تدوین اصلاحیه ‌آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو از چند سال پیش در وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.

این اصلاحیه اواخر سال 1393 به تائید وزیر صنعت، معدن و تجارت رسیده و برای تائید نهایی به هیات دولت ارسال شد. سال گذشته نیز این اصلاحیه در کمیسیون زیربنایی دولت به تصویب رسید.

سرانجام دو روز پیش اصلاحیه ‌آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو در هیات دولت به تصویب رسیده و نهایی شد. به این ترتیب با ابلاغ معاون اول رییس‌جمهوری، اجرای این قانون آغاز خواهد شد.

در اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو شرایط و ضوابط جدیدی در زمینه نحوه فروش، پیش فروش و همچنین خدمات پس از فروش خودروهای داخلی و وارداتی تعیین شده است.

طبق این قانون وزارت صنعت، معدن و تجارت وظیفه نظارت بر اجرایی شدن این قانون را بر عهده خواهد داشت و بازرسین این وزارتخانه بر عملکرد شرکتهای خودروساز و واردکننده خودرو نظارت خواهند کرد.

کارشناسان امیدوارند با اجرایی شدن اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، موارد نقض حقوق مصرف‌کنندگان از سوی خودروسازان و واردکنندگان خودرو کاهش یابد.

دسته بندی حقوقی , خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top