الگوی کار دادفری

دانیال استخر

وکیل ملت: پیش از این، دو پرسش بنیادین و پدیدار شناسانه درباره ی گستره کاری دادفری و دادگماردگی به پیشگاه شما خوبان درافکندم که چنین بود:

تاریخ انتشار: 25فروردين1395|00:05

الگوی کار دادفری
| کد خبر: 131023

 ۱_ چرا قانون ارزشمند است؟  
۲_ ارجگذاری به قانون کاری بخردانه (عقلانی) است یا کاری خردمندانه (عقلایی)  است؟


پیش از یافتن پاسخ پرسش های بالاگفته، سزاوار است در آسمان بی پایان دانشوری، گشت و گذاری در چگونگی و هویَش ( ماهیت)  فراکار دادفری و دادگماردگی بزنیم.
از وارسی و کاوش در قانون هایی که الگو و آیینه ی کار دادفری است می توان برداشت نمود که ؛ بالاترین هنرمندی هر دادفر این است که، چِم ها و برگنوشته های (دلایل و مدارک)  گماشتگرش را بررسی و موشکافی کند و آنرا در کارگاه اندیشه ورزی بپروراند و به پیشگاه دادگاه ارزانی کند، از این روی است که،  در یک پرونده دادگماردگان هردو سوی کارزار کاری بجا و قانون مند به انجام رسانده اند ولی تنها یکی از آنان دادبرده و دیگری دادباخته است، با این همه،  هیچکدام دروغ نگفته اند و ناروایی نکرده اند و تنها سویه ی بازنده نتوانسته برای دادرس باور راستینی بر درستی کارزار گماشتگرش بنیان کند.
با این دیباچه کوتاه،  باید گفت ؛ تاکنون هیچکس نتوانسته بر بلندای آسمانه ی بام دانش گام گذارد، چه اینکه،  این بام فرای زمان و باشگاه و بیکران است.
فراز یادکردنی دیگر اینکه،  کار بخردانه، مینوی و فرازی است که، برای همه ی مردمان در همه ی زمان ها و باشگاه ها پذیرفتنی است و بر همگان رانایی(دلالت و حجیت)  دارد. ازیرا که،  کار بخردانه فرازتر از زمان و باشگاه است و کار خردمندانه ……………
دنباله دارد.

 

دسته بندی یادداشت , حقوقی , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top