به گزارش وکیل ملت مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران صبح امروز در سیزدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: سال 94 با مشکلات وموفقیت هایی رو به رو بودیم و کاهش قیمت نفت از 110 دلار به 30 دلار و کاهش درآمدهای دولت و تداوم رکود و کسادی اقتصاد منجر شد تا سال94 رشد اقتصاد ی نزدیک به صفر باشد و همین موضوع موجب ضرر بنگاه های اقتصادی شد.

وی افزود: از موفقیت های این سال می توان به ثمر رسیدن مذاکرات هسته ای را نام برد که یک چالشی بود که 12 سال کشور با آن مواجه بود ضمن این که 150هیات خارجی به کشور آمدند که این موضوع دارای اهمیت بالایی بود و کاهش نرخ تورم نیز از دستاوردهای سال 94 بود.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به نامگذاری سال 94 به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: امیدواریم با اتحاد ملی این شعار به عرصه ظهور برسد.

وی به این نکته نیز اشاره کرد که پس از اجرای برجام صادرات نفت ایران به یک میلیون و 750 هزار بشکه در روز رسید درحالی که قبل از اجرای برجام تنها 500 هزار بشکه در روز صادرات داشتیم و این موضوع نشان دهنده افزایش 70 درصدی صادرات نفت ایران پس از اجرای برجام است.

خوانساری ادامه داد: انتظار ما از تمامی ارکان نظام این است که با توجه به امیدی که دردل مردم جوانه زده و همچنین پیش بینی رشد اقتصاد در سال 95 دولت بهبود فضای کسب و کار را در کشور ایجاد کند و همچنین بستر مناسبی برای سرمایه گذاریهای خارجی درکشور فراهم نماید.

وی ادامه داد: همچنین انتظار ما رونق صادرات غیرنفتی، تک نرخی شدن ارز براساس ارزش واقعی آن ونیز حذف رانت و فساد است.
رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: از مجلس شورای اسلامی نیز این تقاضا را داریم که درابتدای آغاز به کار خود به جای تصویب قانون های جدید قوانین قبلی را پایش کند و موانع کسب وکار را از پیش پای فعالان اقتصادی بردارد و دراین راستا در پی این موضوع هستیم که جلسه ای قبل از تشکیل مجلس با نمایندگان داشته باشیم.

خوانساری به راه اندازی مرکز تماس اتاق تهران نیز اشاره کرد و گفت: این مرکز تماس با شماره 1866 پاسخگوی سوالات فعالان اقتصادی خواهد بود.

وی به موضوع حذف کارت بازرگانی نیز اشاره کردو گفت: این موضوع در رسانه ها مطرح شده که امکان حذف کارت بازرگانی وجود دارد اما نظر اتاق این است که یک عضویت فراگیر در ابتدا برای همه کسانی که به شکل حقوقی فعالیت می کنند وجود داشته باشد دراین راستا کمیته ای متشکل از رئیس کل گمرک ایران و رئیس سازمان توسعه تجارت و اینجانب تشکیل شده که شرایط صدورکارت بازرگانی تجدید نظر شود ومقدمات صدورکارت تسهیل گردد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top