودجه بخش فرهنگی به بودجه هنرمندان، سختی کار و همچنین مسائل خبرنگاران توجه شود.
حسن کامران در نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 فروردین) مجلس شورای اسلامی، با گرامیداشت یاد شهید صیاد شیرازی در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال 95 گفت: شهید صیاد شیرازی تابع تکلیف و نمونه عمل بودند بنابراین مسئولان برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید این موضوع را در زندگی خود مبنا قرار دهند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به تابوت شهید صیاد شیرازی بوسه زد گفت: باید سیاست های اقتصاد مقاومتی در بودجه با جدیت به کار گرفته شود و جای انجام این مهم در بودجه خالی است.

کامران افزود: من عضو هیأت نظارت بر سفرهای خارجی هستم و بعد از ا نجام سفر خارجی اعلام می کنند که خارجی ها دبه کرده اند در پاسخ به این موضوع اظهار داشتیم حال که دروازه ها باز شده بیان این موضوعات مطابق با اقتصاد مقاومتی نیست.

وی گفت: باید به مناطق آزاد اقتصادی و تجاری بیشتر توجه شود و در بودجه سال 94 در خصوص سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفته شد این سازمان موظف است نظارت های لازم را انجام دهد و در بودجه 95 در پیوست 3 بیاورد باید سوال کرد این موضوع کجا لحاظ شده است این در حالی است که در دنیا حساب و کتاب در این رابطه وجود دارد.

کامران ادامه داد: مناطق آزاد در موضوع صادرات از معافیت مالیاتی برخوردار است این در حالی است که اگر درست عمل می شد صادرات غیر نفتی افزایش پیدا می کرد.

وی گفت: بنده سال ها در کمیسیون تلفیق حضور داشته ام به جداول و ردیف های بودجه ای به طور کامل رسیدگی نمی شود حتی در جدول 17 فرهنگی که از ما بهتران آن را می بینند در حالی بیمه مداحان لحاظ شده که بیمه قالیبافان قطع شده است.

کامران ادامه داد: در بخش فرهنگی باید به بودجه هنرمندان و سختی کار و همچنین مسائل خبرنگاران توجه شود.

وی افزود: باید مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری به بنیه دفاعی توجه شود همچنین منویات مقام معظم رهبری در خصوص اختصاص صندوق توسعه ملی باید به طور کامل رعایت شود و باید پاسخ داده شود.

کامران ادامه داد: در ماده 72 احکام به وضعیت بازنشستگان نیروهای مسلح توجه شده و در ماده 84 بیان شده که حقوق مدیرعاملان و اعضای هیأت مدیره ها نباید بیش از 10 برابر مصوب شورای عالی کار باشد.

وی با اشاره به مسائل بازنشستگان ذوب آهن گفت: باید موضوع همسان سازی حقوق کارگران مورد رسیدگی قرار داده شود و نباید فراموش کرد یکی از بازنشستگان سالخورده ذوب آهن فوت کرد. بیمه کارفرمایان بخش کشاورزی، رزمندگان، روستاییان و عشایر و منابع مورد نیاز بخش آب در موضوع آمایش و مسائلی مانند انتقال آب و قنوات باید در بودجه به طور کامل رسیدگی می شد.

عضو کمیسیون کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باید تبصره ها و نقص ها در بودجه برطرف شود و به منابع کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی توجه ویژه شود.

نگهبان سلامی در موافقت: افزایش چشمگیر اعتبارات عمرانی در لایحه بودجه ۹۵
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با استقبال از افزایش قابل قبول بودجه عمرانی و لایحه بوجه سال گذشته افزود: با این بودجه بسیاری از پروژ های عمرانی نیمه کاره در شهرستان ها به اتمام می رسد.
محمود نگهبان سلامی در درنشست علنی امروز (یکشنبه 22 فروردین) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه 95 در موافقت با آن گفت: بودجه سال 95 نخستین بودجه بعد از رهایی از تحریم های غرب به شمار می آید بنابراین فرصت بسیار خوبی برای اقتصاد ایران است که این بودجه در حوزه های مختلف، ویژگی های بسیاری دارد.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی دیگر از ویژگی های لایحه شفافیت، جامعیت و در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و توجه به شعار سال است. نکته مهم دیگر در این لایحه لحاظ شدن راهکارهایی برای رفع مشکل تامین مالی بانک ها است که از جمله این موارد افزایش سرمایه بانک های دولتی از محل منابع واگذاری سهام دولت نزد بانک ها است. بنابراین افزایش سرمایه باعث افزایش رشد می شود.

وی تاکید کرد: نکته مهم دیگر توجه به حوزه مسکن و لایحه بودجه است. با توجه به مشکلات سال های گذشته در حوزه مسکن به ویژه برایساخت و ساز، شرایط بسیار خوبی در این لایحه پیش بینی شده است. همچنین اقتصاد 8/4 میلیارد دلار سپرده در بانک ها برای ارائه تسهیلات به بخش خصوصی از ویژگی های دیگر لایحه بودجه است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به افزایش چشمگیر بودجه عمرانی در لایحه بودجه افزود: این افزایش سبب رشد و توسعه کشور و اتمام پروژه های عمرانی نیمه تمام به ویژه در استان ها و شهرستان ها می شود. از سوی دیگر هدفمندی یارانه ها که یکی از دغدغه های مهم نمایندگان در سال گذشته بود، در این لایحه به خوبی پاسخ داده شده و 3 دهک جامعه از دریافت یارانه حذف شده اند، بنابراین درآمد حاصل از این موضوع، برای تولید و اشتغال اختصاص می یابد.

نگهبان سلامی ادامه داد: توجه به حوزه فرهنگی و افزایش اعتبارات مقابله با آسیب های اجتماعی از نکات مهم دیگر در لایحه بودجه است. همچنین500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی اختصاص پیدا کرد که قابل قبول می باشد. از سوی دیگر در این لایحه به دولت اجازه داده شده است 50 میلیارد دلار به صورت فاینانس در جهت رفع مشکل منابع مالی خود استفاده کند که این موضوع از طریق انتشار اوراق مالی اسلامی صورت می گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در لایحه بودجه 95 توجه به شرکت های دانش بنیان و پرداخت بدهی دولت به بازنشستگان و کارمندان موردتوجه قرارگرفته است. البته افزایش تقویت اعتبارات حوزه دانشگاهی و بحث تقویت بنیه دفاعی کشور نیز در صحبت هی نمایندگان به آن اشاره شده است.

توکلی در موافقت: بودجه 95 جلو دست‌اندازی به صندوق ذخیره ارزی را گرفته است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی معتقد است صندوق ذخیره ارزی راه نجات اقتصاد مقاومتی است و دولت‌ها نباید برای تسویه بدهی خود به آن دست اندازی کنند.

احمد توکلی در نشست علنی امروز (یکشنبه 22 فروردین) مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه بودجه 95 در موافقت با آن گفت: سیاستگذاری مالی باید طبق قانون و براساس قواعد علمی باشد که اگر غیر از این شود، نتیجه آن اتلاف منابع، فساد و تهدید ثبات کشور، کاهش سرمایه گذاری و افزایش رکود و تورم است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه پرهیز از قانون نویسی در کمیسیون تلفیق را از نکات مثبت آن دانست و افزود: در این کمیسیون توانستیم فرصت کافی برای بررسی جداول و ارقام را داشته باشیم. همچنین از سیاستگذاری پولی در بودجه پرهیز شد چرا که این امر به عهده شورای پول و اعتبار است که البته باید هماهنگ با سیاستگذاری های مالی در دولت و مجلس باشد.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه 95 به دولت اجازه داده شده 50 میلیارد تامین مالی از خارج از کشور داشته باشد که بتواند از محل آن 150 هزار میلیارد تومان تامین اعتبار داخلی کند.

توکلی در ادامه با بیان اینکه بودجه متفرقه 41 درصد است که مشخص نیست کجا هزینه می شود، افزود: در قانون هدفمندی یارانه ها آمده است دولت به افراد غیرنیازمند یارانه ندهد، از این رو ریسک کرده تا 14 میلیون نفر غیرمستحق طی سازوکاری حذف شوند که براساس آن باید به حساب های بانکی سرکشی شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم اضافه کرد: رئیس جمهور در جایی سرکشی به حساب های بانکی افراد را مورد نقد قرار داد که صحیح نبود چرا که قاضی، دادستان و مامور محاسبه مالی محرم هستند.

وی ادامه داد: اجلاس جهانی برای شفافیت اطلاعات برای مبارزه با مفاسد مالی شکل گرفته که 110 کشور عضو آن هستند، به این معنا که اطلاعات بانکی بین کشورها رد و بدل می شود تا فرار مالیاتی نداشته باشند، لذا اگر بانک مرکزی سرکشی به حساب ها داشته باشد هم افراد مستحق شناسایی می شوند و هم دریافت مالیات افزایش پیدا می کند.

این نماینده مردم تهران در مجلس نهم، حذف تبصره 19 در کمیسیون تلفیق را از دیگر نکات مثبت بوجه 95 قلمداد کرد و گفت: در تیر 92 یعنی اواخر ریاست جمهوری احمدی نژاد بود که وی برای تسویه حساب بدهی دولت درخواست 74 هزار میلیارد تومان از صندوق ذخیره ارزی را داشت که ما در مجلس بعد از مراجعه به شورای پول و اعتبار و عدم نتیجه گیری به دیوان عدالت اداری مراجعه کردیم که قاضی های دیوان حق را به ما دادند چرا که ارز دارایی خصوصی بانک مرکزی نیست که دولتی آن را برای تسویه بدهی خود استفاده کند بلکه ابزار سیاستگذاری است.

توکلی ادامه داد: در آن زمان مجلس قانونی تصویب کرد که هم جلو این کار احمدی نژاد گرفته شود و هم دولت های بعدی وسوسه نشوند، اما روحانی 3 با این کار را تکرار کرد که به وزیر اقتصاد تذکر دادیم، این کار آثار منفی اقتصادی دارد و اگر تاکنون ارز را برای افزایش بودجه گران می کردند، حال دارند برای تسویه بدهی دولت این کار را می کنند که کمیسیون تلفیق با حذف تبصره 19 جلو این کار را گرفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: زمانی در دولت قبل 150 هزار میلیارد تومان از صندوق برای تهیه دارو گرفته شد اما صرفاً 45 هزار میلیارد تومان آن را پس دادند و بقیه را صرف خرید ساختمان و قرض دادن به برخی نهادهای دولتی کردند و مقداری را نیز صرف امور رفاهی کارکنان کرد، ازاین رو در بودجه 95 جلو دست اندازی ها به صندوق ذخیره ارزی را گرفتیم.

حیدرپور در مخالفت: افزایش 30 هزار میلیارد تومانی هزینه‌ها، دولت را با کسری بودجه مواجه می‌کند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش 30 هزار میلیارد تومانی هزینه‌های دولت بدون آنکه منبع درآمدی خاصی برای آن مشخص شده باشد؛ دولت را در سال پیش رو با کسری بودجه مواجه خواهد کرد.

عوض حیدرپور شهررضایی در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 95  افزود: در بررسی لایحه بودجه ارائه شده از کمیسیون تلفیق دو اشکال اساسی مشاهده می‌شود. نخست اشکال ساختاری وجود دارد. رفتار کمیسیون تلفیق نیز نقطه اشکال است.

نماینده مردم شهررضا در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه آقای مصری فرمودند مخالفت نمایندگان مجلس با کلیات لایحه بودجه موضوعیت ندارد، صحیح نیست نمایندگان حق دارند با کلیات لایحه بودجه مخالفت کنند. اینکه دولت لایحه‌ای ارائه کند و کمیسیون تلفیق آن را به گونه‌ای تغییر دهد که دولت توانایی اجرایی کردن آن را نداشته باشد، اقدام درستی نیست.

وی گفت: بودجه مورد نیاز صنایع دفاعی کشور آنگونه که باید، تامین نشده است. به دلیل شرایط ویژه منطقه باید بنیه دفاعی با توجه به نظرهای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: افزایش 30 هزار میلیارد تومانی هزینه‌های دولت بدون آنکه منبع درآمدی خاصی برای آن مشخص شده باشد؛ دولت را در سال پیش رو با کسری بودجه مواجه خواهد کرد. دولت برای مقابله با کسری بودجه ناچار به افزایش انتشار پول بدون وجود پشتوانه و افزایش نرخ تورم خواهد شد. این موضوع موجب ایجاد نارضایی در شرایط رکود اقتصادی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: افزایش میزان مالیات بر ارزش افزوده اقدامی است که نارضایی مردم را افزایش خواهد داد. افزایش مالیات بر ارزش افزوده به رشد اقتصادی کشور ضربه وارد خواهد کرد.

این نماینده مجلس نهم گفت: در بررسی جداول لایحه بودجه 95 تغییرات وسیعی رخ داده است که عملا دست دولت را در سال پیش رو می‌بندد.

نماینده مردم شهررضا در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 95 گفت: برای بهره‌برداری از حوزه‌های نفتی مشترک وزارت نفت حواله به نسیه شده است. گفته شده که دولت و وزارت نفت برای ایجاد بودجه مورد نیاز برای بهره‌برداری از منابع نفتی مشترک اوراق عرضه بفروشند که این اقدام منبع بودجه‌ای قابل اعتمادی نیست.

وی در ادامه گفت: به وزارت نفت اجازه داده شده 5 درصد به قیمت فرآورده‌های نفتی افزوده شود تا سیستم سوخت رسانی کشور اصلاح شود. این موضوع می‌تواند در گردش مالی وزارت نفت اخلال ایجاد کند. در لایحه بودجه ارائه شده موضوع هدفمندی یارانه‌ها مغفول مانده است و نیاز به رسیدگی جدی دارد.

حیدرپور گفت: لایحه بودجه ارائه شده دارای اشکالات دیگری نیز هست، به عنوان نمونه وزارت نفت موظف شده است که قیر به وزارت راه و شهرسازی و وزارت مسکن در جهت توسعه راه‌های روستایی داده شود. این اقدام با توجه به ظرفیت‌های روستاها و شهرهای مختلف کشور باید به طور جدی اصلاح شوند.

وی تاکید کرد: به علت تغییرات وسیعی که کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه ارائه شده ازجانب دولت اعمال کرده، عملا قدرت عملیاتی دولت سلب شده است. نمایندگان باید در تصویب جزئیات لایحه بودجه 95 تغییرات لازم را اعمال کنند تا دولت توانایی اجرایی کردن آن را داشته باشد.

امیرآبادی فراهانی در موافقت: ایجاد ثبات نسبی در تعرفه‌ها؛ ویژگی مثبت لایحه بودجه 95
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ثبات نسبی تعرفه‌ها در لایحه بودجه سال 1395 کل کشور ویژگی مثبت این لایحه است، گفت: در جلسات کمیسیون تلفیق بودجه تلاش شده است که جلو فشار تورمی گرفته شود.

احمد امیرآبادی فراهانی در بررسی لایحه بودجه 95 کل کشور در موافقت با این لایحه، افزود: زحمات بسیاری برای بررسی و تصویب لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس صورت گرفته است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از نکات مثبت لایحه بودجه 95 کل کشور تلاش برای جلوگیری از افزایش نرخ تورم بوده است گفت: در بررسی این لایحه هیچ تعرفه ای از جمله نرخ مالیات، آب و برق و حتی اخذ گواهینامه افزایش نیافته است از این رو جلو فشار تورمی گرفته شده است.

وی ادامه داد: در دوره ای که ما در حال رکود هستیم چون داد و ستدی صورت نمی گیرد نرخ های مالیات افزایش نمی یابد و با مسدود سازی مسیر افزایش تعرفه ها به ثباتی نسبی کمک کرده ایم.
امیرآبادی فراهانی ادامه داد:همچنین سیاست‌های کلی نظام در اسناد بالادستی به خوبی در لایحه بودجه دیده شده است که این نکته نیز از نقاط قوت لایحه بودجه 95 کل کشور است.

وی با اشاره به دقت کمیسیون تلفیق در بررسی لایحه بودجه 95 کل کشور گفت: با توجه به دقت این کمیسیون تعرضی به قوانین دائمی انجام نشده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری دو اقدام مهم انجام شده در راستای بررسی بودجه 95 کل کشور گفت: در جریان بررسی این لایحه توجه به افزایش بنیه دفاعی کشور با اختصاص ردیفی مجزا به آن و همچنین توجه به حاشیه کلان شهرهای مذهبی از حیث اختصاص بودجه مدنظر قرار گرفته است.

وی افزود: اختصاص 1890 میلیارد تومان برای موضوع امنیت داخلی و 710 هزار میلیارد تومان در بخش فرهنگ نیز اعتباراتی است که به درستی در لایحه بودجه 95 دیده شده است.

نماینده مردم قم در مجلس نهم، با بیان اینکه برای جبران کمبود نقدینگی در حوزه تولید در لایحه بودجه 95 کل کشور 300 میلیارد تومان به این حوزه اختصاص داده شده است تصریح کرد: این میزان اعتبار در قالب یارانه تسهیلات بانکی ارائه خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به دیگر ویژگی های مثبت لایحه بودجه 95 کل کشور گفت: در جریان بررسی این لایحه 1340 میلیارد تومان به حوزه راه روستایی، راه آهن و بهیاری ها اختصاص داده شده است که همه این موارد از ردیف های متفرقه به ردیف اصلی بوده است.

وی ادامه داد: همچنین اختصاص 400 میلیارد تومان به بخش آموزش عالی و آموزشگاه‌ها و 1340 میلیارد تومان به راه روستایی و راه‌آهن نیز از دیگر نقاط قوت لایحه بودجه در سال 95 است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: توجه به راه روستایی در لایحه بودجه و همچنین نیاز بخش درمان نیز قابل اتکا و قابل ملاحظه است. به طوری که با توجه به بدهی 7000 میلیارد تومانی بخش سلامت و بیمه‌های سلامت پیش‌بینی 1000 میلیارد تومان تسهیلات به این بخش می‌تواند امیدواری‌هایی را برای تصویه این بدهی‌ها ایجاد کند که در این صورت شاهد حرکت رو به جلو بخش بهداشت و درمان خواهیم بود.

عثمانی در موافقت: توجه به تحقق اقتصاد مقاومتی از نکات مهم بودجه 95
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه سال 95 یارانه دهک‌های ثروتمند حذف شده است گفت: توجه به تحقق اقتصاد مقاومتی از نکات بارز لایحه بودجه سال 1395 است.

محمدقسیم عثمانی با تشکر از سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و نادران رئیس کمیسیون در موافقت با کلیات لایحه بودجه 95 افزود: بیشتر خصوصیات ماده واحده ها را برای نمایندگان و همکاران تشریح می کنم به دلیل اینکه ما را اقناع می کند که به کلیات لایحه بودجه رأی خوبی بدهیم.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در تشریح دلایل موافقت خود با کلیات لایحه بودجه سال 95 گفت: سهم صندوق توسعه ملی از 20 درصد به 30 درصد ارتقایافته و می توان از این منابع در جهت اشتغال زایی و تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز، توجه به بخش های کشاورزی و صنعت استفاده کرد.

عثمانی گفت: آثار مثبت اقتصادی بودجه سال 95 در سال اقتصاد مقاومتی،‌ اقدام و عمل مشهود خواهد شد برای مثال 2 میلیون تن قیر رایگان در اختیار دستگاه ها قرار گرفته که 62 درصد آن برای آسفالت راه های روستایی، 20 درصد برای اجرای طرح های هادی در روستاها توسط بنیاد مسکن، 15 درصد برای آسفالت راه های شهرهای کوچک و 3 درصد برای نوسازی محوطه مدارس اختصاص یابد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: صدور اجازه برای انتشار 5 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت از طریق بازار سرمایه برای توجه به طرح های میادین انرژی مشترک از نکات مثبت بودجه است به دلیل اینکه در حال حاضر نیز قطری ها 17 برابر ما منابع نفتی استخراج می کنند.

عثمانی با اشاره به نکات مثبت دیگر بودجه گفت:‌حمایت از موسسات دانش بنیان و اینکه صندوق توسعه ملی بتواند برای طرح های توسعه ای بودجه اختصاص دهد و همچنین اختصاص 500 میلیون دلار از این صندوق برای بانک کشاورزی جهت انجام پروژه های آبیاری تحت فشار با بازپرداخت 8 ساله، اختصاص 10 میلیارد تومان اوراق قرضه برای انجام پروژه ها در وزارتخانه های نیرو، ورزش، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی از دیگر نکات مثبت بودجه 95 است.

وی ادامه داد: اختصاص 500 میلیارد اوراق مشارکت برای انتشار و تأمین منابع مالی از دیگر نکات لحاظ شده در بودجه 95 است و مشکل اوراق قرضه ای که به فروش نمی رفت در سال 95 حل شده و می توان با آن مطالبات پیمانکاران را تسویه کرد و همچنین به شهرداری ها اجازه داده شده 7 هزار میلیارد تومان اوراق صادر کند و همچنین اجازه صدور انتشار اسناد خزانه اسلامی و صکوک تا میزان 7 هزار و 500 میلیارد تومان نکته مهمی است و امکان ادامه فعالیت پیمانکاران لحاظ شده است.

عثمانی گفت: یکی از مشکلات این است همواره در 6 ماه اول سال پولی برای اجرای پروژه های عمرانی اختصاص نمی یابد و زمانی پول اختصاص می یابد که فصل سرما اجازه کار در مناطق سردسیر را نمی دهد که در بودجه به این موضوع توجه شده و راهکار لحاظ شده است و همچنین 12 هزار و 500 میلیارد تومان برای تسویه بدهی ها اجازه داده شده و اجازه انتشار 10 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی برای انجام کارهای عمرانی مورد توجه قرار گرفته شده است.

وی ادامه داد: کارکنان دولت تا سقف یک میلیون و 300 هزار تومان حقوق ماهانه از پرداخت مالیات معاف شده اند و همچنین به ازای هر متر مکعب 150 ریال برای توسعه بخش آب و هر کیلووات برق هزینه ای لحاظ شده تا صرف موضوع برق پاک شود.

عثمانی گفت: 700 میلیارد تومان برای تأمین ماشین آلات شهرهای کوچک و روستاها اختصاص داده شده و اینکه همه هزینه نصب کنتور های کشاورزی به وزارتخانه داده می شود و نکته دیگر اینکه به مشکلات فرهنگیان بازنشسته و مطالبات فرهنگیان و ارتقای کیفیت مدارس از دیگر نکات مهم بودجه 95 است.

وی ادامه داد: حذف دهک های پردرآمد از دریافت یارانه و اجازه فروش سربازی به غایبانی که بیش از 8 سال از غیبت آنان می گذرد نیز در بودجه لحاظ شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: توجه به تحقق اقتصاد مقاومتی از نکات بارز لایحه بودجه سال 95 است.

موسوی نژاد در مخالفت: عدم همخوانی هزینه و درآمد در بودجه 95
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است دریافت مالیات از صنایع کوچک و متوسط در شرایط رکود ظلم است و دولت باید نقدینگی به آنها تزریق کند.

سید مهدی موسوی نژاد در مخالفت با کلیات آن با انتقاد از اصرار دولت بر کاهش سهم صندوق توسعه ملی از 30 درصد به 20 درصد گفت: صندوق توسعه ملی به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کند و بازوان اقتصاد داخلی است و رونق تولید در بخش خصوصی را ایجاد می‌کند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه صندوق توسعه ملی رقابت در تولید داخلی و میان بنگاه‌ها را به وجود می‌آورد، اظهار داشت: فراری یا زندانی شدن صاحبان کارخانه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی به خاطر بی‌توجهی دولت به صندوق توسعه ملی است لذا تقویت این صندوق باعث تقویت اقتصاد می‌شود.

وی افزود: از دیگر نکات منفی بودجه 95 عدم همخوانی میزان هزینه با درآمد است چنانچه امکان تحقق برخی از منابع درآمدی وجود ندارد و کاذب است در حالی که هزینه‌ها واقعی است و نیاز به اعتبار دارد که دولت در نهایت به سمت صندوق ذخیره ارزی می‌رود.

موسوی نژاد ادامه داد: وابستگی بودجه به نفت در بودجه 95 مشهود است که دولت می‌گوید با اینکه این وابستگی کاهش نداشته است اما آن را حفظ کرده‌اند در حالی که براساس اعداد و ارقام حتی میزان وابستگی نسبت به سال گذشته حفظ نشده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دولت بخشی از درآمد خود را براساس دریافت مالیات تعیین کرده است اما بدون تزریق نقدینگی به صنایع کوچک و متوسط آنها ورشکسته می‌شوند و امکان پرداخت مالیات ندارند. لذا در شرایط رکود دریافت مالیات ظلم است.

دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top