دفاع سایت محسن_رضایی از عباس میرزای قاجار و حمله به صادق_زیباکلام

وکیل ملت: سایت تابناک متعلق به محسن رضایی به انتقاد از زیباکلام پرداخت.

تاریخ انتشار: 25فروردين1395|00:31

 دفاع سایت محسن_رضایی از عباس میرزای قاجار و حمله به صادق_زیباکلام
| کد خبر: 131034

✅ شنبه‌شب گذشته (۱۴فروردین۱۳۹۴) جناب آقای دکتر محسن رضایی، دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام میهمان برنامه متن و حاشیه بودند. نکته قابل‌تأمل در این گفتگو طرح این سؤال از جانب دکتر رضایی بود که اگر عباس_میرزا امروز سر از خاک برآورد به ما چه می‌گوید؟! این سؤال کوتاه مصداق بارز «العاقل یکفیه الاشاره» برای اهل اندیشه می‌باشد، مگر اندیشه عباس میرزا، این شخصیت محبوب روشنفکران که وی را نخستین معمار بنای نظام جدید ایران می‌دانند چه بود که دبیر محترم مجمع با طرح چنین سؤالی در تأکید پیشبرد همزمان دیپلماسی و افزایش قوای نظامی از عباس میرزا نام می‌برد.

✅ در میان نویسندگان ایرانی عبدالرزاق دنبلی (نویسنده مهردار عباس میرزا نایب‌السلطنه) کوشیده است تا در قالب گزارش جنگ‌های مرحله اول ایران و روسیه اطلاعات کلی درباره دغدغه‌های عباس میرزا و تمایلات جدی او به ایجاد نظام جدید و چاره‌جویی برای نجات کشور از انحطاط، ارائه دهد و به شرح اقدامات او برای نوسازی و ترقی کشور مبادرت کند.

🔴 حال این پرسش از روشنفکرانی همچون دوست و استاد عزیز دکتر صادق زیباکلام مطرح می‌شود که چگونه شما در کتاب ما_چگونه_ما_شدیم به تبلیغ و تبیین اندیشه‌های ژرف و پیشروی عباس میرزا با طرح گفتگوها و سؤالات وی از ژوبر پرداخته‌اید اما امروز که مقام معظم رهبری این موضوع راهبردی را که «جهان آینده هم جهان مذاکره است و هم جهان #موشک » تبیین می‌کند، چنین موضوع حائز اهمیت و تفکر پیروی نمی‌کنید؟ مگر نه اینکه رسالت روشنفکران جامعه چیزی جز ایفای نقش در جهت ارتقاء آگاهی جامعه و ایجاد گفتمان سازنده است؟

✅ مگر می‌شود منکر این واقعیت تلخ تاریخی شد که هرگاه کشور متحمل شکست بزرگی در ادوار مختلف از جنگ چالدران عصر صفوی تا جنگ‌های دوره‌ای با روس‌ها در دوره قاجار شده است همه این‌ها ناشی از عقب‌ماندگی نظامی بود. اگر تاریخ را میدانیم و عباس میرزا را می‌شناسیم، شایسته است هیچ‌کدام را گزینشی نخوانیم و نخواهیم. امروز روشنفکران و متفکران جامعه اگر از ادراک سازی و تفهیم چنین موضوع پراهمیتی به‌سادگی بگذرند و به وظیفه ذاتی خود عمل نکنند، قطعاً آیندگان از کنار این تساهل به‌سادگی نمی‌گذرند. تاریخ گواه این واقعیت است که مذاکره بدون پشتوانه قدرت نظامی نتیجه‌ای جز وادادگی و شکست نخواهد داشت.
 

دسته بندی اخبار داغ , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top