نخستین موضعگیری صریح سعید جلیلی در خصوص برجام : رئیس‌جمهور بودم برجام را امضا نمی‌کردم

وکیل ملت: همین تحریم‌ها را باز دسته‌بندی کرده و با تبصره زدن‌های متعدد به آنها در عمل تعهد داده‌اند بخش اندکی از تحریم‌ها را تعلیق کنند که در عمل همان هم انجام نمی‌شود.

تاریخ انتشار: 24فروردين1395|16:14

نخستین موضعگیری صریح سعید جلیلی در خصوص برجام : رئیس‌جمهور بودم برجام را امضا نمی‌کردم
| کد خبر: 130715

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: آمریکا به صراحت اعلام کرده که تحریم‌های اولیه به هیچ‌عنوان برداشته نمی‌شود.

به گزارش وکیل ملت ، سعید جلیلی عصر دیروز در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه گیلان در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره علت باقی ماندن تحریم‌ها گفت: من از قبل این بحث را در کمیسیون برجام مجلس نیز توضیح دادم و علت آن این است که در برجام طرف مقابل تحریم‌ها را به تحریم‌های اولیه و ثانویه دسته‌بندی کرده است و به صراحت اعلام کرده که تحریم‌های اولیه به هیچ‌ عنوان برداشته نمی‌شوند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی  ادامه داد: همین تحریم‌ها را باز دسته‌بندی کرده و با تبصره زدن‌های متعدد به آنها در عمل تعهد داده‌اند بخش اندکی از تحریم‌ها را تعلیق کنند که در عمل همان هم انجام نمی‌شود.

وی ادامه داد: در بندهای 36 و 37 برجام سازوکاری تعریف شده که اگر یکی از دو طرف اعتراضی داشته باشد باید درباره این موضوع در مدت 60 روز در شورای امنیت تصمیم‌گیری شود که آیا تحریم‌هایی که در گذشته وضع شده ادامه پیدا کند یا نکند و جالب اینجاست که اگر خودمان هم اعتراض کنیم که چرا طرف مقابل تعهداتش را انجام نداده باز هم تحریم‌ها علیه ما باز خواهد گشت! این عین متن برجام است.

وی راهکار مقابله با دشمن را حفظ منابع قدرت کشور دانست و تصریح کرد: راه‌حل مقابله با دشمن این است که بداند با ملتی مواجه بوده که از تحریم‌ها نمی‌ترسد و این موضوع فراتر از بحث‌های جناحی است تا از اساس ابزار فشارش علیه ایران از کار بیفتد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه کسی با گفت‌وگو مخالف نیست، ادامه داد: ملتی که منطق دارد از گفت‌وگو نمی‌ترسد، اما مهم این است چگونه گفت‌وگو شود که از حق خود دفاع کنیم.

جلیلی در پاسخ به این پرسش یکی از دانشجویان که اگر در ریاست جمهوری انتخاب می‌شدید پای توافقی که این دولت در برجام امضا کرد را امضا می‌کردید، گفت: خیر، برجام را امضا نمی‌کردم چراکه اندیشه بنده متفاوت از کسانی است که این توافق را امضا کرده‌اند.

کلید واژه ها سعید جلیلی - برجام
دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
منبع خبر فارس
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top