تاریخ انتشار: 25فروردين1395|14:09

| کد خبر: 131452

نمایندگان پارلمان در اروپا چقدر حقوق می گیرند؟

وکیل ملت: نمایندگان پارلمان ایتالیا رقمی حدود ۱۶۷ هزار یورو در سال (تقریبا ۶۵۱ میلیون تومان) را به عنوان حقوق می گیرند این درحالی است که این رقم برای نمایندگان پارلمان بلغارستان سالانه تنها ۱۶ هزار و ۳۱۸ یورو (حدود ۶۲ میلیون تومان) است.

نمایندگان پارلمان در کشورهای مختلف اروپا مبالغ متفاوتی را به عنوان حقوق دریافت می کنند. برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای اعضای پارلمان خود حقوقی چند برابر بیش از سایر کشورها در نظر می گیرند.
 
به گزارش وکیل ملت  به نقل از یورونیوز، در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایتالیا بیشترین و بلغارستان کمترین حقوق را دریافت می کنند.

نمایندگان پارلمان ایتالیا رقمی حدود ۱۶۷ هزار یورو در سال (تقریبا ۶۵۱ میلیون تومان) را به عنوان حقوق می گیرند این درحالی است که این رقم برای نمایندگان پارلمان بلغارستان سالانه تنها ۱۶ هزار و ۳۱۸ یورو (حدود ۶۲ میلیون تومان) است.
 
قانونگذاران در بریتانیا، ایتالیا، اتریش، آلمان و هلند همچنین درآمد بیشتری نسبت به اعضای پارلمان اروپا دارند که سالانه تنها ۹۶ هزار یورو (تقریبا ۳۷۴ میلیون تومان) کسب می کنند.
 
آمار نشان می دهد که شکاف عمیقی میان کشورهای واقع در شرق و غرب اروپا قرار دارد به طوری که نمانیدگان مجلس در کشورهای نیمه شرقی درآمدهای تقریبا بهتری نسبت به نمایندگان پارلمان در نیمه غربی اروپا دارند.
 
در این میان اما بهترین درآمد به نمایندگان پارلمان کشورهای مرکز اروپا همچون آلمان و در امتداد آن اتریش، هلند و ایتالیا تعلق دارد.
 
اگرچه در بخش غربی اروپا نیز نمایندگان پارلمان کشورهای اسپانیا و پرتغال درآمد بیشتری نسبت به سایر کشورهای حاضر در این بخش از اروپا و تقریبا در تعادل با نمایندگان دیگر کشورهای اروپایی همچون فرانسه، آلمان و ایتالیا دارند.
 
تفاوت میان درآمدها تنها بر اساس شرایط زندگی در کشورهای مختلفی اروپایی نیست.
یک موضوع مشخص بین تمامی نمایندگان مجلس این است که درآمد آنها همواره از مردم عادی بیشتر است. اما این اختلاف در کشورها بسیار متفاوت است.
 
پایه حقوق برای نمایندگان پارلمان در ایتالیا ۱۶۷.۲۵۷ یورو است که ۵.۳ برابر درآمد متوسط در این کشور است.
 
در کشورهای بلغارستان، لتونی، استونی و لیتوانی نیز نسبت درآمد نمایندگان پارلمان به درآمد متوسط کشورها بالاست. کشورهای مالت، اسپانیا اما پایین ترین نسبت را دارند و درآمد نمایندگان تقریبا برابر با درآمد متوسط در کشور است.
 

نمایندگان پارلمان اروپا چند برابر مردم عادی حقوق می گیرند؟

دسته بندی اخبار داغ ,
منبع خبر عصرایران
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top